پلي ميان‌آموزش و پرورش و‌آموزش عالي ظريفيان

پلي ميان‌آموزش و پرورش و‌آموزش عالي

دكتر آشتياني وزير پيشنهادي رئيس‌جمهور در دوره اصلاحات بودند و قبل از آن يعني درسال‌های ۸۲- ۶۸ مسئوليت بخش توسعه آموزش عالي را بر عهده داشتند.
تعامل‌حساس مجلس با دولت غرويان

تعامل‌حساس مجلس با دولت

نگارنده معتقد است دكتر روحاني اين كار را براي حفظ خط اعتدال صورت داده‌اند. ان شاءا... مجلس و دولت در اين مدت باقيمانده از عمر دولت با يكديگرهمكاري نمايند تا كشور آرامش نسبي اخلاقي خود را داشته باشد و انتخابات سالم و با شكوهي برگزار شود.
دوشنبه ۰۳ آبان ۱۳۹۵ - 2016 October 24
کد خبر: ۱۱۶۹۳
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۲ - ۱۴:۲۳
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تاکید بر حضور قوی در برنامه‌های هنری بین‌المللی مانند کریستی دبی بر این نکته اذعان داشت که می‌توان فرهنگمان را با زبان هنر به دنیا صادر کنیم.
به گزارش تدبیر24 به نقل ازمهر، علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به همراه علی مرادخانی، معاون هنری این وزارتخانه شب گذشته، ۲۷ آذر، ضمن حضور در موسسه صبا وابسته به فرهنگستان هنر از نمایشگاه سومین جشنواره هنر مقاومت بازدید کرد.

وزیر ارشاد در حاشیه این بازدید در میان خبرنگاران حاضر شد و گفت: برگزاری نمایشگاه‌هایی مانند نمایشگاه جشنواره هنر مقاومت می‌تواند حتی بر روابط سیاسی بین کشورها نیز تاثیر بگذارد. ما باید در برگزاری نمایشگاه‌های قوی مانند این نمایشگاه (جشنواره هنر مقاومت) تلاش کنیم.

وی افزود: باید برگزاری این نوع نمایشگاه‌هایی را که سایر ملت‌ها نیز در آن مشارکت دارند تقویت کنیم و البته هنرمندان ما نیز باید با همین مجموعه آثار در سایر کشورهای اروپایی و آسیایی شرکت و آثار خودمان را عرضه کرده و فرهنگ غنی کشورمان را به دیگران منتقل کنیم.

وزیر ارشاد ادامه داد: برگزاری چنین جشنواره‌هایی باعث ارتباط نزدیک ما با سایر ملت‌ها می شود. چنین جشنواره‌ای که نزدیک به ۶ هزار اثر را در خود جای داده بسیار شگفت‌انگیز و تاثیرگذار است. این آثار بخشی از دیپلماسی فرهنگی ما هستند که می‌توانند در روابط سیاسی ما تاثیرات مثبت بگذارند.

وی در پاسخ به این سوال که چقدر بخش خصوصی ما در برگزاری این چنین نمایشگاه‌هایی پیشرفت داشته است و آیا قرار است از هنرمندان حمایت شود یا خیر؟ گفت: تلاش ما این است که از مجموعه هنرمندان ما که در حوزه تجسمی فعالیت می‌کنند حمایت کنیم. به عنوان مثال همین حضوری که آثار ما اخیرا در حراج کریستی دوبی داشته جای افتخار و خوشحالی است.

جنتی فروش ۳۲ اثر از ۴۰ اثری که هنرمندان ایرانی در حراج کریستی داشتند را یک موفقیت برای هنر ایران دانست و بیان کرد: این جریان واقعا برای هنرمندان ما مایه افتخار بود. این حرکت را باید تقویت کنیم تا هنرمندان ما کارهای بهتری ارائه کنند.

وی به برگزاری کنسرت‌های هنرمندان موسیقی در خارج از کشور اشاره کرد و در این مورد توضیح داد: در حوزه موسیقی ما می‌توانیم در خارج از کشور کنسرت‌هایی را برگزار کنیم. با این کار هنرمندان حوزه موسیقی را هم تقویت می‌کنیم. حضور ما در عرصه‌های بین‌المللی می‌تواند انتقال‌دهنده فرهنگ ناب ما شود و از نظر اقتصادی برای هنرمندان ما نیز درآمدزا باشد و اقتصاد فرهنگ کشور را توسعه دهد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در مورد کم بودن استعدادیابی در حوزه هنر و عدم توجه به جوانان توضیح داد: اتفاقا احساس می‌کنم جوانها از جشنواره‌هایی مانند همین جشنواره هنر مقاومت استقبال زیادی داشته‌اند. با مقایسه این دوره با دوره‌های قبل می‌بینیم که بخش عمده آثار متعلق به جوانهاست.

بازدید علی جنتی و هیات همراهش از نمایشگاه سومین دوره از جشنواره‌های هنر مقاومت نزدیک به دو ساعت به درازا کشید که در این بازدید حبیب الله صادقی، دبیر سومین جشنواره هنر مقاومت با وی در مورد بسیاری از آثار صحبت کرد.

از حواشی این بازدید می‌توان به روی زمین انداختن دو تابلو توسط وزیر ارشاد و نیز گرفتن عکس یادگاری وزیر با هنرمندان خارجی حاضر در جشنواره اشاره کرد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها