تکرار آزمون دشوار مولاوردی

تکرار آزمون دشوار

این روزها مخالفت ها و موافقت هایی که با الحاق ایران به لوایح چهارگانه مرتبط با پولشویی و تروریسم در جریان است، دقیقا خاطرات روند تصویب لایحه الحاق به کنوانسیون رفع کلیه اشکال تبعیض علیه زنان در زمان مجلس ششم را تداعی می کند.
درها را به روی تاریخ نمی توان بست آساره کیانی

درها را به روی تاریخ نمی توان بست

از همان ۸ صبح که راه افتادم سمت حسینیه، نمیخواستم چیزی بنویسم. دستهایم را توی جیب بارانی ام مُشت کرده بودم تا وقتی گنبد گرد و قشنگ حسینیه ارشاد معلوم شد.
چهارشنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۷ - 2019 February 20
کد خبر: ۱۱۶۲۷۱
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۲
حسین سلطان محمدی در سایت سینماسینما، در یادداشتی، با اشاره به چند اشتباه در یکی از بخش‌های خبری سیما، پرسیده که چه کسی مسوول این نابسامانی است؟

تدبیر24»در کشور ما که رسانه ملی، انحصاری است، انتظار این است که در همه زمینه‌ها، بر نشانه‌های ملی و قراردادی کشور، تاکید کند و مرتب و مستمر، با تکرار این نشانه‌ها که شامل سرود ملی، نشانه‌ها و علائم پرچم رسمی و اسامی قراردادی ساختارهای جغرافیایی و اداری است، آنها را در ذهن اتباع این نظام، زنده نگه دارد.

برای همین، وقتی نکات متفاوت با این قواعد بنیادین در این رسانه و آن هم در شاخه‌ای از آن که معاونت سیاسی است، رخ نماید؛ در عالم ارتباطات، ناگهان تئوری توطئه شبهه می‌افکند و ما را وادار می‌سازد با نشانه‌های مشابه، برابرگذاری کرده و توضیح بخواهیم. آنچه در این مختصر گفته شد، ناظر بر چند چیز است که در شامگاه روز ۵ آذر، در خبر ساعت ۲۱ سیما دیده شد.

نکته نخست و برابر با آنچه در تصاویر دیده شده، در اخبار هواشناسی بود که گوینده اخبار خواند و در زیرنویس‌ها هم دیده شد که از واژه «خراسان بزرگ» استفاده شده است و خبر از برف و کولاک در این جغرافیای جدید و در آسمان خراسان بزرگ داده و از رانندگان خواسته شده بود برای تردد در جاده‌های «خراسان»، لوازم ایمنی همراه داشته باشند. «خراسان بزرگ» یعنی چی؟

وقتی در قاعده اداری و تقسیمات جغرافیایی، استان خراسان به سه قسمت خراسان شمالی، خراسان رضوی و خراسان جنوبی، تفکیک شده، نوشتن این واژه، ما را در بدبینانه ترین برداشت، به نقشه داعش می‌رساند که در خلافت ادعایی‌اش، از «خوراسان» نام می‌برد! (دو تصویر زیرنویس پیوست این متن است)

 

دقت سیاسی صدا و سیما کجاست؟!

دقت سیاسی صدا و سیما کجاست؟!

نکته دوم، در پرچمی از ایران بود که در بخشی از خبر، در بک گراند گوینده خبر نشان داده شد. در این پرچم و در بخش سوم و پایینی پرچم، برخلاف قاعده رسمی، نشانه‌های پرچم که ۱۱ الله اکبر در ردیف بالایی و ۱۱ الله اکبر در ردیف پایین، با پایه کرسی یکسان است، ۱۱ الله اکبر ردیف پایینی، واژگون و معکوس بود. این گرافیک را چه کسی طراحی کرده است؟ چه کسی ناظر پخش بود؟ (تصویر یادشده را ببینید)

دقت سیاسی صدا و سیما کجاست؟!

و البته که، افتتاحیه جشنواره فیلم مقاومت در تالار وحدت بود ولی این تالار متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است، برخلاف زیرنویس خبری که نوشته بودند «تالار وحدت حوزه هنری»!

برچسب ها: تدبیر24 ، صدا و سیما
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها