بشار اسد و آینده‌ سوریه دستمالی

بشار اسد و آینده‌ سوریه

روز جمعه در ژنو، نخستین نشست پنج روزه کمیته‌ تدوین قانون اساسی سوریه به پایان رسید.
عادلانه‌سازی یارانه بنزین ربیعی

عادلانه‌سازی یارانه بنزین

دولت پس از بررسی کارشناسی به این نتیجه رسید که بهترین راهکار، سهمیه‌بندی بنزین برای هر خودرو و افزایش قیمت بنزین غیرسهمیه‌ای به 3 هزار تومان است.
چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸ - 2019 November 20
کد خبر: ۱۱۶۳۲۲
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۴
محققان چینی موفق به شناسایی نوع خاصی از عنکبوت شده اند که جنس مونث آن به نوزادان خود شیر می‌دهد تا آن‌ها از تغذیه‌ای مناسب در ابتدای تولد برخوردار باشند.

تدبیر24»شیر یادشده از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و میزان پروتئین موجود در آن چهار برابر میزان پروتئینی است که معمولا در شیر گاو یافت می‌شود.

محققان می‌گویند شکل گیری این قابلیت در بدن عنکبوت‌های یادشده ناشی از کمبود‌های غذایی در محیط زندگی آن‌ها بوده و گونه‌های قبلی آن‌ها از چنین توانایی و قابلیتی برخوردار نبوده اند.

شناسایی عنکبوتی که به نوزادش شیر می‌دهد +عکس

عنکبوت یادشده که Toxeus magnus نام دارد، با ایجاد آشیانه‌ای خاص برای نوزادانش آن‌ها را از شیر خود تغذیه می‌کند. این در حالی است که اکثر گونه‌های مختلف عنکبوت‌ها برای رشد نوزادانشان مواد غذایی مختلفی را شکار کرده و در اختیار آن‌ها قرار می‌دهند. این شیر از حفره‌هایی که در درون عضلات شکم عنکبوت‌های مذکور قرار دارد به بیرون تراوش می‌کند.

نکته جالب آنکه مادر می‌تواند این شیر را در قالب قطره‌هایی در داخل آشیانه خود ذخیره کند تا نوزادان در زمان عدم حضور وی نیز برای تغذیه از آن‌ها استفاده کنند.

یافته مهم دیگر آنکه زمانی که دانشمندان مانع از تغذیه برخی نوزادان از شیر عنکبوت مادر شدند، آن‌ها به سرعت مردند که این امر نشاندهنده وابستگی کامل نوزادان به این شیر است و لذا نمی‌توان آن را یک ماده تغذیه‌ای کمکی در نظر گرفت.

نوزادان عنکبوت تا ۲۰ روز به طور کامل به این شیر وابسته هستند و بعد از گذشت ۴۰ روز نیاز آن‌ها به این منبع تغذیه برطرف شده و قادر به رفع نیاز‌های تغذیه‌ای خود به شیوه‌های دیگری هستند.

برچسب ها: تدبیر24 ، شناسایی
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها