سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب دکتر عشایری

سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب

از زمان روی کارآمدن دولت یازدهم و دوازدهم درایران؛ اصلی ترین دغدغه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، مدیریت سیاست هسته ای و پیگیری آن از طریق دیپلماتیک است.
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
پنجشنبه ۰۸ آبان ۱۳۹۹ - 2020 October 29
کد خبر: ۱۱۷۶۰۲
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۱
علی الهیار ترکمن در برنامه تلویزیونی پرسشگر درباره صدور حکم استخدام «پیمانی» برای دانشجو معلمان ورودی سال97 اظهار کرد
تدبیر24»علی الهیار ترکمن در برنامه تلویزیونی پرسشگر درباره صدور حکم استخدام «پیمانی» برای دانشجو معلمان ورودی سال۹۷ اظهار کرد: آموزش و پرورش به عنوان یک دستگاه اجرایی باید طبق مجوزهای استخدامی صادر شده از سوی سازمان امور اداری استخدامی کشور اقدام کند و نحوه بکارگیری را از این طریق دنبال می‌کند.
وی افزود: مجوزی که امسال سازمان امور اداری استخدامی برای ورودی های ۹۷ به ما داده طبق مواد ۲،۳،۲۰ و ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان نوع استخدام را به صورت «پیمانی» اعلام کرده است.
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه سال گذشته بر اساس همان مجوز، نوع استخدام رسمی آزمایشی بود و امسال بر اساس همان مجوز، نوع استخدام پیمانی است اظهار کرد: توجیه آنها این است که مستند به مواد۲، ۳،۲۰و ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان تاکید شده که نحوه ورود و جذب و تربیت دانشجو معلمان باید چطور باشد اما به نوع استخدام اشاره نشده و همکاران در سازمان اداری استخدامی با توجه به مسکوت گذاشتن نوع استخدام، براساس قوانین موضوعه نوع استخدام را پیمانی اعلام کرده اند.
الهیار با اشاره به اینکه وزیر آموزش و پرورش پیگیری هایی انجام داده است گفت: تاکید وزیر به قانون بکارگیری متعهدین به خدمت وزارت آموزش و پرورش و ماده ۶ آن است که به استخدامی رسمی آزمایشی اشاره کرده است.
وی ادامه داد: مذاکرات متعددی در این زمینه صورت گرفته است اما به بهمن رسیدیم و اگر اقدام نمیکردیم دانشجومعلمان جدید نمیتوانستند کدحقوقی بگیرند و صدور احکامشان به مشکل برمی‌خورد.
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در واقع دو دیدگاه در این زمینه وجود دارد نخست قانون متعهدین به خدمت و دوم اساسنامه دانشگاه فرهنگیان گفت: در واقع یک تعارض قوانین بوجود آمده است. ما احکام را صادر کردیم تا همکاران جدیوالورود کدحقوقی بگیرند. با این حال پیگیری ها کماکان از سوی آموزش و پرورش ادامه دارد و تلاش می کنیم حقی تضییع نشود.
الهیار ترکمن افزود: فعلا احکام پیمانی را صادر میکنیم و وزیر پیگیری میکند و اگر به نتیجه قطعی رسید احکام به «رسمی آزمایشی» اصلاح می‌شود.
وی با بیان اینکه سعی می‌کنیم قبل از پایان سال مالی امسال، کار را به نتیجه برسانیم درباره ماجرای معوقات خرید خدمتی ها نیز گفت: اکنون تخصیص ها را از سازمان برنامه گرفته ایم که ۵۱ میلیارد تومان است و به علت کمبود نقدینگی کشور باقی مانده است. وزیر آموزش و پرورش با وزیر دارایی صحبت کرده و قول داده اند تا بخشی از این منابع در این هفته آزاد شود و ما در بهمن ماه و بزودی پرداختی هایی داشته باشیم.
برچسب ها: تدبیر24
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها
نیازمندیها