کد خبر: ۱۱۷۲۰۸
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۳
محمد تقوی، سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی گفت: تراکتورسازی آنقدر بزرگ است که سردار آزمون یا هر بازیکن دیگری باید به بازی کردن در آن افتخار کند.
تدبیر24»محمد تقوی در مورد آخرین وضعیت تراکتورسازی، شایعه حضور سردار آزمون در این تیم، حضور کنستانت در تبریز و ... صحبت‌های زیر را انجام داد:

*درباره وضعیت تراکتورسازی صحبت کنید؛ همه‎چیز خوب پیش می‎رود؟

بله، خدا را شکر. در یکی دو هفته گذشته تمرینات پر فشار زیادی داشتیم و به همین خاطر امروز (سه‌شنبه) به بازیکنان مرخصی دادیم تا کمی استراحت کنند و از چهارشنبه تمرینات را از سر بگیریم.

*بازیکنان جدید هم که به تمرینات اضافه شدند.

بله، محمدرضا اخباری که آمد و با تیم تمرین هم کرد. کوین کنستانت هم چند وقتی تمرین نداشت و به همین خاطر چند روزی در اختیار بدنساز تیم خواهد بود تا از لحاظ بدنی روی او کار شود و به بقیه بچه‎ها برسد. کنستانت به یک سری تمرینات اختصاصی نیاز دارد تا به بچه‎ها برسد.

*کنستانت بیش از ۱۰ ماه دور از میادین بوده، این موضوع مشکلی برای او و تراکتورسازی ایجاد نمی‎کند؟

مهم نیست که او چقدر دور از فوتبال بوده. به هر حال این مشکل بدنی است و با چند جلسه تمرین حل می‎شود. مهم رفتار حرفه‌‎ای و توانایی اوست که ما می‎توانیم با چند جلسه تمرینی او را به سایر بازیکنان برسانیم.

*گویا در هر دو پست هافبک و مدافع هم می‎تواند بازی کند؟

ایشان ۱۰ پسته است و همه جا می‎تواند بازی کند. من همان شب اولی که کنستانت به تبریز آمد، با او صحبت کردم، او به من گفت که «آقای کوچ، شما هر کجا که بگویید من بازی می‎کنم» او یک بازیکن بسیار حرفه‎ای است که من در همان دیدار اول متوجه رفتار خوب او شدم. از همه مهمتر اینکه من وقتی از تمایلم برای بازی دادن در فلان پست به او گفتم، ایشان فقط گفت: «هر کجا شما بخواهید من بازی می‎کنم»

*آقای تقوی از وضعیت لی اروین چه خبر؟ او بالاخره برمی‏‌گردد یا خیر؟

ما هنوز منتظریم. اروین واقعاً مشکل دارد و ما منتظریم که مشکل او را برطرف کنیم که برگردد، اما اگر نشود، مجبوریم برای جایگزینی او اقدام کنیم.

*بازیکن خاصی برای پست مهاجم در نظر گرفته‌‏اید؟

بله، یکی دو نفر هستند.

بحث سردار آزمون جدی است؟ یعنی حضور او در تراکتورسازی صحت دارد؟

سردار آزمون بازیکن خیلی خوبی است و من هم او را دوست دارم، اما اینکه صحبتی با این بازیکن شده، خیر؛ من شخصاً از این موضوع هیچ اطلاعی ندارم.

*نام سردار آزمون که در لیست ارائه شده توسط شما به باشگاه نیست؟

خیر، اصلاً.

*با این حال برخی از مسئولان باشگاه تراکتورسازی، اعلام کرده بودند که داشتن آزمون برای هر تیمی افتخار است.

تراکتورسازی آنقدر بزرگ است که سردار آزمون یا هر بازیکن دیگری باید به بازی کردن در آن افتخار کند. بازی کردن در تیم بزرگ تراکتورسازی برای هر بازیکنی افتخار است. باز هم تاکید می‎کنم که سردار آزمون بازیکن بزرگی است و من هم او را دوست دارم، اما اینکه برای تراکتورسازی افتخار باشد که سردار آزمون به آن بیاید، من می‎گویم خیر، باید برای سردار آزمون افتخار باشد که برای تراکتورسازی بازی کند.

*بازیکن مدنظرتان برای پست مهاجم خارجی است؟

اگر بتوانیم بازیکن ایرانی مدنظرمان را بگیریم، این کار را انجام می‎‏دهیم، ولی در صورتی که این اتفاق رخ ندهد، به سراغ بازیکن خارجی می‎‏رویم.

*تراکتورسازی سهمیه بازیکن خارجی ندارد و برای جذب مهاجم خارجی باید نام اروین از لیست خارج شود. به نظر می‏‌رسد اگر اروین برنگردد و کار به شکایت به فیفا بکشد، این موضوع زمان‎بر خواهد بود. با این وضعیت جذب مهاجم خارجی هم امکان‎پذیر نخواهد بود.

من تا اوایل این هفته فکر می‎کردم که ما اروین را داریم و برای همین زیاد به فکر بازیکن جدید نبودیم. بعداً خواستیم بازیکن خارجی بگیریم، اما بعد متوجه شدیم تا اروین را از لیست خارج نکنیم، نمی‎توانیم بازیکن خارجی جذب کنیم. در این شرایط، به این نتیجه رسیدیم که بهتر است فعلاً به مهاجم ایرانی فکر کنیم. البته مهاجم ایرانی خوب که بتواند به بزرگ تراکتورسازی کمک کند، مطمئناً بی‎تیم نیست و جذب او کار سختی به حساب می‎‏آید.

*به‌عنوان سوال آخر؛ با اضافه شدن بازیکنان جدید، پیش‎بینی‎تان از وضعیت تراکتورسازی در نیم فصل دوم چیست؟

مطمئناً کار در نیم فصل دوم سخت‎تر می‎شود. همان‎طور که ما بازیکن گرفتیم و سعی می‎کنیم مشکلات‌مان را برطرف کنیم، قطعاً تیم‎های دیگر هم بازیکن می‎گیرند و می‎خواهند مشکلات‎شان را حل کنند. کار قطعاً سخت‎تر خواهد شد، اما مطمئن باشید که همچنان تراکتورسازی یکی از مدعیان اصلی قهرمانی است. البته نمی‎شود از الان برای قهرمان شد قول داد، اما مطمئن باشید که تراکتورسازی در نیم فصل دوم می‎رود تا قهرمان شود.
برچسب ها: تدبیر24 ، لباس
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها