تلويزيون و كرونا غریب پور

تلويزيون و كرونا

تلويزيون در اين شرايط مي‌توانست تكرار بهترين فيلم‌هاي جذاب يك قرن اخير را براي سرگرمي مردم به نمايش بگذارد و مردم را دعوت به تماشاي شاهكارهاي سينماي دنيا كند.
در این وانفسا روحانی کجاست؟ ربیعی

در این وانفسا روحانی کجاست؟

روز شنبه سوم اسفند در جمع مدیران مطبوعات در وزارت ارشاد که با حضور آقای حریرچی، معاون وزارت بهداشت برگزار شد، اولین سخنم این بود که برای عبور از بحران کرونا، آن را سیاسی نکنیم.
دوشنبه ۱۱ فروردين ۱۳۹۹ - 2020 March 30
کد خبر: ۱۱۸۴۱۳
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۴
"ماکان بند" آخرین کنسرت‌های امسالش در تهران را طی دو شب در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی به صحنه برد.
تدبیر24»آخرین سانس اجراهای ماکان‌ بند شب گذشته (یکشنبه 12 اسفند) در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی برگزار شد.

این اجرا از ساعت 22:30 دقیقه آغاز شد. یاشار خسروی، سرپرست "ماکان بند" به تنهایی روی صحنه آمد و برخی از قطعه‌های این گروه را با مخاطبانِ حاضر در سالن مرور کرد. همین مرور باعث شد که آرام آرام مخاطبانِ دیر آمده هم خودشان را به سالن برسانند و تمام صندلی‌ها پر شود. بالاخره انتظار مخاطبان به سر رسید و تمام نوازندگان و خوانندگان ماکان به صحنه آمدند. حتی فُرم روی صحنه آمدنِ ماکانی‌ها هم پر از حرکت بود. آنها از همان ابتدا دوان دوان روی صحنه آمدند. همراهشان آدم‌آهنی‌های معروفِ ماکان هم بودند. امیر میلاد نیکزاد رهبر ارکستر بود.

به گزارش ایلنا، نخستین قطعه را که خواندند، نکته‌ای مهم در سالن جلب توجه می‌کرد و آن اینکه؛ تقریبا تمام حاضران در سالن ترانه‌ها را همخوانی می‌کردند. نوجوانانِ بسیاری همراه با خانواده‌هایشان به سالن میلاد آمده بودند و قطعه‌های "ماکان" را با تمام وجود می‌خواندند. جالب اینکه خانواده‌ها هم بی‌کار نبودند و آنها حتی گاهی پرانرژی‌تر از فرزندانشان بودند.

امیر مقاره مشکی پوشیده و کلاه لبه‌داری هم به سر داشت. رُهام هادیان هم لباسی با رنگِ غالبِ زرد پوشیده بود. امیر مقاره و رهام هادیان بین هر قطعه با حاضران در سالن میلاد حرف می‌زدند و همین کار صمیمیتِ اجرا را بیشتر کرده بود. شوخی‌های امیر مقاره و خاطره گویی‌هایش یکی دیگر از نکات مثبت این کنسرت بود.

مقاره گفت: "سانس آخره و می خوام کاری کنید که بترکونیم و صداتون تا خارج از ایران بره." مقاره در جایی از کنسرت خاطره‌ای از سفرِ شمال و رفتن به جت‌اسکی تعریف کرد. این خاطره هر چند به قول برخی از مخاطبان بی‌مزه بود، اما همین خاطره‌ بی‌مزه هم شادی را به حاضران در سالن هدیه داد. بچه که نیستم، دیوونه بازی، بدکاری دستم میدی، هر بار این درو، عاشق که میشی و دیوونه من برخی از قطعه‌هایی بودند که در این کنسرت اجرا شد.

تقریبا تمام آثار این اجرا فضایی شاد و با انرژی داشت. به راستی کنسرت ماکان جایی برای شاد بودنِ طرفدارانشان است و بی‌دلیل نیست که کنسرت‌های آنها تا این حد با استقبال از سوی هواداران مواجه می‌شود.

یکی از بخش‌های جالب این کنسرت اجرای قطعه‌ای به زبان فرانسوی توسط رهام هادیان بود. رهام در این قطعه تکنیک‌هایی در آوازش به کار برد که اجرایشان کار هر خواننده‌ای نیست. این بخش ثابت کرد که "ماکان" نه تنها به ویژگی‌های جذب مخاطب در آثارش توجه می‌کند، بلکه در تلاش است که آثارش را با بهترین کیفیت به مخاطبان ارائه کند.

تیتراژ سریال "رقص روی شیشه" یکی دیگر از قطعه‌های جالبی بود که در این کنسرت اجرا شد. مقاره درباره این قطعه گفت:‌ "واسه این آهنگ خیلی زحمت کشیدیم ولی در حقش ظلم شد."

پدرام‌ پالیز مهمان ویژه اجرای شب گذشته بود. ماکانی‌ها با پخش یکی از قطعه‌هایش به او خوش آمد گفتند. به گفته ماکانی‌ها قرار است به زودی آثار جدیدی از پدرام پالیز منتشر شود و در عین حال کنسرت‌هایش هم به زودی به صحنه خواهد رفت.

امیر مقاره در بخش‌های پایانی کنسرتِ شب گذشته گفت: "واسه کنسرتمون کارهایی داریم می‌کنیم و برنامه‌هایی داریم که اگر همه چیز خوب پیش بره خاص‌ترین و بهترین کنسرت تاریخ ایران رو برگزار می‌کنیم."

رهام هادیان هم در بخش دیگری گفت: "29 اسفند قطعه‌ای برای نوروز منتشر می‌کنیم. تصمیم بر این است که فعلا کار شاد منتشر کنیم. بعدش یه کار خفن دیگه و بعدش یه کار خفن دیگه و بعدش یه کار خفن دیگه و ... ."

حمید هیراد دیگر مهمان ویژه این کنسرت بود. ماکانی‌ها قطعه‌ای از هیراد را هم زمزمه کردند.

برچسب ها: تدبیر24
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها