سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب دکتر عشایری

سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب

از زمان روی کارآمدن دولت یازدهم و دوازدهم درایران؛ اصلی ترین دغدغه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، مدیریت سیاست هسته ای و پیگیری آن از طریق دیپلماتیک است.
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۹ - 2020 October 28
کد خبر: ۱۱۷۳۵۹
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۷
معاون توسعه، مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش گفت: با توجه به روند رو به رشد تصویب قانون رتبه بندی، احتمال اجرای این طرح برای سال ۹۸ بالاست.
تدبیر24»معاون توسعه، مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش گفت: با توجه به روند رو به رشد تصویب قانون رتبه بندی، احتمال اجرای این طرح برای سال ۹۸ بالاست.

علی الهیار ترکمن معاون توسعه، مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش رتبه بندی فرهنگیان به سال ۹۸ می‌رسد/ تصویب قانون در صحن دولت انجام می‌شوددر گفت‌وگو با خبرنگار  حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره روش‌های تامین اعتبار لازم برای اجبار طرح رتبه‌بندی فرهنگیان اظهار کرد: تامین اعتبار برای رتبه‌بندی مستلزم این است که بدانیم قانون مربوطه چه حدودی را برای ما مشخص کرده است و این موضوع باید مبتنی بر ماده ۶۳ قانون برنامه ششم توسعه  مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: در دولت اجرای رتبه‌بندی جدید را بر اساس روش سال ۹۴ در نظر گرفته است و طبق معیار‌های این طرح ۱۱ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم که ۷ هزار میلیارد تومان آن در بودجه لحاظ شده است و ۴ میلیارد تومان دیگر نیاز داریم که البته با توجه به مقدورات ۲ هزار میلیارد تومان در بودجه سال ۹۸ آموزش و پرورش لحاظ شده است.

معاون توسعه، مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده برای رتبه بندی در قالب ردیف بودجه‌ای لحاظ شده است، تصریح کرد: با توجه به این شرایط  ردیف در حین اجرای بودجه امکان افزایش دارد.
امکان افزایش اعتبار رتبه بندی را داریم

الهیار ترکمن در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا ردیف در نظر گرفته شده برای رتبه‌بندی که در جدول ۲۱ قانون بودجه ۹۸ آمده است، ضمانتی برای تامین اعتبار دارد یا خیر، تصریح کرد: با توجه به اهتمام نمایندگان مجلس این ردیف بودجه‌ای از جدول ۲۱ به جدول ۷ منتقل خواهد شد، اما نکته مهم این است که به هر حال یک ردیف بودجه‌ای داریم که اگر حتی در سقف دوم بودجه قرار گیرد باز هم در حین اجرای قانون بودجه امکان افزایش آن را داریم.

وی گفت: با همکاری بین دولت و مجلس می‌توانیم این طرح را اجرا کنیم و آنچه اکنون برای ما اهمیت بسزایی دارد تصویب قانون رتبه‌بندی فرهنگیان است تا حدود کار را برای اجرا مشخص کند.
رتبه بندی فرهنگیان به طور علمی دنبال شود

معاون توسعه، مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد: از تمام مسئولان تصمیم گیرنده برای اجرای طرح رتبه‌بندی این خواهش را دارم که کمک کنند تا رتبه‌بندی به طور علمی انجام شود؛ این طرح قرار نیست ۱۰۰ درصد کارکنان را تحت پوشش قرار دهد بلکه قرار است یا اینکه در قالب طرحی معمولی برای افزایش حقوق اجرا شود.

الهیار ترکمن افزود: رتبه‌بندی فرهنگیان در جهت ارتقای کیفیت، عملکرد و تعیین صلاحیت‌های معلمان مورد توجه قرار می‌گیرد و هر معلمی که صلاحیت‌های حرفه‌ای را داشته باشد طبیعتا از مزایای بیشتری بهره‌مند خواهد شد در واقع هدف اصلی رتبه بندی فرهنگیان افزایش حقوق نیست، اما منجر به افزایش حقوق هم خواهد شد، اما نباید از چارچوب علمی این کار غافل شویم.

وی درباره وضعیت تصویب قانون رتبه‌بندی فرهنگیان و مرور روند اجرای تصویب این قانون در دولت اظهار کرد: لایحه در صحن دولت بررسی می‌شود و پیش از این کمیسیون اجتماعی آن را تایید کرده و به صحن ارجاع داده است؛ با توجه به این شرایط پیش بینی می‌کنیم این طرح به سال ۹۸ برسد مگر آنکه موانع پیش بینی نشده دیگری در مسیر ایجاد شود.
برچسب ها: تدبیر24 ، حقوق
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها
نیازمندیها