سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب دکتر عشایری

سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب

از زمان روی کارآمدن دولت یازدهم و دوازدهم درایران؛ اصلی ترین دغدغه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، مدیریت سیاست هسته ای و پیگیری آن از طریق دیپلماتیک است.
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
سه‌شنبه ۰۶ آبان ۱۳۹۹ - 2020 October 27
کد خبر: ۱۱۷۳۰۳
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۶
بازیکن تیم فوتبال پرسپولیس گفت: وقتی با پنجره بسته به بهترین جا رسیدیم حالا که محرومیت تمام شده و پنجره نقل و انتقالات ما باز شده انتظارات هم از ما بیشتر خواهد شد.
تدبیر24»شایان مصلح در خصوص شرایط تیم پرسپولیس، اردوی این تیم در قطر و مسائل دیگر صحبت‌هایی کرد که در زیر می‌خوانید:
* درباره شرایط تمرینی تیم پرسپولیس صحبت کن.
تمرینات‌مان را به صورت پرفشار و جدی آغاز کردیم و می‌دانستیم که فشار تمرینات در اردوی قطر به اوج خودش می‌رسد. ما آماده این تمرینات بودیم چرا که باید با شرایط خوبی برای نیم‌فصل دوم آماده شویم. در اردوی قطر برنامه تمرینی فشرده‌ای داریم و بدون تعطیلی خودمان را آماده نیم فصل دوم لیگ برتر می‌کنیم.
* بازیکنان همگی از تمرینات پُرفشار این روز‌های پرسپولیس صحبت می‌کنند.
به هر حال حدود ۲ هفته تعطیل بودیم و احتمالا بدن‌ها در این مدت از شرایط تمرینی و بازی خارج شده بود، اما این تمرینات به ما کمک زیادی می‌کند تا دوباره به شرایط خوب خودمان برگردیم. از طرفی بازیکنان جدید هم به ما ملحق خواهند شد و به صورت کامل آماده نیم فصل دوم می‌شویم هر چند که همین حالا محمد نادری که بازیکن بسیار خوبی هم هست به ما اضافه شده و در تمرینات کنار ما حضور دارد، اما با پایان بازی‌های تیم ملی سایر ملی‌پوشان هم به ما اضافه خواهند شد تا با هماهنگی کامل به نیم فصل دوم برویم.
* پنجره نقل و انتقالات پرسپولیس بالاخره باز شد و شاهد حضور بازیکنان جدید هستیم. نقل و انتقالات تیم را چطور می‌بینی؟
به هر حال فشار بازی‌ها زیاد است و بازی‌ها پشت سر هم برگزار می‌شود، ما در چند جبهه باید بجنگیم و فرصت زیادی برای آماده سازی خودمان نخواهیم داشت و به همین دلیل نیاز به بازیکنان تازه نفس و جدید داریم. بازیکنانی که به ما اضافه شدند بدون شک باعث تقویت پرسپولیس خواهند شد. ما در همه نقاط که نیاز داشتیم بازیکن گرفتیم و مطمئنا نسبت به ماه‌های قبل تقویت خواهیم شد.
* محمد نادری در پستی بازی می‌کند که تو بازی می‌کنی. نگران نیستی که جایگاهت در ترکیب اصلی پرسپولیس به خطر بیفتد؟
نادری پسر و بازیکن خیلی خوبی است و در این مدت خیلی خوب با هم هماهنگ شدیم و او از دوستان خوب من به حساب می‌آید. از رقابت چه با نادری چه با محمد انصاری و چه هر بازیکن دیگری هراسی ندارم چرا که ما در عین رقابتی که با هم داریم رفاقت خوبی هم با هم داریم و رقابت ما در شرایط خوب و سالمی انجام می‌شود. برای بازیکنان پرسپولیس نتیجه‌گیری تیم از هر چیزی مهمتر است و چه من بازی کنم و چه سایر بازیکنان مهم این است که پرسپولیس نتیجه بگیرد. البته نادری به جز دفاع چپ در دفاع وسط هم بازی می‌کند و می‌تواند در هر دو پست به تیم کمک کند.
* قبل از نیم‌فصل این مسئله به گوش می‌رسید که نام تو در لیست مازاد پرسپولیس قرار دارد، اما در نهایت در تیم ماندنی شدی.
من فکر می‌کنم عده‌ای با من مشکل دارند که این مسائل را مطرح می‌کنند تا مثلا به من ضربه بزنند، اما این مسائل برای من مهم نیست بلکه برای من این مهم است که سرمربی تیم از من راضی است و خوشبختانه در تیم جا افتادم. به هر حال هر انسانی در هر شرایطی که باشد عده‌ای درباره او مغرضانه نظر می‌دهند و من هم از این مسئله جدا نیستم. یکسری علاقه دارند که به من ضربه بزنند، اما من تلاش کردم تا شرایطم خوب شود و امیدوارم دیگر دست از سرم بردارند. هر بار بحث از لیست مازاد می‌شد نام من هم به میان می‌آمد. اما هیچ کسی از درون باشگاه به من نگفته بود که در لیست مازاد هستم و فکر می‌کنم این مسئله منطقی هم نبود چرا که محمد انصاری مصدوم شده بود و دفاع چپ نداشتیم و در این شرایط منطقی نبود که نام من در لیست مازاد باشد، اما به هر حال از این حرف‌ها همیشه وجود دارد و نمی‌شود جلوی این شایعات را بگیرند.
* به نظر می‌رسد شرایطت نسبت به ابتدای فصل خیلی بهتر شده و با اعتماد به نفس بهتری برای پرسپولیس به میدان می‌روی. خودت این مسئله را قبول داری؟
من از همان روز‌های اول که به پرسپولیس آمدم می‌گفتم نیاز به زمان و فرصت دارم تا بتوانم توانایی‌هایم را نشان دهم و با یک بازی فیکس بودن یا ۱۰ دقیقه بازی کردن نمی‌توان در مورد یک بازیکن نظر داد چرا که من حتی در بازی‌هایی که ۱۰ دقیقه هم بازی کردم سعی کردم بهترین عملکرد را داشته باشم و تاثیر خودم را بگذارم. یک بازیکن برای بهتر شدن نیاز به تداوم در بازی کردن دارد تا اعتماد به نفسش بالا برود، اما حالا که در ترکیب فیکس شدم اعتماد به نفسم بالا رفته و مطمئنا در ادامه راه بهتر از این هم خواهم شد.
* فضای رقابت در فوتبال ایران از شرایط معمول خارج شده و برخی عنوان می‌کنند از تیم پرسپولیس حمایت‌های خاص مالی و غیرمالی می‌شود و به نظر می‌رسد فضای رقابت دیگر جوانمردانه نیست. نظر تو در این خصوص چیست؟
من بازیکنی نیستم که درباره حاشیه‌ها حرف بزنم و همیشه سعی می‌کنم خودم را از این فضا دور کنم، اما واقعا کسانی که این حرف‌ها را می‌زنند اوج بی‌انصافی را انجام می‌دهند. در مورد مسائل مالی باید بگویم که نمی‌گویم حتما کمتر از بقیه پول گرفتیم، اما با اطمینان خاطر می‌گویم بیشتر از بقیه نگرفتیم. تیم‌هایی که علیه ما صحبت می‌کنند وجدانشان را قاضی کنند و ببینند که ما بعد از چند وقت دریافتی داشتیم. ما چندین ماه بود که پول نگرفته بودیم و حتی برخی از بازیکنان از فصل گذشته هم طلبکار هستند. اما نمی‌دانم چرا این حرف‌ها را مطرح می‌کنند. ما در دو سه فصل اخیر جزو بهترین‌های لیگ بودیم و عملکرد موفقیت‌آمیزی هم داشتیم، اما این مسئله که از ما حمایت خاصی می‌شود اصلا صحت ندارد. شرایط مالی ما را همه می‌دانند و نیاز نیست که من دوباره تکرار کنم. درباره داوری‌ها هم چیزی نیست که کسی بتواند آن را کتمان کند چرا که داوری‌ها عمدی نیست و اگر در یک بازی به صورت سهوی به سود یک تیم سوت می‌زنند شاید در یک بازی دیگر هم به صورت سهوی علیه آن تیم سوت بزنند. در همین بازی با سپاهان که آن‌ها می‌گویند پنالتی نبوده باید این را هم در نظر بگیرند که در بازی با سایپا گل این تیم به دلیل خطا روی من انجام شد، اما این مسائل عادی است و برای هر تیمی پیش می‌آید و نباید اینطور باشد حملات ناجوانمردانه انجام دهد.
* نیم فصل دوم را برای پرسپولیس چطور می‌بینی؟
نیم فصل دوم برای ما از بازی با سپیدرود در جام حذفی آغاز می‌شود و ۱۱ بهمن آغاز کار ماست. ما می‌خواهیم با موفقیت کار را ادامه دهیم هر چند که در نیم فصل دوم کار سخت‌تر می‌شود و انتظارات از تیم‌ها بالاتر می‌رود. ما با پنجره بسته به بهترین جا رسیده‌ایم و حالا که پنجره نقل و انتقالات باشگاه پرسپولیس باز شده انتظارات مردم هم طبعا بیشتر خواهد شد. امیدوارم به بهترین شکل کار را ادامه دهیم تا در نهایت بتوانیم باز هم قهرمان ایران شویم.
برچسب ها: تدبیر24 ، مدافع
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها
نیازمندیها