عالم سیاست علم ممکنات ظریفیان

عالم سیاست علم ممکنات

برخی چنین مطرح کرده‌اند که هر اتفاقی در جامعه امروز می‌تواند محرکی برای بروز و ظهور اعتراضات رادیکال باشد که در اینجا سوالی مطرح است؛ ‌
ایران کشوری درحال توسعه یا پسرفت؟ حق شناس

ایران کشوری درحال توسعه یا پسرفت؟

آنچه که بدیهی است این است که قطعا براساس آمار دو- سه ساله نمی‌توان به کشوری لقب کشور در حال توسعه یا در حال پسرفت را داد.
شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - 2019 February 16
کد خبر: ۱۱۶۳۶۲
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۶
دولت بریتانیا موقتا از خروج تابلویی از «جی ام‌دبلیو ترنر» که به مبلغ ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار پوند در حراجی به فروش رسیده جلوگیری کرد.
تدبیر24»«والتون بریجز» (پُل‌های والتون) نام تابلویی رنگ و روغن روی بوم است که در سال ۱۸۰۶ توسط «ترنر» نقاش بزرگ بریتانیایی خلق شده است. این تابلو در حراجی ماه جولای به قیمت ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار پوند به فروش رسید.

ممانعت وزیر هنر بریتانیا از خروج تابلوی ۳.۴ میلیون پوندی+عکس

این تابلوی نقاشی اولین اثر نقاش در فضای باز و یک منظره بیرونی است. تابلو تصویر پل دوتایی را که روی رودخانه تایمز لندن قرار دارد، نشان می‌دهد که بین آب‌بند‌های منطقه سانبِری و شِپِرتون واقع شده است.

مایکل الیس، وزیر هنر پس از توصیه کمیته بازبینی صادرات آثار هنری و اشیاء فرهنگی که توسط شورای هنر اداره می‌شود تصمیم به منع خروج این اثر هنری از بریتانیا گرفت.

او در این مورد گفت: «ترنر یکی از بزرگ‌ترین هنرمندان تمام تاریخ بریتانیا است که مطالعات وی در مورد زندگی در بریتانیای زمان خود هنوز مورد پیگیری و علاقه عموم مردم امروزی است. تابلوی «پل‌های والتون» نمونه‌ای باشکوه از سبک متفاوت او و علاقه‌اش به مناظر بریتانیای قرن نوزدهم است. این‌ها همه دلایلی تاریخی و هنری برای نگهداری اینچنین اثر و شاهکاری هنری در کشور است تا همه ملت از آن بهره‌مند شوند.»

برچسب ها: تدبیر24 ، ممانعت
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها