کد خبر: ۱۱۸۷۴۷
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰
کارشناس سازمان هواشناسی خراسان جنوبی گفت: از امشب تا روز سه شنبه بارش‌های نیمه سنگین 20 تا 50 میلی متر و سنگین 50 تا 100 میلی‌متر در استان رخ می‌دهد.
تدبیر24»جواد نخعی اظهار کرد: پیرو اخطاریه روز پنجشنبه 22 فروردین ماه بارش‌های رگباری باران از روز گذشته در مناطق مختلف استان آغاز شده است.

وی گفت: در روز گذشته بارش 35 میلی متری از جفت رود شهرستان خوسف و بارش‌های بیش از 10 میلی‌متر در بخش‌هایی از شهرستان‌های نهبندان و سربیشه گزارش شده است.

کارشناس سازمان هواشناسی خراسان جنوبی افزود: از امشب تا روز سه شنبه بارش‌های نیمه سنگین 20 تا 50 میلی متر و سنگین 50 تا 100 میلی‌متر در استان رخ می‌دهد.

نخعی با بیان اینکه سامانه بارشی در روزهای یکشنبه و دوشنبه از شدت بیشتری برخوردار است، تصریح کرد: این سامانه بارشی در نوار شرقی استان مانند شهرستان‌های زیرکوه، درمیان، سربیشه، نهبندان، خوسف، بیرجند، سرایان و حتی بخش‌هایی از بشرویه، طبس و فردوس شدت بیشتری دارد.

وی ادامه داد: این سامانه بارشی یکی از سامانه‌های بی نظیر در استان است و به صورت رگبار شدید باران، تگرگ، صاعقه و وزش باد شدید موقتی خواهد بود.

کارشناس سازمان هواشناسی خراسان جنوبی با بیان اینکه کاهش دمای بین 6 تا 10 درجه فردا در استان پیش بینی می‌شود، خاطرنشان کرد: هم‌استانی‌ها از چرای دام، مسافرت‌های غیرضرور، رفتن به ارتفاع، قرار گرفتن در مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی خودداری کنند.

نخعی یادآور شد: عشایر شهرستان‌های سربیشه، درمیان و حاجی‌آباد در این مدت مراقبت‌های لازم را داشته باشند و با توجه به احتمال طغیان رودخانه‌ها مردم در مسیل ‌ها قرار نگیرند.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها