ايران و مثلث جديد بازار نفت‌ عليرضاسلطاني

ايران و مثلث جديد بازار نفت‌

به نظر مي‌رسد از اين پس بايد کم‌کم به جاي کلمه اوپک از کلمه کشورهاي عمده توليدکننده نفت استفاده و به کاربرد آن عادت کرد
نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۲ آرشیو
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
آرشیو نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۲
پنجشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۹ - 2020 July 09
کد خبر: ۱۱۹۸۵۷
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۷
سال ۲۰۰۹ صندوق بین المللی پول در گزارشی اعلام کرد ایران در بین ۹۱ کشور توسعه یافته یا توسعه نیافته جهان مقام اول را دارد.
تدبیر24»آتش پرهی- واژه نخبه، یکی از واژگان گم شده در تفسیر مسوولین ماست ولی اصولا به فرد برجسته و کار آمدی که اثر گذاری در تولید علم، هنر وفناوری کشور داشته باشد وهوش و خلاقیت ،کار آفرینی و نبوغ کاری فکری وی در راستای تولید دانش و نوآوری موجب سرعت بخشیدن به رشد و توسعه علمی و متوازن کشور شود مطابق فرهنگ علمی رایج کشور، نخبه میگویندبا این تعریف و کمی تعقل و جستجو در بررسی قیاسی این تعریف نسبت به بسیاری از افراد ایرانی الاصل، به این نتیجه خواهیم رسید که خوشبختانه نخبه یا نوابغ زیادی در ایران داریم ولی علیرغم برخی مشکلات و نامهربانی ها همچنان بخاطر علقه عاطفی به خاک کشور و مردم ترجیح داده اند که به کشورشان خدمت کنند.

در همین راستا می توان نمونه افراد زیادی را مثال زد،مانند دکتر فرهاد اردکان فیزیکدان پژوهشگاه دانش بنیان و در مقابل میتوان به نابغه های ایرانی خارج از کشور مثل امید کردستانی مدیر بازرگانی.... اشاره کرد که متاسفانه با بهره هوشی بالا کشورشان را از این نبوغ خدا دادی بی بهره گذاشته اند.با اندکی تامل و تحقیق و مطالعه زیاد، علت و عوامل مهاجرت این نخبگان قابل درک است.

  سال ۲۰۰۹ صندوق بین المللی پول در گزارشی اعلام کرد ایران در بین ۹۱ کشور توسعه یافته یا توسعه نیافته جهان مقام اول را دارد. و این آمار همچنان ادامه دارد کما اینکه بیشتر هم شده و سالانه بین ۱۵۰ هزار تا ۱۸۰ هزار متخصص تحصیل کرده در حال مهاجرت هستند بعبارتی ایران همراه با کره جنوبی ،فلیپین،و چین در صدر کشور های نخبه گریز جهان قرار دارد.جالب است بدانیم خروج این حجم کلان از سرمایه های انسانی معادل خروج ۱۱ میلیارد دلار سرمایه از کشور است.
آقای زلفی گل دانشمند بین المللی در رشته شیمی همچنین مدیر سابق سازمان نخبگان کشور در این باره میگوید کشورهای نخبه پذیر (مقصد)به جوامع تبدیل میشوند که در صد ژن هوشمند آنها افزایش می یابد پس در زمینه تولید علم و فن آوری رشد خواهند کرد و در مقابل کشور های نخبه گریز (مبدا)روزبه روز فقیرتر شده و به کشورهای پیشرفته وابسته می شوند
کمی تامل در عواملی چون سطح در آمد پایین استادان و نخبگان ،نارسایی مالی و اداری و کمبود امکانات تخصصی و در سالهای اخیر، مارا به این نتیجه می رساند که متاسفانه کم لطفی مسئولین و بی توجهی به جوانان نابعه کشور و کار شکنی بعضی از اساتید دانشگاه که بواسطه بورسیه به مقام و منصب رسیده اند یا  برخی مدعیان مکتب امام حسین(ع)، برخلاف مشی اکتسابی خود موجبات فرار نخبه ها شده اند و با استفاده از روابط بجای ضوابط از پست های دولتی سو استفاده میکنند و این دقیقا آسیب بزرگی برای آینده کشور است  زیرا که نمونه بارز جوانان نخبه و نابغه ی کشور میتوان به آقای دکتر احمد زادگان ودکتر  هادی فرخی اشاره کرد اولی پژوهشگر برتر سال و دومی دکترای شیمی  کاربردی دارد و دارای مدرک داوری ووشو در کشور است. بعلت علاقه ی وافر به کار های نظامی و عملی (نه تئوری) با اصرار زیاد بعد از ملاقات با فرمانده مرکز هوایی شاهد اصفهان طرح پوشش های نانو کامپوزیتی جاذب رادار را در مقطع کارشناسی ارشد انجام داد و در سال ۹۲ در مقطع دکترا در جشنواره  اختراعات و ابتکارات شرکت کرد و جز ۱۲ طرح برتر انتخاب شده و طرحشان  در جشنواره اول شده ودر مراسم اختتامیه که آقای حسنی آهنگر رئیس دانشگاه امام حسین و رئیس ملی بنیاد نخبگان نیرو های مسلح حضور داشتند تقدیر نامه دریافت کردند آن جشنواره در بین ۱۲۰۰ طرح که ارائه شده بود آقای فرخی همراه با ۲۹ نفر دیگر در ۱۲ رشته مختلف عنوان طرح برتر را گرفتند. در دانشگاه مالک اشتر اصفهان که بطور تخصصی روی پروژه های نظامی کار میکند .در سال دوم مقطع دکترادراولین پروژه پوششهای جاذب رادارپهباد در شرکتی زیر زمینی (مخفی )فعالیت داشته و دوسال است که در زمینه کشاورزی  به موفقیت هایی رسیده  و کار آفرینی میکند .دارای گواهی مقاله در زمینه نانو کامپوزیت های اپوکسی-الیاف شیشه_کربن -پلی پیرول با روش پلیمریزاسیون و دریافت لوح تقدیر از سازمان تحقیقات و خودکفایی بعثت برای ساخت و طرح پوشش نانو کامپوزیت جاذب امواج در محور پدافند غیر عامل شده است
همچنین مدیر پروژه در ساخت رنگ و پوشش جاذب رادار در شرکت پارپو و مسئول واحد علمی پایگاه بسیج در دانشکده شیمی تبریز بوده است.
 و همین استاد برجسته علمی، کم لطفی و نامهربانی بسیاری را تحمل کرده که از دوران دانشجویی اش شروع وتا الان ادامه پیدا کرده و هنوز هم ادامه دارد.
 دفتر مقام معظم رهبری و حضرت آقا که 
قلبش برای ایران میزند با افتخار از لباس اتو کرده و…
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها