ايران و مثلث جديد بازار نفت‌ عليرضاسلطاني

ايران و مثلث جديد بازار نفت‌

به نظر مي‌رسد از اين پس بايد کم‌کم به جاي کلمه اوپک از کلمه کشورهاي عمده توليدکننده نفت استفاده و به کاربرد آن عادت کرد
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 June 01
کد خبر: ۱۱۹۱۳۹
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۴
سفیر ایران در لندن با اشاره به آغاز جنگ تجاری آمریکا با چین گفت: روابط دو کشور هیچگاه در چنین وضعیت شکننده‌ای نبوده است.
تدبیر24»حمید بعیدی نژاد سفیر کشورمان در لندن در صفحه تلگرام خود با اشاره به مذاکرات امروز (شنبه) صبح واشنگتن و پکن گفت: ‏به دنبال شکست مذاکرات، صبح امروز جنگ تجاری آمریکا با چین با اجرایی شدن دستور ترامپ برای افزایش ۳۰۰ میلیارد دلار تعرفه بر کالا‌های چینی آغاز شد.

وی ادامه داد: چین هم اعلام کرد که مقابله به مثل خواهد کرد. تحلیل گران آمریکایی معتقدند ترامپ به این عدم توافق به عنوان یک حربه مهم انتخاباتی نگاه می‌کند. در عین حال دو طرف برای آرام کردن بازار‌های جهانی اعلام کردند که گفت: وگو‌ها را در آینده ادامه خواهند داد.

بعیدی نژاد گفت:به نظر می‌رسد که تندتر شدن مواضع دو‌طرف دلیل اصلی این بن بست بوده است. آمریکا اخیرا در چندین عرصه مانند تولید موشک‌های هسته‌ای میان برد، حضور شرکت چینی هواوی در پروژه‌های اینترنتی مخابراتی در اروپا و مباحث منطقه ای، چین را به تهدید و بی ثبات کردن دنیا متهم کرده است. روابط چین و آمریکا هیچگاه در چنین وضعیت شکننده‌ای نبوده است.

وی خاطرنشان کرد: پمپئو وزیر خارجه آمریکا در سخنان تحریک آمیز و غیر دیپلماتیکی در چند روز پیش در لندن در حضور وزیرخارجه انگلیس اعلام نمود که بریتانیا باید در گسترش روابط خود با چین از جمله فرصت به شرکت هواوی در طرح‌های مخابراتی خود تجدید نظر کند. وی به صراحت گفت: «آیا اگر مارگارت تاچر امروز نخست وزیر بریتانیا بود، اینگونه عمل می‌کرد؟ یا آنکه جلوی چین می‌ایستاد؟»
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها