تکرار آزمون دشوار مولاوردی

تکرار آزمون دشوار

این روزها مخالفت ها و موافقت هایی که با الحاق ایران به لوایح چهارگانه مرتبط با پولشویی و تروریسم در جریان است، دقیقا خاطرات روند تصویب لایحه الحاق به کنوانسیون رفع کلیه اشکال تبعیض علیه زنان در زمان مجلس ششم را تداعی می کند.
درها را به روی تاریخ نمی توان بست آساره کیانی

درها را به روی تاریخ نمی توان بست

از همان ۸ صبح که راه افتادم سمت حسینیه، نمیخواستم چیزی بنویسم. دستهایم را توی جیب بارانی ام مُشت کرده بودم تا وقتی گنبد گرد و قشنگ حسینیه ارشاد معلوم شد.
سه‌شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - 2019 February 19
کد خبر: ۱۱۷۹۵۲
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۱
گیلان‌خان خوش‌نواز، از پیشکسوتان حوزه موسیقی اقوام گیل و دیلم شب گذشته در سن ۹۵ سالگی در سکوت و انزوا دارفانی را وداع گفت.
تدبیر24»علی مغازه‌ای پژوهشگر موسیقی اقوام ایران با اعلام این خبر افزود: استاد گیلان خان خوش نواز از هنرمندان بسیار ارزشمند نقاره نواز قوم گیل و دیلم بود که سه شنبه شب شانزدهم بهمن ماه در سن ۹۵ سالگی دار فانی را وداع گفت. این هنرمند طی سال‌های گذشته ساکن روستای «بیدرون» منطقه سیاهکل بود که متاسفانه در سکوت و انزوا درگذشت. این هنرمند گیلانی به واقع یکی از هنرمندان خوش نواز موسیقی اقوام گیلان بود که توانسته بود به عنوان یکی از هنرمندان خوش نام سرشار از آرامش و خوبی به جامعه موسیقی معرفی شود.

وی ادامه داد: این استاد بدون اینکه هنرش را در غوغا و جنجال ارائه کند همواره به این موضوع اصرار داشت که هنر را از هنر نخواهد. او از جمله هنرمندانی بود که کمتر در جشنواره و رویدادی حضور پیدا می‌کرد و ارتزاق خود را با فعالیت دیگری انجام می داد. این هنرمند نمونه شاخصی از هویت و ارجمندی موسیقی اقوام ایران بود که رفتن مظلومانه و مهجورانه‌اش نشان‌گر این موضوع است که در هر حالی موسیقی اقوام همواره ارجمند بوده و آنچه از گذشته رسیده همواره تاکید بر بودنِ در جریان زندگی بدون قیل و قال بوده است.

این پژوهشگر در پایان گفت: به اعتقاد من موسیقی قومی را این افراد نگه داشته‌اند که پس از درگذشت آن‌ها ممکن است ساختارش تغییر کرده و به شکل دیگری به کارخود ادامه دهد. 

برچسب ها: تدبیر24
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها