سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب دکتر عشایری

سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب

از زمان روی کارآمدن دولت یازدهم و دوازدهم درایران؛ اصلی ترین دغدغه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، مدیریت سیاست هسته ای و پیگیری آن از طریق دیپلماتیک است.
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
شنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - 2020 September 19
کد خبر: ۱۱۶۷۶۲
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۴
با پایان محرومیت نقل و انتقالاتی، پرسپولیس بار دیگر وارد کارزار نقل و انتقالاتی شده و در زمان تعطیلی زمستانی لیگ برتر به دنبال تقویت کادر بازیکنان خود خواهد بود.
تدبیر24»پرسپولیس البته خرید ۴ بازیکن جدید را در تابستان قطعی کرده بود و با اضافه شدن نفرات مذکور، جمع بازیکنان بزرگسال پرسپولیس به ۱۷ رسید تا تنها یک جای خالی در لیست سرخ‌ها باقی‌مانده باشد. در ادامه مروری خواهیم داشت به آخرین وضعیت لیست سرخ‌ها؛

لیست بزرگسال/ یک جای خالیِ نقد

علیرضا بیرانوند، امید عالیشاه، شجاع خلیل‌زاده، جلال حسینی، سروش رفیعی، احمد نوراللهی، مهدی ترابی، مهدی شریفی، کمال کامیابی‌نیا، حسین ماهینی، محمد انصاری، مهدی شیری، محسن ربیع‌خواه، بوژیدار رادوشوویچ، شایان مصلح و گادوین منشا ۱۶ بازیکن بزرگسال پرسپولیس در شرایط فعلی هستند و با حضور این نفرات و در اختیار داشتن ۴ بازیکن با شرایط سنی زیر ۲۵ سال که سبب شده یک نفر از آن جمع در لیست بزرگسال قرار بگیرد، پرسپولیس تنها یک جای خالی در لیست بزرگسال خود خواهد داشت. در شرایط فعلی جدایی بازیکنی از پرسپولیس قطعی نشده و این در حالی است که طبق اعلام برانکو سرخ‌ها هم بازیکن مازاد در لیست خود دارند و هم اینکه ۳ بازیکن جدید دیگر نیز با درخواست برانکو باید به این تیم اضافه شوند.

لیست سهمیه‌های سنی/ سهمیه‌هایی که رویکرد نقل و انتقالاتی را تعیین می‌کنند

پر بودن لیست بزرگسال سرخ‌ها سبب شده تا کادر فنی این تیم به دنبال جذب برخی بازیکنان جوان باشد. در لیست زیر ۲۵ سال، پرسپولیس نام احسان علوان‌زاده، آدم همتی، سیامک نعمتی و علی علیپور را در لیست دارد که یک نفر از این جمع با توجه به محدودیت این سهمیه به ۳ نفر در لیست بزرگسال قرار گرفته است. در لیست زیر ۲۳ سال سرخ‌ها نیز نام بشار رسن، ابوالفضل درویشوند و شاهین عباسیان دیده می‌شود و ۶ جای خالی در این لیست در اختیار برانکو خواهد بود. همچنین در میان بازیکنان سهمیه سنی امید، نام‌هایی چون محمدامین اسدی، سعید حسین‌پور، حمیدرضا طاهرخانی، محمداحسان حسینی، احمد بهاروندی و سعید کریمی حضور خواهند داشت و در این بخش نیز دست برانکو برای جذب بازیکن جدید با توجه به سهمیه ۳۰ نفره تیم‌های پایه (۱۵ بازیکن امید و ۱۵ بازیکن جوانان) باز خواهد بود.

ماهینی در لیست می‌ماند، احتمال خروج نام انصاری از لیست

حسین ماهینی و محمد انصاری دو مصدوم بلندمدت پرسپولیس در شرایط فعلی هستند. در رابطه با ماهینی گفته شده که این بازیکن پس از عید نوروز می‌تواند در دیدارهای رسمی به زمین برود اما در رابطه با انصاری مشخص شده وی فصل جاری را به کل از دست خواهد داد. حسین ماهینی طبق اعلام برانکو در لیست سرخ‌ها باقی خواهند ماند اما محمد انصاری با توجه به اینکه تا خرداد شرایط بازی نخواهد داشت به احتمال فراوان از لیست پرسپولیس خارج خواهد شد تا پرسپولیس یک جای خالی بیشتر در میان بازیکنان بزرگسال خود داشته باشد.

سرخ‌ها در جه شرایطی می‌توانند بازیکن جذب کنند؟

با توجه به ترافیک در لیست بزرگسال، پرسپولیس برای جذب ۳ بازیکن جدید چند مسیر پیش رو دارد. یک اینکه با کنار گذاشتن انصاری مصدوم از لیست و یا آزاد کردن یک بازیکن بزرگسال یا زیر ۲۵ سال (با توجه به حضور یک بازیکن مازاد بر سهمیه ۳ نفره در لیست) اقدام به جذب بازیکن جدید کند. مسیر دوم پرسپولیس در صورت اصرار به حفظ نام انصاری در لیست، کنار گذاشتن حداقل یک بازیکن بزرگسال و یک بازیکن زیر ۲۵ سال خواهد بود. در صورتی که برانکو اصرار به حفظ تمام نفرات خود برای نیم‌فصل دوم داشته باشد پرسپولیس تنها یک بازیکن با شرایط سنی بزرگسال می‌تواند جذب کند و برای جذب دو بازیکن دیگر، ناچار به استفاده از گزینه‌های زیر ۲۳ سال خواهد بود.

جمع‌بندی نقل و انتقالاتی

پرسپولیس این روزها در حال مذاکره برای جذب سینا مریدی هافبک تدافعی و مدافع چپ زیر ۲۳ سال فولاد است. سرخ‌ها همچنین مذاکراتی با محمد نادری مدافع چپ کورتریک بلژیک را که توانایی بازی در پست مدافع میانی دارد هم داشته‌اند. از سوی دیگر برانکو درخواست جذب یک مهاجم خارجی را نیز به مسئولین باشگاه پرسپولیس داده و گفته شده یک مهاجم کروات و یک مهاجم مجارستانی مدنظر این باشگاه هستند، هر چند مهدی طارمی نیز یکی از گزینه‌های پرسپولیس در خط حمله خواهد بود و انتقال وی به پرسپولیس فعلا منتفی نشده است.

برچسب ها: تدبیر24 ، پرسپولیس
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها