سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب دکتر عشایری

سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب

از زمان روی کارآمدن دولت یازدهم و دوازدهم درایران؛ اصلی ترین دغدغه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، مدیریت سیاست هسته ای و پیگیری آن از طریق دیپلماتیک است.
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - 2020 September 20
کد خبر: ۱۱۷۴۱۳
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۴
محمدعلی افشانی:
محمدعلی افشانی، عضو شورای مرکزی حزب اعتمادملی بر ضرورت مبارزه جدی با فساد و دفاع از اقشار ضعیف جامعه تاکید کرد.
تدبیر24»محمدعلی افشانی در نطق پیش از دستور خود در سومین جلسه شورای مرکزی حزب اعتمادملی با تاکید براینکه باید تحلیل درستی از جامعه و شرایط حاکم بر آن داشته باشیم، گفت: قبل از هراقدامی باید ببینیم که جامعه در چه شرایطی است و وضعیت شهروندان چگونه است.

وی با تاکید براینکه در شرایط کنونی باید جامعه و شرایط خاص آن را بشناسیم،گفت: شرایط جامعه ما طوری است که در آن به نوعی شاهد کاهش امید به آینده هستیم که یکی از دلایل آن کاهش نرخ اشتغال و افزایش بیکاری است. البته منظور من از شغل آن تعریفی نیست که از چند ساعت کار در هفته ارائه شده است بلکه منظورم از شغل یعنی اینکه فرد از شغلش بتواند رفاه اجتماعی را تامین کند.

عضو شورای مرکزی حزب اعتمادملی، با اشاره به جلسه‌ای که حدود دو ماه قبل از حوادث دی ماه سال گذشته با رییس جمهوری و برخی دیگر از مسئولان کشور داشته است، اظهارکرد: یکی دو ماه قبل از دی ماه سال گذشته جلسه‌ای درنهاد ریاست جمهوری بود که من تاکید کردم که باید مراقب طبقه ضعیف جامعه باشیم و‌هوای آنها را داشته باشیم.

افشانی با بیان اینکه سیاست و اقتصاد دو روی یک سکه هستند، تصریح کرد: اقتصاد و سیاست، دو موتور محرکه برای حرکت و رشد جامعه است، بنابراین بدون راهبرد مشخص سیاسی محال است که سیاست‌های اقتصادی به نتیجه برسد.

براساس اعلام سایت رسمی حزب اعتمادملی، او به بحث بودجه ۹۸ نیز اشاره کرد و گفت: باید به اقشار فرودست و طبقات پایین جامعه توجه شود، به ویژه در بودجه ۹۸ توجه شود. گفتمان ما اصلاح‌طلبان باید گفتمان عدالت باشد و مردم باید بدانند که می‌خواهیم مشکلات آنها را برطرف کنیم. باید با فساد و رانت مقابله کنیم و مردم این موضوع را ببینند.

انتهای پیام

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها