ايران و مثلث جديد بازار نفت‌ عليرضاسلطاني

ايران و مثلث جديد بازار نفت‌

به نظر مي‌رسد از اين پس بايد کم‌کم به جاي کلمه اوپک از کلمه کشورهاي عمده توليدکننده نفت استفاده و به کاربرد آن عادت کرد
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
سه‌شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - 2020 August 11
کد خبر: ۱۱۸۰۳۸
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۶
آگنیشکا هولاند نویسنده و کارگردان لهستانی که نامزدی جایزه اسکار را هم در کارنامه دارد، این روزها با جدیدترین فیلمش "آقای جونز" به جشنواره بین‌المللی فیلم برلین رفته‌است.

تدبیر24»هولاند که روز یک‌شنبه اولین نمایش جهانی فیلمش را در بخش رقابت اصلی جشنواره برلین تجربه کرد، در نشست خبری "آقای جونز" دفاع جانانه‌ای از آزادی مطبوعات کرد و هشدار داد که جوامع باید نسبت به تهدیدهای روبه‌رشد علیه دموکراسی در سراسر جهان هشیار باشند. او گفت: "آزادی بسیار دشوار شده است و معنی‌اش انتخاب کردن است؛ و همچنین شکست خوردن. آزادی مرتکب اشتباه شدن هم معنی می‌دهد."

"آقای جونز" بر اساس داستان حقیقی روزنامه‌نگاری ولزی به نام گَرِث جونز ساخته شده است که می‌کوشد داستان قحطی اوکراین را بازتاب دهد که در نتیجه اقدام نیروهای پلیس بی‌رحم ژوزف استالین به بار آمده است. هولاند ساخت این فیلم را "وظیفه اخلاقی" خود خواند و این‌که باید سراغ سوژه‌ای می‌رفت و آن را در کانون توجه قرار می‌داد که خودش آن را "یکی از بدترین جنایت‌های تاریخ بشریت در قرن بیستم" توصیف می‌کند و می‌گوید "مثل این بود که ارواح باقی‌مانده از این جنایت فقط درخواست نوعی از عدالت را داشتند."

جیمز نورتن، ونسا کربی و پیتر سارسگارد از بازیگران فیلم هستند. نورتن در نشست خبری گفت که زندگی جونز الهام‌بخش او بود؛ روزنامه‌نگاری که در سی‌سالگی به مرگی مشکوک درگذشت و به گفته نورتن "بزرگ‌ترین ایثار" در رسیدن به حقیقت را از خود نشان داد. او هم در ادامه صحبت‌های هولاند در خصوص آزادی رسانه‌ها افزود: "در حال حاضر، گفت‌وگوهای بسیار زیادی درباره اخبار ساختگی و رسانه‌ها و دنیای ژورنالیسم جریان دارند؛ و ما بیش از هر زمان دیگری باید از ژورنالیست‌ها حفاظت کنیم."برچسب ها: تدبیر24
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها