بسیج همه امکانات وزارت کار شریعتمداری

بسیج همه امکانات وزارت کار

در این میان، درحالی‌که در ایران در شرایطی به جنگ کرونا رفته‌ایم که شدیدترین و ظالمانه‌ترین تحریم‌ها را هم تحمل می‌کنیم، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بسیج همه امکانات...
در این وانفسا روحانی کجاست؟ ربیعی

در این وانفسا روحانی کجاست؟

روز شنبه سوم اسفند در جمع مدیران مطبوعات در وزارت ارشاد که با حضور آقای حریرچی، معاون وزارت بهداشت برگزار شد، اولین سخنم این بود که برای عبور از بحران کرونا، آن را سیاسی نکنیم.
چهارشنبه ۱۳ فروردين ۱۳۹۹ - 2020 April 01
کد خبر: ۱۱۶۷۳۹
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۰
مهاجم تیم ملی به خبرورزشی گفت: به نظر من اگر کارلوس کی‌روش بعد از جام‌ملت‌ها بماند خیلی برای تیم ملی بهتر است.
تدبیر24»مهدی طارمی روز‌های سختی را در قطر سپری کرده. وقتی در این باره از او می‌پرسیم ترجیح می‌دهد درباره اش حرف نزند. مهدی فقط می‌گوید درباره تیم ملی حرف می‌زند و بس. او انگیزه خیلی زیادی دارد و حتی در گفتگو با خبرورزشی تأکید می‌کند، می‌خواهد آقای گل جام ملت‌ها شود.
* مهدی دوست داریم بگویی ته دلت چقدر روشن است که ان‌شا‌ءالله بتوانیم قهرمان جام ملت‌ها شویم؟
ببینید من دیده‌ام که یک عده قهرمانی در جام‌ملت‌ها را خیلی راحت جلوه داده‌اند و حتی گفته‌اند تیم ملی یک جام بدهکار است. فضا را طوری کرده‌اند که ما باید قهرمان آسیا شویم ولی به این سادگی‌ها هم نیست. این‌طور نیست که با حرف زدن قهرمان شد. اگر قهرمانی در آسیا ساده بود که در دوره‌های قبل خیلی از تیم‌های دیگر قهرمان می‌شدند. به نظر من اتفاقاً در جام ملت‌ها کار خیلی سخت است ولی ما تلاش‌مان این است که ان‌شا‌ءالله بتوانیم قهرمان آسیا شویم.
* در این مدت شرایط روحی سختی داشتی درست است؟
(لبخند می‌زند و از جواب دادن طفره می‌رود) اگر سؤال از تیم ملی داری در خدمتم.
* تو در جام جهانی یکی از بهترین بازیکنان تیم ملی بودی. طبیعتاً برای جام ملت‌ها توقعات از تو بالاتر رفته است.
این را می‌دانم. همه تلاشم را می‌کنم تا بتوانم برای تیم ملی مثمرثمر باشم، چه یک دقیقه بازی کنم و چه ۹۰ دقیقه. در هر حالتی تلاشم را می‌کنم بتوانم به تیم ملی کمک کنم. ان‌شا‌ءا... اتفاقات خوبی هم برای من و هم برای تیم ملی در جام ملت‌ها رخ دهد.
* فکر کنیم بدترین خاطره تو از جام جهانی توپی باشد که مقابل پرتغال گل نکردی. چقدر بعد از آن بازی روی زمین افتادی و گریه کردی.
حالا فرصت گیر آورده‌ای؟ (خنده) آن یک اتفاق تلخ بود که در جام جهانی برای من افتاد. هم برای من، هم برای بازیکنان و هم برای مردم ایران. اگر توپم وارد دروازه پرتغال می‌شد خیلی چیز‌ها عوض می‌شد ولی خب نشد. حالا ان‌شا‌ءالله در جام ملت‌های آسیا تلاش می‌کنم جبران کنم.
* چقدر بچه‌ها آن شب از تو حمایت کردند؟
فوتبال است دیگر. همه توپ‌ها که گل نمی‌شود. البته جای توجیهی ندارد که بخواهم توجیه کنم. باید آن شوت را جلوی پرتغال گل می‌کردم ولی اتفاق است دیگر، گاهی در زمین بازی چیز‌هایی رخ می‌دهد که خودتان هم باور نمی‌کنید. این هم از آن دست اتفاق‌ها بود.
* چقدر به آقای گلی در جام ملت‌ها فکر می‌کنی؟ اصلاً برایت مهم است؟
من به آقای گلی در جام ملت‌ها فکر می‌کنم. پستم فوروارد است. باید به گل زدن و آقای گلی در امارات فکر کنم ولی مهمتر از هر چیزی تیم ملی است. اول تیم ملی باید ببرد. پله‌پله جلو می‌رویم. هدف ما این است که بتوانیم ان‌شا‌ءالله به موفقیت تیمی برسیم و حالا اگر به موفقیت فردی رسیدیم، یک اتفاق مهم است.
* مهدی در این سال‌ها همیشه یکدل و متحد بودن تیم ملی...
الان هم هستیم.
* دقیقاً، الان هم هستید و این چقدر به موفقیت ما در امارات کمک می‌کند؟
اتحاد و یکدلی تیم ملی در این چند ساله باعث شده تا تیم اول آسیا باشیم؛ چه این دوره و چه در دوره قبل. در این ۷، ۸ سال ما همواره تیم اول آسیا بوده‌ایم. یکی از دلایل مهمش هم همین اتحاد و همدلی بوده. فکر می‌کنم حالا هم این مسئله می‌تواند کمک زیادی کند تا ان‌شا‌ءا... در جام ملت‌ها قهرمان شویم.
* نگران آینده تیم ملی نیستی؟ این روز‌ها شایعات زیادی درباره جدایی کی‌روش بعد از جام ملت‌ها شنیده می‌شود. این مسئله شما را نگران نمی‌کند؟
تیم ملی همیشه می‌ماند، چه ما باشیم و چه نباشیم و چه فرد دیگری بیاید. در نهایت این تیم ملی است که به کارش ادامه می‌دهد. ما بازیکنان هم همیشه نیستیم و یک روز باید برویم و یک عده دیگر به جای ما خواهند آمد. این نیست که قباله تیم ملی را به اسم یکی زده باشند و به قول معروف تیم ملی برای او باشد. به نظر من اگر کارلوس کی‌روش بعد از جام‌ملت‌ها بماند خیلی برای تیم ملی بهتر است. به هر حال او نتایج خوبی در این چند سال همراه با ایران گرفته و ماندنش به نفع تیم ملی خواهد بود. در هر صورت آدم‌ها می‌آیند و می‌روند و تیم ملی در نهایت باقی می‌ماند.
* ناراحت نیستی که مسئولان ورزش ایران به مراسم بدرقه تیم ملی نیامدند؟
ببینید ما تیم ملی هستیم. آن‌ها هم مسئولان ورزش هستند. وظیفه‌شان بود که بیایند و در مراسم شرکت کنند. به هر حال به عنوان مسئول باید بدانند ما در چه حالی هستیم و حال‌مان چطور است؟ داریم می‌رویم و یا اصلاً نمی‌دانم که می‌دانستند ما به قطر آمده‌ایم؟ این را از طرف خودم می‌گویم. من اصلاً ناراحت نشدم که مسئولان به مراسم بدرقه نیامدند، چون هدف ما قهرمانی در آسیاست نه دیدار با مسئولان. شاید آخر کار بیایند و ۴ عکس هم با تیم ملی بگیرند و بگویند ما بودیم. باشد مشکلی نیست، شما آن تایم باشید و عکس‌تان را هم بگیرید ولی الان نیستید و همه این را می‌دانند. وظیفه‌شان بود قبل از رفتن ما بیایند و تیم ملی را ببینند.
* خط حمله تیم ملی واقعاً شرایط خوبی داشت ولی الان با مشکلاتی روبه‌رو شده است. قلی‌زاده، جهانبخش و کاوه رضایی مصدوم هستند و این چقدر می‌تواند برای ما مشکل درست کند؟
امیدوارم که بچه‌های مصدوم به بازی‌های ما برسند ولی من فعلاً خودم نمی‌دانم در لیست ۲۳ نفره تیم ملی هستم یا نه ولی اگر هر یک از ما هم نباشیم مهم نیست، چون تیم ملی، یک تیم است. فرقی ندارد چه کسی باشد و چه کسی نباشد. مهم فقط برد تیم ملی است و ان‌شا‌ءا... بتوانیم به این هدف دست پیدا کنیم.
* در نهایت بگو چقدر خوشبین به قهرمانی ایران در جام ملت‌ها هستی؟
ببینید هر تیمی که به جام می‌آید دنبال قهرمانی است. همه هدف‌شان این است. تیم‌هایی هستند که می‌توانند قهرمان شوند. ما هم جزو این تیم‌ها هستیم. شانس زیادی نسبت به بقیه داریم. هدف‌مان این است که به فینال برسیم و ان‌شا‌ءالله این اتفاق رخ دهد.
* و سؤال آخرمان این است که فضای فعلی تیم شبیه فضای پیش از جام جهانی است؟
فضای تیم ملی قبل از روسیه هم دقیقاً همین‌طور بود. ما با بازی‌های خوب‌مان کاری کردیم که مسئولان و مردم به سمت تیم ملی برگردند وگرنه کسی برای تیم ملی کاری نکرد. الان هم همه با تیم ملی همین‌طور هستند. ما می‌‎رویم که ان‌شا‌ءا... با بازی‌های درخشان کاری کنیم تا مردم و مسئولان دوباره به سمت تیم ملی برگردند.
برچسب ها: تدبیر24
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها