عادلانه و بدون تبعيض رسيدگي شود عباس عبدي

عادلانه و بدون تبعيض رسيدگي شود

پس از انتشار خبر اظهارات دادستان محترم تهران درباره رييس كل سابق بانك مركزي و ايراد اتهام به او مبني بر تضييع 30 ميليارد دلار و 60 تن طلا، دولت نيز بيانيه‌اي در نقد اين رفتار و گزارش منتشر كرد كه در جاي خود قابل توجه بود، به ‌ويژه آنجا كه به زمان اعلام آن اشاره كرده است. بدون در نظر گرفتن اعتبار نكات ذكر شده عليه او، به نظر مي‌رسد كه پاسخ به چند نكته ضروري است.
نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۸ آرشیو
مذاكرات وين و دولت آينده محمد صدر

مذاكرات وين و دولت آينده

در پي اعلام اسامي افراد تأييد صلاحيت شده براي حضور در رقابت‌هاي رياست‌جمهوري، گمانه‌زني‌هاي زيادي پيرامون مشخص شدن تركيب تيم سياست خارجي دولت آينده و احتمال ايجاد يك تغيير اساسي در مقايسه با سياست خارجي دولت فعلي مطرح شد.
آرشیو نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۸
دوشنبه ۰۴ مرداد ۱۴۰۰ - 2021 July 26
کد خبر: ۱۱۷۵۳۰
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۴
پیشکسوت فوتبال ایران از شرایط این روزهای تیم ملی و مسیر تیم کی‌روش برای قهرمانی در آسیا می‌گوید.
تدبیر24»امیر هاشمی مقدم؛ فوتبالی ترها او را با بازی های لیگ تهران می شناسند. از همان تیم پتروشیمی بچه های آب موتور و اصفهانک تهران. مهاجمی گلزن و چغر. بعد ها کیفیت بالایش را در استقلال نشان داد. گلزنی در فینال آسیا نصیب کمتر کسی در فوتبال مان شده است اما او توانسته این موفقیت را کسب کند.
او بعدتر راهی اروپا شد. به هلند رفت و در توئنته بازی کرد. سالها همانجا ماند و مربی شد. 
ماند و ماند تا علیرضا جهانبخش راهی هلند شد و از آن زمان مجددا نامش در ایران اوج گرفت . خانواده هاشمی مقدم در کنار علیرضا نقشی اساسی در پیشرفتش داشتند و البته بسیاری دیگر از این نسل تیم ملی از تجربیات هاشمی مقدم در اروپا استفاده کرده اند. این چهره شاخص دهه ۷۰ فوتبال ایران یکی از امیدوارترین‌ها به تیم ملی است و برای خبرآنلاین در این باره تحلیل کرده است.

*آقای هاشمی مقدم کمی درباره تیم ملی صحبت کنیم.تیمی که در جام جهانی استراتژی اش دفاعی بود و همین باعث میشد تا خیلی از بازیکنان به چشم نیایند.اما الان با هجومی تر شدن سبک بازی تیم آن بازیکنان فرصت درخشش پیدا کرده اند.نظرتان به طور کلی در مورد تیم ملی چیست؟

-مسلما تفاوت خیلی زیادی وجود دارد بین بازی مقابل اسپانیا،پرتغال و مراکش تا جدال برابر یمن و ویتنام.مربی باید حساب و کتاب کند و ببیند که باید یک بازی را مساوی کند یا ببرد.

خدا را شکر 9 گل زده داریم و گل خورده ای نداریم که آمار بسیار خوبی است.وقتی در جام جهانی بازی می کنی باید سازمان دفاعی محکمی داشته باشی اما طبیعتا در بازی های آسیایی این امر فرق می کند چون ما در آسیا بر بازی احاطه داریم.مالکیت توپمان در هر بازی از حریفان بیشتر است و باید هم همین گونه باشد.این سبک بازی نشان می دهد که مهاجمان ما آزاد تر شده اند و مدافعین کناری هم فرصت نفوذ پیدا کرده اند که این مسئله بسیار مهمی است.کیفیت فردی بازیکنان هم بهتر شده است.مثل علیرضا جهانبخش که پس از دو ماه بازی نکردن چه مقابل عراق چه مقابل عمان تاثیرگذار بود.همچنین سردار آزمون با وجود اینکه گل نزد ولی بسیار تاثیر گذار بود و زحمت کشید.همینطور طارمی،امیری و دژاگه هم عملکرد خیلی خوبی داشتند.برای بیرانوند هم بسیار خوشحالم که چنین کیفیتی را درون دروازه خود داریم.آن پنالتی که بیرانوند گرفت بسیار تاثیرگذار بود.

*ما در مقابل عراق کمی به مشکل خوردیم.فکر می کنید در بازی های سخت دچار مشکل شویم؟

-بازی با عراق یک جورهایی حالت دربی دارد و بازی همیشه شرایط خاص خودش را دارد.مخصوصا که عراق هم بازی را به خشونت کشاند و ایران هم از لحاظ فنی چندان خوب بازی نکرد.ضمن اینکه آن ذهنیت 4 سال پیش هم همچنان با ما بود و بچه ها می ترسیدند اگر زیاد درگیر شوند یا خطا کنند ممکن است قرمز بگیرند و تیم ببازد.

*در خط دفاع نسبت به جام جهانی بیشتر اشتباه می کنیم. با وجود اینکه گل نخورده ایم ولی کمی نامطمئن ظاهر می شویم.فکر می کنید مقابل چین مارچلو لیپی اگر عقب بیفتیم می توانیم جبران کنیم؟ما چندان تجربه عقب افتادن با کارلوس کی روش در آسیا را نداریم.

-ما در بازی هایمان شروع خوبی نداشته ایم.چه در مصاف با عمان،چه مقابل یمن و ویتنام و عراق. ویتنام در 5 دقیقه اول مقابل ما صاحب دو موقعیت گل شد و این به تمرکز ما بر می گردد. ما باید با تمرکز بازی را شروع کنیم.من فکر می کنم هر تیمی جلوی ایران بیاید.چه ژاپن چه چین،هیچ فرقی نمی کند.ما این توانایی را داریم که آن ها را شکست دهیم.حتی اگر عقب بیفتیم.این یک دستی و همبستگی تیم و تفکرات آقای کی روش می تواند ما را در مقابل هر تیمی پیروز کند.

*در مورد همین بازی مقابل عراق مهدی مهدوی کیا توییتی زد و گفت که اگر بخواهیم به اوت دستی بلند تکیه کنیم باید یکی مثل علی علیزاده را بیاوریم که تیز تر توپ را پرتاب کند. بخاطر همین حرف هم هجمه های زیادی به او وارد شد. فکر می کنی آیا می شود از تیم هم انتقاد کرد؟و آیا اینکه این فضا به تیم لطمه نمی زند؟

-مهدی همیشه از تیم ملی حمایت کرده چون می داند تیم ملی مثل خانواده ماست و او همیشه جزو این خانواده بوده است.اگر هم نامی برده فقط یک مثال بوده و مطمئنم هیچ غرضی وجود نداشته.متاسفانه از حرف او اشتباه برداشت شده.

*سوال بعدی هم درباره علیرضا جهانبخش است. همیشه بحث این بود که آن ستاره ای که ما در اروپا داریم در تیم ملی نداریم.اما در بازی مقابل عمان در نقش ناجی ظاهر شد و حالا فکر می کنم که می تواند خیلی راحت تر برای ما بازی کند و یک فشاری از روی دوشش برداشته شد.

-من خیلی ناراحتم که می آیند یک بازیکن را در دو جایگاه مختلف با هم میسنجند.باشگاه با تیم ملی خیلی فرق می کند.همیشه میگفتند علیرضا در جایگاهش فوق العاده بوده اما در تیم ملی خوب نبوده.مهم این است که در تیم ملی آن چه مربی خواسته را در زمین پیاده کرده. این خودش کیفیت زیادی را لازم دارد.ما وقتی مقابل پرتغال بازی کردیم،مهاجمان ما هرکدام تک تک آقای گل لیگ هایشان بودند. سردار آزمون فصل قبلش آقای گل لیگ روسیه بود.طارمی و انصاری فرد هم همینطور و علیرضا جهانبخش هم آقای گل لیگ هلند. همه این ها بدون استثنا در خدمت تیم ملی بودند.در اختیار سیستمی که از آن ها خواسته شده بود بودند.همین که چنین احترامی به مربی می گذارند و همه کارهایی که مربی از آن ها می خواهد را انجام می دهند بسیار بسیار ارزشمند است.خیلی خوب است اگر سردار آزمون و علیرضا جهانبخش اندازه باشگاهشان هم در تیم ملی گل بزنند اما فراموش نکنیم که هر حریفی می تواند روی کیفیت شما تاثیر بگذارد.

من خیلی خوشحالم که علیرضا مقابل عمان توانست خیلی خوب بازی کند.از همان دقیقه اول مطمئن بودم که روز، روز علیرضاست اما فراموش نکنیم که علیرضا در کناری گلی که زد،کارهای دفاعی زیادی را هم انجام داد.

*سوال آخرم را می خواهم درباره مسعود شجاعی و اشکان دژاگه بپرسم.چطور یکی مثل مسعود شجاعی کنار سرمربی نشسته و همه کار برای تیم می کند و نقش زیادی در جمع کردن و همبستگی تیم دارد و یا خود اشکان پس از مصدومیتی سنگین و طولانی با این کیفیت می آید و در این تورنمنت بازی می کند.در کنار این ها،جوان تر هایی مثل جهانبخش و قدوس هم که کمتر بازی کرده اند برای تیم خوب درخشیده اند و فکر می کنم نسلی طلایی داریم که بالاخره می تواند به یک افتخار بزرگ دست یابد.

-مسعود شجاعی،اشکان دژاگه یا کریم انصاری فرد این ها بازیکنان فوق العاده بزرگ و با شخصیتی هستند. این ها ورزشکارانی حرفه ای هستند که برای پرچم کشورشان می جنگند. یک روز باید در خط مقدم باشی، یک روز هم باید پشت جبهه باشی.فرقی برای این ها نمی کند.این ها به فلسفه مربی شان اعتقاد دارند پس حتی اگر قرار باشد یک دقیقه هم بازی کنند، از جان مایه می گذارند.به مسعود و اشکان عزیز تبریک می گویم چون بسیار انسان های بزرگی هستند و الگوهای خوبی برای جوانان هستند.

فکر می کنم بزرگ ترین ترسی که حریفان  از ایران دارند در کنار فوتبال، این یکدستی و اتحاد تیم است. درنهایت باید بگویم من شکی ندارم که اگر اتفاق خاصی نیفتد ما می توانیم افتخار آفرینی کنیم و قهرمان شویم.از لحاظ روحی و فنی قطعا لیاقت قهرمانی را داریم.

در مورد مسائل حاشیه ای که سردار در جام جهانی داشت یا مسائل دیگر،انتقاد بسیار هم خوب است اما زمان مطرح کردن آن خیلی مهم است.این که پشت تلویزیون بنشینی و بدون آن که معنی حرف سرمربی تیم ملی را بفهمی هرچه از دهنت دربیاید به مربی تیم ملی بگویی و احساسات مردم را تحریک کنی و به بازی بگیری چون مشکل شخصی با مربی تیم ملی داری اصلا درست نیست.انتقاد باید از طرف اهل فن باشد.

برچسب ها: تدبیر24 ، خیابانی
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها