ايران و مثلث جديد بازار نفت‌ عليرضاسلطاني

ايران و مثلث جديد بازار نفت‌

به نظر مي‌رسد از اين پس بايد کم‌کم به جاي کلمه اوپک از کلمه کشورهاي عمده توليدکننده نفت استفاده و به کاربرد آن عادت کرد
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
سه‌شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - 2020 August 11
کد خبر: ۱۱۶۳۱۹
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۱
رئیس پلیس خراسان رضوی روز گذشته در تشریح جزئیات ماجرای دستگیری اعضای باندی که به سرکردگی یک سارق تبعیدی فراری، خودرو‌های سرقتی را اوراق می‌کردند به خراسان گفت: دقایق اولیه بامداد روز گذشته، نیرو‌های گشت کلانتری الهیه مشهد که به منظور مقابله با جرایم به طور محسوس و غیرمحسوس فعالیت‌های خود را در حوزه‌های استحفاظی آغاز کرده اند، به سرنشینان یک دستگاه پراید هاچ بک در انتهای بولوار صادقیه مشکوک شدند.
تدبیر24»سردار محمدکاظم تقوی افزود: وقتی نیرو‌های گشت به آرامی به سوی پراید حرکت کردند ناگهان راننده جوان آن با مشاهده خودروی پلیس، چراغ‌ها را خاموش کرد و با فشردن پدال گاز، در حالی از محل متواری شد که زن جوانی نیز در صندلی جلو نشسته بود.

ماجرای باند مخوف مرد تبعیدی! +تصاویر

 

کلیددار «امنیت» خراسان رضوی اضافه کرد: با فرار سرنشینان پراید سفید رنگ، بلافاصله نیرو‌های گشت، شماره پلاک آن را از مرکز فرماندهی استعلام کردند که مشخص شد خودروی مذکور دارای سابقه است بنابراین پلیس آژیرکشان و در حالی که به راننده فرمان «ایست» می‌داد به تعقیب پراید پرداخت، ولی راننده جوان خودرو بدون توجه به اخطار‌های قانونی، همچنان دقایق اولیه بامداد و با ویراژ‌های خطرناک بولوار‌های منطقه الهیه را یکی پس از دیگری پشت سر می‌گذاشت تا از چنگ قانون بگریزد. با وجود این نیرو‌های انتظامی که در راستای برقراری «امنیت» از جان مایه می‌گذارند در حالی با شلیک تیر‌های هوایی سعی داشتند سرنشینان خودرو را متوقف کنند که مواظب امنیت مردم و رهگذران نیز بودند.
سردار تقوی تصریح کرد: راننده پراید که با سرعت سرسام آوری از مناطق خاکی می‌گذشت به هیچ کدام از اخطار‌های پلیس توجهی نداشت و همچنان به فرار ادامه می‌داد تا این که وارد بزرگراه آسیایی شد و به سمت آرامگاه فردوسی گریخت. نیرو‌های گشت کلانتری الهیه که با فرماندهی سرهنگ توفیق حاجی‌زاده (رئیس کلانتری الهیه) در تعقیب خودرو بودند دیگر نیرو‌های گشت را نیز به کمک طلبیدند این در حالی بود که راننده خودرو پس از دور زدن میدان شاهنامه و در خلاف جهت حرکت خودرو‌ها وارد لاین مخالف بولوار توس شده بود.

مقام ارشد انتظامی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در این شرایط که جان افراد و شهروندان دیگری در معرض خطر قرار گرفته بود و هر لحظه احتمال وقوع تصادف مرگباری می‌رفت، نیرو‌های کلانتری الهیه پس از هماهنگی‌های لازم و دادن اخطار‌های قانونی به سوی خودرو شلیک کردند و دو لاستیک عقب آن را مورد اصابت گلوله قرار دادند با وجود این، راننده باز هم روی رینگ‌ها به فرار خود ادامه داد که در این وضعیت گلوله‌های دیگری به در عقب خودرو شلیک شد و در نهایت راننده و زنی که سرنشین آن بود با رها کردن خودرو قصد فرار داشتند که به طور برق آسا در محاصره نیرو‌های انتظامی قرار گرفتند.
سردار تقوی گفت: در همین حال راننده جوان با برداشتن کاردی ۳۵ سانتی متری در حالی به سوی مامور انتظامی حمله ور شد که فاصله‌ای کمتر از دو متر با وی داشت. مامور گشت که جان خود را در خطر می‌دید به ناچار ماشه سلاحش را دوباره فشرد و پای راننده جوان را هدف قرار داد.
فرمانده انتظامی خراسان رضوی با تاکید بر این که فعالیت‌های گسترده نیرو‌های انتظامی فرصت‌های ارتکاب جرم را به خلافکاران نمی‌دهد، تصریح کرد: در همین حال بلافاصله حلقه‌های قانون بر دستان سرنشینان پراید گره خورد و راننده مجروح توسط اورژانس به مرکز درمانی انتقال یافت.
فرمانده با تجربه خراسان رضوی با اشاره به کشف مقادیری انواع مواد مخدر و همچنین لوازم سرقتی قطعات خودرو از داخل پراید، افزود: زن جوانی که همراه متهم مجروح دستگیر شد در بازجویی‌ها گفت: «هاتف (راننده مجروح) همسر قانونی من است که چند ساعت قبل با یک دستگاه پراید که متعلق به دوستش علی بود، مرا سوار کرد تا بیرون برویم! ابتدا علی را به بولوار امیریه رساندیم و او پیاده شد هنوز ما داخل خودرو نشسته بودیم که همسرم متوجه نیرو‌های گشت شد و تلفنی موضوع را به علی اطلاع داد او هم گفت: شما فرار کنید من بعد می‌آیم! چند بار از همسرم خواستم توقف کند، ولی او به فرار ادامه داد!»
سردار محمد کاظم تقوی در ادامه این ماجرا یادآور شد: در پی اعترافات متهمان، بلافاصله نیرو‌های انتظامی با کسب مجوز‌های قضایی از قاضی «یحیایی»، بدون از دست دادن فرصتی برای فرار متهمان احتمالی دیگر، وارد عمل شدند و علی متهم دیگر را در حالی که قصد فرار داشت در مخفیگاهش دستگیر کردند. رئیس پلیس خراسان رضوی تاکید کرد: این متهم سابقه دار که تا شهریورماه گذشته در زندان به سر می‌برد و باید مدت محکومیت دوران تبعیدی خود را در یکی از شهر‌های خراسان رضوی می‌گذراند به تبعیدگاه نرفته و با تشکیل باندی به اتفاق «هاتف» که با وی نیز در زندان آشنا شده بود، دست به ارتکاب جرم و سرقت خودرو می‌زدند!
سردار تقوی ادامه داد: سرکرده تبعیدی این باند تاکنون به سرقت چندین دستگاه خودرو از مناطق خواجه ربیع، بولوار اقبال و منطقه سیدی اعتراف کرده است که تلاش برای کشف سرقت‌های دیگر اعضای این باند خطرناک با صدور دستورات ویژه قضایی همچنان ادامه دارد.

برچسب ها: تدبیر24 ، باند مخوف
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها