سخن جمهور به رئیس‌جمهوری ربیعی

سخن جمهور به رئیس‌جمهوری

توسعه استانی سیستان‌وبلوچستان هم چیزی نیست که صرفاً بتوان از طریق رهنمود‌های مرکزگرایانه به آن رسید و ما مرکزنشینان باید صدای جوامع محلی باشیم.
محور گاندو- پمپئو علیه دیپلماسی کم هزینه ظریف ذاکریان

محور گاندو- پمپئو علیه دیپلماسی کم هزینه ظریف

وزیر امور خارجه ایران از ابتدای آغاز مسئولیت خود سعی کرد بر پایه مبانی علمی، حرفه‌ای و تخصصی دانش روابط بین‌الملل عمل کند.
يکشنبه ۳۰ تير ۱۳۹۸ - 2019 July 21
کد خبر: ۱۱۹۷۲۶
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۱
رفتار برخی نمایندگان در سال آخر عمر مجلس تبلیغاتی است. واقعیتی که انکارناپذیر است اما رفتار این طیف از نمایندگان را نباید به همه مجلسی‌ها تعمیم داد.
تدبیر24»به هرحال نماینده‌ای که چندسال مشغول به فعالیت است طبیعی است که به‌دنبال این باشد که کارها و اقداماتش را به مردم حوزه‌اش انعکاس دهد. اگر از این بعد به قضیه نگاه کنیم از نظر من تبلیغات حتی مثبت هم است. مشکل اما آنجا به‌وجود می‌آید که برخی رفتارها رنگ و بوی پوپولیستی به خود می‌گیرد. رفتارهایی که در ماه‌های باقیمانده تا انتخابات مجلس از سوی برخی مشاهده می‌شود که مناسب شأن مجلس و نماینده نیست. نماینده به‌عنوان وکیل مردم در پارلمان باید در جهت حل مشکلات سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و... حرکت کند و راهگشا باشد نه اینکه دنبال رای جمع‌کردن برای خودش باشد. من شعارم این است که فضا را تا زمان ثبت‌نام کاندیداها، انتخاباتی نکنیم. به تمامی رقبای خودم نیز در منطقه گفته‌ام من این یک‌سال را با کلیه امکانات و ارتباطاتی که با وزارتخانه‌ها و دیگر بخش‌های اجرایی دارم تلاش خواهم کرد که مطالبات منطقه را پیگیری کنم. بعد از آن وارد فضای رقابت شویم. رقبای انتخاباتی با جوسازی‌کردن قطعا به هیچ‌جایی نخواهند رسید. برخی از نمایندگانی که وابسته به جریان فکری خاصی ممکن است باشند در این سه‌سال با روش‌هایی چون سوال از وزرا، استیضاح، عزل وزیر و... تلاش کرده‌اند که مطالبات خود را دنبال کنند ولی من این روش‌ها را نمی‌پسندم، برای حل بحران‌های موجود در کشور باید در تعامل با هم پیش برویم.


قاسم میرزایی نیکو، عضو فراکسیون امید مجلس دهم
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها