ظریف را قربانی نکنید غلامرضا کریمی

ظریف را قربانی نکنید

صرف‌نظر از اینکه فایل مصاحبه محرمانه دکتر ظریف چگونه لو رفت و چه کسانی در داخل و خارج از این موضوع سود برده و خواهند برد، از یک دیپلمات حرفه‌ای در این سطح بسیار بعید بود.
نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۴ آرشیو
از دیپلماسی تا میدان ناصر ذاکری

از دیپلماسی تا میدان

انتشار نوار مصاحبه وزیر امور خارجه کشورمان دو اصطلاح «دیپلماسی» و «میدان» و تقابل این دو را در سطح جامعه مطرح کرد و واکنش‌های بسیار متفاوتی را بین جریان‌های مختلف سیاسی به‌ دنبال داشت.
آرشیو نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۲
جمعه ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ - 2021 May 14
کد خبر: ۱۱۸۰۳۸
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۶
آگنیشکا هولاند نویسنده و کارگردان لهستانی که نامزدی جایزه اسکار را هم در کارنامه دارد، این روزها با جدیدترین فیلمش "آقای جونز" به جشنواره بین‌المللی فیلم برلین رفته‌است.

تدبیر24»هولاند که روز یک‌شنبه اولین نمایش جهانی فیلمش را در بخش رقابت اصلی جشنواره برلین تجربه کرد، در نشست خبری "آقای جونز" دفاع جانانه‌ای از آزادی مطبوعات کرد و هشدار داد که جوامع باید نسبت به تهدیدهای روبه‌رشد علیه دموکراسی در سراسر جهان هشیار باشند. او گفت: "آزادی بسیار دشوار شده است و معنی‌اش انتخاب کردن است؛ و همچنین شکست خوردن. آزادی مرتکب اشتباه شدن هم معنی می‌دهد."

"آقای جونز" بر اساس داستان حقیقی روزنامه‌نگاری ولزی به نام گَرِث جونز ساخته شده است که می‌کوشد داستان قحطی اوکراین را بازتاب دهد که در نتیجه اقدام نیروهای پلیس بی‌رحم ژوزف استالین به بار آمده است. هولاند ساخت این فیلم را "وظیفه اخلاقی" خود خواند و این‌که باید سراغ سوژه‌ای می‌رفت و آن را در کانون توجه قرار می‌داد که خودش آن را "یکی از بدترین جنایت‌های تاریخ بشریت در قرن بیستم" توصیف می‌کند و می‌گوید "مثل این بود که ارواح باقی‌مانده از این جنایت فقط درخواست نوعی از عدالت را داشتند."

جیمز نورتن، ونسا کربی و پیتر سارسگارد از بازیگران فیلم هستند. نورتن در نشست خبری گفت که زندگی جونز الهام‌بخش او بود؛ روزنامه‌نگاری که در سی‌سالگی به مرگی مشکوک درگذشت و به گفته نورتن "بزرگ‌ترین ایثار" در رسیدن به حقیقت را از خود نشان داد. او هم در ادامه صحبت‌های هولاند در خصوص آزادی رسانه‌ها افزود: "در حال حاضر، گفت‌وگوهای بسیار زیادی درباره اخبار ساختگی و رسانه‌ها و دنیای ژورنالیسم جریان دارند؛ و ما بیش از هر زمان دیگری باید از ژورنالیست‌ها حفاظت کنیم."برچسب ها: تدبیر24
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها