ايران و مثلث جديد بازار نفت‌ عليرضاسلطاني

ايران و مثلث جديد بازار نفت‌

به نظر مي‌رسد از اين پس بايد کم‌کم به جاي کلمه اوپک از کلمه کشورهاي عمده توليدکننده نفت استفاده و به کاربرد آن عادت کرد
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
سه‌شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - 2020 August 04
کد خبر: ۱۱۸۰۹۴
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۷
معاون گردشگری کشور با تشریح وضعیت قیمت خدمات سفر به گردشگران نوروز ۹۸، درباره اسکان فرهنگیان که مانند اسکان زمان سیل و زلزله است، گلایه کرد و گفت: هزینه اماکن اقامتی نهادهای دولتی نیز با هزینه مسافرخانه‌ها برابر شده است.

تدبیر24»ولی تیموری، در سی و هفتمین نشست ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر اظهار کرد: آخرین روزهای پایانی سال مقارن با سالروز ولادت حضرت امیرالمومنین علی (ع) است، بعد از آن عید نوروز را داریم و نیمه فروردین نیز مقارن با عید مبعث است و امسال در واقع ما سه عید داریم دو عید مذهبی و یک عید ملی که تقارن این اعیاد با یکدیگر می تواند باعث ایجاد نشاط مضاعف در جامعه شود.

وی با اشاره به تأکیدات رئیس جمهوری بر ایجاد نشاط در جامعه افزود: تزریق نشاط در جامعه هم نیاز مردم است و هم مردم شایستگی این را دارند که فضای با نشاطی در جامعه شکل گیرد. از این رو ایجاد نشاط و شادابی باید در دستور کار ستاد خدمات سفر در کل کشور قرار گیرد.

تیموری افزود: ایجاد نشاط و شادابی و ارائه خدمات شایسته به مسافران و گردشگران یکی از مهمترین وظایف ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر است از این رو با توجه به تقارن دو عید مذهبی و یک عید ملی در فاصله کمتر از 20 روز باید بتوانیم فضایی با نشاط در جامعه به وجود آوریم تا نوروز 98 نوروزی خاطره انگیز برای گردشگران باشد.

رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر در بخش دیگری از صبحت‌های خود با اشاره به سابقه و روحیه مهمان نوازی مردم ایران افزود: این روحیه باید باعث شود تا کیفیت خدماتی که به گردشگران و مسافران در نوروز 98 و در طول سال ارائه می شود تقویت شود و خدمات باید با کیفیت بسیار مناسب به گردشگران ارائه شود.

تیموری افزود: گردشگری یک موضوع فرا بخشی است و همه باید کمک کنند تا در نوروز امسال شاهد تسهیل سفر برای هم وطنان باشیم. همچنین بر اساس برنامه ریزی‌های انجام شده هیچ گونه افزایش قیمتی در ارائه خدمات به گردشگران در نوروز 98 نخواهیم داشت.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اهمیت توزیع سفر گفت: با توجه به وجود جاذبه‌های گردشگری بی نظیر در نقاط مختلف کشور، برنامه ریزی برای توزیع سفر یکی از مهمترین موضوعاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد. توزیع سفر می‌تواند به بهره مندی نقاط مختلف کشور از اقتصاد نوروز کمک کند.

تیموری گفت: به عنوان مثال نقاط روستایی یکی از زیباترین مقاصد سفر در نوروز است که با برنامه ریزی‌های مناسب می‌توانیم توزیع سفر را به این مناطق داشته باشیم تا این مناطق نیز در نوروز به عنوان یک مقصد سفر مورد توجه گردشگران قرار گیرد.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت اطلاع رسانی و معرفی خدمات سفر و جاذبه‌های گردشگری افزود: خوشبختانه همکاری خوبی با سازمان صدا و سیما داریم با این حال انتظار داریم صدا و سیما در نوروز 98 به شکل ویژه تری به معرفی خدمات سفر و نیز معرفی جاذبه های گردشگری، آداب و رسوم و ... بپردازد.

رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر سپس به ستاد اسکان فرهنگیان و خدمات وزارت آموزش و پرورش اشاره کرد و افزود: شکل اسکان مسافران در مدارس محل اسکان فرهنگیان شایسته گردشگران اعم از فرهنگیان و غیر فرهنگیان نیست. در برخی از مدارس محل اسکان شاهد این هستیم که کلاسهای درس تبدیل به محل اسکان برای مسافران شده است که شکل خوبی ندارد، چرا که بحرانی مانند سیل و زلزله اتفاق نیفتاده است که افراد را به این شکل اسکان دهیم؛ ضمن اینکه بخش خصوصی با سرمایه گذاری نسبت به احداث مراکز اقامتی اقدام کرده است و چشم امید آنها به تعطیلات نوروز و فصل تابستان برای جذب و اسکان مسافران و گردشگران است.

به گزارش میراث فرهنگی-تیموری عنوان کرد: برخی از نهادهای دولتی با احداث مهمانسرا و اماکن اقامتی به نوعی فعالیت موازی با بخش خصوصی و هتلداران دارند، ضمن اینکه در بررسی‌هایی که انجام دادیم، هزینه اقامت در مهمانسراهای دولتی و مراکز اسکان فرهنگیان با هزینه اسکان در برخی از مراکز اقامتی مانند مسافرخانه‌ها و مهمانپذیرها برابر شده است.

وی در پایان صحبت‌های خود خاطر نشان کرد: امیدوارم امسال نوروز بانشاطی برای گردشگران رقم بخورد و بتوانیم با ارائه خدمات شایسته به هموطنان نقش تاثیرگذاری در ایجاد روحیه نشاط و شادابی داشته باشیم.


برچسب ها: تدبیر24 ، فرهنگیان
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها