سخن جمهور به رئیس‌جمهوری ربیعی

سخن جمهور به رئیس‌جمهوری

توسعه استانی سیستان‌وبلوچستان هم چیزی نیست که صرفاً بتوان از طریق رهنمود‌های مرکزگرایانه به آن رسید و ما مرکزنشینان باید صدای جوامع محلی باشیم.
محور گاندو- پمپئو علیه دیپلماسی کم هزینه ظریف ذاکریان

محور گاندو- پمپئو علیه دیپلماسی کم هزینه ظریف

وزیر امور خارجه ایران از ابتدای آغاز مسئولیت خود سعی کرد بر پایه مبانی علمی، حرفه‌ای و تخصصی دانش روابط بین‌الملل عمل کند.
يکشنبه ۳۰ تير ۱۳۹۸ - 2019 July 21
کد خبر: ۱۱۶۸۶۲
تاریخ انتشار: ۰۴ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۸
فرهنگیان پیگیر پرداخت بخشی از دیون خود از جمله کمک هزینه ازدواج و فوت و مرخصی مناطق محروم هستند، در این گزارش به این سوالات آنها پاسخ داده‌ایم.

تدبیر24»کمک هزینه کفن و دفن اموات، کمک هزینه ازدواج و دیون فرهنگیان از سال 88 تاکنون جزو سوالاتی است که بسیاری از مخاطبان مطرح کرده‌اند.

در این گزارش به این موضوع پرداخته شده است که این بخش از مطالبات فرهنگیان چه زمانی پرداخت خواهد شد؟

خبرنگار تسنیم این سوالات را از معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش‌وپرورش پیگیری کرده است. 

پاسخ به این سوالات را میتوانید در زیر بخوانید:

1. با گذشت نزدیک به دوسال هنوز کمک هزینه کفن ودفن اموات و کمک هزینه ازدواج فرهنگیان شهرستان مشکین شهر از استان اردبیل هنوز پرداخت نشده است. به ما که جواب نمی‌دهند، خواهشمند است شما علت را جویا شوید.

پاسخ معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش‌وپرورش: کمک هزینه ازدواج و فوت جزو اولین دستورکارهاست اما هنوز پرداخت نشده. لیست مبالغ و اسامى تهیه شده است و منتظر ابلاغ اعتبار هستیم.

کمک هزینه ازدواج و کفن و دفن  تکلیف قانون است و باید پرداخت شود البته برای پیگیری اعتبار لازم باید هر استان پیگیری کند و معمولا میانگین اعتبار مورد نیاز برای هزینه‌های کفن‌ودفن و ازدواج پیش بینی و اعلام می‌‌شود. در این رابطه باید ادارات استان‌‌ها کارهای اداری افراد را انجام و آنها را به امور اداری معرفی کنند البته ممکن است امور اداری اعلام کند، پول ندارد که آن را به عنوان بدهی در سامانه دولت ثبت می‌کنند و در اعتبار استانی سال بعد پیش‌بینی می‌شود.

2. من فقط می‌دونم علی‌رغم شعارهای داده شده خبری از پرداخت مطالبات ما نیست.  مرخصی مناطق محروم از سال 60 تا 80 در استان خوزستان و دیون فرهنگیان از سال 88 تاکنون پرداخت نشده است.

در بحث کمک هزینه‌ ازدواج و فوت در بالا توضیحات منعکس شد اما درباره مرخصی مناطق محروم از سال 60 تا 80، این پاسخ داده شده است:

"مرخصی مناطق محروم برای الان نیست و از سال 86 به بعد دولت این مصوبه رو لغو کرده است و استان‌ها به صورت غیر‌قانونى، خودشان آن را ایجاد کرده بودند که این قضیه غیرقانونى بوده است".


برچسب ها: تدبیر24 ، پرداخت
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها