سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب دکتر عشایری

سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب

از زمان روی کارآمدن دولت یازدهم و دوازدهم درایران؛ اصلی ترین دغدغه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، مدیریت سیاست هسته ای و پیگیری آن از طریق دیپلماتیک است.
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
پنجشنبه ۰۸ آبان ۱۳۹۹ - 2020 October 29
کد خبر: ۱۱۶۵۹۶
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۷
انتشار اسامی مدیران مستعفی به زودی
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در واکنش به ضرب الاجل حذف مدیران چندشغله از وزارتخانه متبوع خود و سازمانهای تابعه آن اعلام کرد به وعده‌ای که به مردم داده پایبند است و اسامی افراد مستعفی را منتشر خواهد کرد.
تدبیر24»محمد شریعتمداری در پیامی توئیتری از پذیرفته‌شدن استعفای مدیران عامل و اعضای هیات مدیره دوشغله در صندوق‌های بازنشستگی کشوری و تامین اجتماعی و سازمان‌های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد.

وی گفت: در انجام وعده‌ای که به مردم دادم و در اجرای تبصره ۲ ماده ۲۴۱ قانون تجارت، استعفای همه مدیران عامل یا اعضای هیات مدیره دو شغله در صندوق‌ها و سازمان‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اخذ شد و مورد موافقت قرار گرفت.

اسامی افراد مستعفی را منتشر می‌کنم

شریعتمداری ضمن تشکر از همکاری این افراد اعلام کرد که اسامی آنها را به زودی منتشر خواهد کرد.

البته وزیر کار از سهم اندک زنان در هیات مدیره شرکت‌های تابعه وزارتخانه انتقاد کرده و گفته است: در جریان رسیدگی‌ها معلوم شد که کمتر از دو درصد اعضای هیات مدیره شرکت‌های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از جامعه بانوان فرهیخته کشور هستند که در اصلاح این نقص مهم حتما  اقدام‌های عملی و اجرایی انجام خواهم داد.

به گزارش ایسنا، ۲۲ آبان ماه امسال شریعتمداری ـ وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ـ ضرب‌الاجل هفت روزه‌ای را برای حذف مدیران چند شغله در وزارت کار صادر کرد و از سازمان تامین اجتماعی و صندوق بازنشستگی کشوری خواست تا ظرف هفت روز کاری استعفای مدیران چند شغله از هیات مدیره شرکت‌های تابعه خود را اجرایی کنند.

پیشتر کارشناسان و مقامات کارگری ارائه گزارشی کامل از مجموعه اقدامات صورت گرفته پس از دستور صریح وزیر کار برای حذف مدیران چندشغله و پروازی را خواستار شده و تاکید کردند این حق بیمه‌شدگان است که بدانند با چه افرادی سرو کار دارند و این مدیران در چه پست و جایگاهی مشغول فعالیت هستند و اطلاعات عملکرد این شرکت‌ها باید در اختیار کارگران و بازنشستگان قرار داده شود چرا که امروز جامعه به دلیل اختلاف طبقاتی نسبت به چنین مسایلی حساسیت نشان می‌دهد و شفاف‌سازی بهترین راه مقابله با هرگونه شائبه و رانت و فساد است.

برچسب ها: تدبیر24
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها
نیازمندیها