ايران و مثلث جديد بازار نفت‌ عليرضاسلطاني

ايران و مثلث جديد بازار نفت‌

به نظر مي‌رسد از اين پس بايد کم‌کم به جاي کلمه اوپک از کلمه کشورهاي عمده توليدکننده نفت استفاده و به کاربرد آن عادت کرد
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - 2020 August 03
کد خبر: ۱۱۹۹۱۱
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۷
مجید زین‌العابدین که در جمع خبرنگاران حاضر شده بود، افزود: برای نوروز ۹۹ با تهیه‌کننده سریال «پایتخت» به توافق نهایی رسیده‌ایم و این سریال در حال نگارش است و سریال «نون خ ۲» هم ماه رمضان سال ۹۹ پخش خواهد شد.
تدبیر24»مجید زین‌العابدین که در جمع خبرنگاران حاضر شده بود، افزود: برای نوروز ۹۹ با تهیه‌کننده سریال «پایتخت» به توافق نهایی رسیده‌ایم و این سریال در حال نگارش است و سریال «نون خ ۲» هم ماه رمضان سال ۹۹ پخش خواهد شد.

وی افزود: ۲ تا ۳ سریال دیگر هم در سال ۹۹ ساخته خواهد شد که از جمله آنها «۸۷ متر» کیانوش عیاری است که در تابستان ۹۹ پخش خواهد شد و در سال جاری هم سریال ۷۵ قسمتی «بوی باران» در حال پخش است.

مدیر شبکه یک از مذاکره برای ساخت سریال‌های «پس از آزادی»، «محکومین»، «دردانه خلیج فارس»، «پاییز تنهایی» و سریال طنز «چند راه» خبر داد.

او همچنین از تولید برنامه عروسکی «مدرسه دوستان» به تهیه‌کنندگی مرضیه برومند خبر داد و گفت: با پخش این برنامه عروسکی که در قالب برنامه کودک پخش خواهد شد به دنبال احیای بخش کودک در این شبکه هستیم.

مدیر شبکه یک در این نشست همچنین از حذف حق بازرگانی برای معرفی تولیدات تولیدکنندگان برتر کشور با نام «قهرمانان تولید» خبر داد و آن‌را از برنامه‌های شبکه یک برای تحقق شعار سال دانست.

مجید زین‌العابدین در معرفی برنامه‌های شبکه اول با محوریت رونق تولید، از برنامه «پایش» نام برد که در آن مطالبات تولیدکنندگان پیگیری و مقررات ادارای که مانع چرخش چرخ تولید هستند شناسایی و معرفی می‌شود.

مدیر شبکه یک از «جشنواره کارآفرینی سیما» به عنوان دومین برنامه شبکه یک در راستای رونق تولید نام برد.

او همچنین از تولید برنامه «رکوردداران تولید» با محوریت معرفی تولیدکنندگان و رکوردداران برتر در زمینه کشاورزی و دامپروری خبر داد.

مدیر شبکه یک در ادامه به جهت‌گیری برنامه «سیمای خانواده» به سمت «درآمد در فراغت» اشاره کرد و از عملیات رسانه‌ای منسجم ستاد رونق تولید برای رفع مشکلات کسب و کار خبر داد.

قائم مقام ستاد رونق تولید در صداوسیما با اشاره به پخش برنامه «دستپخت» گفت: این برنامه هم رویکرد ترویج صله رحم و مهارت آموزی حرفه آشپزی را دنبال می کند و در پایان سال تعدادی آشپز آموزش دیده را به جامعه معرفی می کند که علاوه بر اشتغال زایی گامی برای تغییر ذائقه مردم از فست فود به پخت و مصرف از غذاهای سالم و متنوع است.

مدیر شبکه یک برنامه «فرمول یک» را هم یکی دیگر از برنامه های تابستانی این شبکه معرفی کرد که از هم اکنون برای معرفی چهره مردی سال در نوروز ۹۹ خیز برداشته است.

این مدیر تلویزیون گفت: برنامه های مسجد محوری در این شبکه تدارک دیده شده است که از جمله آنها برنامه «شبستان»، «یک محراب» و «در امتداد فلق» است که البته بعد از فصل تابستان هم ادامه خواهد داشت.

زین العابدین با بیان اینکه در شبکه یک با توجه به برنامه‌های ملی و وجود بخش‌های زیاد خبری با محدودیت چینش کنداکتور مواجه هستیم، گفت: با این حال در نظر داریم با رفع موانع مالی برنامه‌های سرگرمی‌محور بیشتری در بخش شبانه پخش کنیم که از جمله آنها مسابقه «بزن یک» و مسابقه «سبقت» است که هر دو در مرحله انتخاب مجری هستند.

او خاطرنشان کرد: برنامه «ایرانگرد» نیز برای سال ۱۴۰۰ در حال ساخت است و البته از تهیه کننده خواسته ایم بخش هایی را برای نوروز ۹۹ به بخش برساند.

آخرین وضعیت پخش «شکرستان» شهاب حسینی و «پاتوق» مهران غفوریان

مدیر شبکه نسیم از پخش برنامه «شکرستان» با روایت شهاب حسینی از نیمه تابستان خبر داد. به گفته او برنامه مهران غفوریان با نام «پاتوق» هم در مراحل نهایی تامین بودجه است و به تدریج وارد چرخه تولید خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، محمد احسانی که مدیریت شبکه‌های نمایش، تماشا و نسیم را عهده‌دار است، با حضور در تلویزیون گفت: از نیمه فصل تابستان تدریجا برنامه‌هایی مانند «شکرستان» با روایت شهاب حسینی، فصل جدید «کتاب باز» با بخش‌های تولیدی جدید، فصل جدید برنامه «چهل تیکه» با ساختار متفاوت و جشن های شبانه ویژه اعیاد روی آنتن خواهد رفت.

وی ادامه داد: طرح‌های جدیدی نیز مانند برنامه مهران غفوریان «پاتوق»، مسابقه «دست فرمون»، سری دوم مسابقه «شوتبال» و چند طرح دیگر در مراحل نهایی تامین بودجه هستند که به تدریج وارد چرخه تولید خواهند شد.

محمد احسانی در پاسخ به تعامل و هماهنگی شبکه تماشا با شبکه آی فیلم نیز گفت: با نظارت شورای فیلم سیما و هماهنگی این دو شبکه دو سریال همزمان در این دو شبکه پخش نخواهد شد.

در ادامه او از برنامه‌ریزهای شبکه نمایش در تابستان گفت: شبکه نمایش متولی پخش فیلم‌های سینمایی داخلی و خارجی است که با بخش‌ها و ساعت‌های مختلف از این شبکه پخش می‌شوند.

شبکه نمایش، هر روز ساعت ۱۳ (ایرانی)، ساعت ۱۵ (سینمای هند)، ساعت ۱۷ (برترین های سینمای ایران و جهان)، ساعت ۱۹ (مجموعه فیلم های دنباله دار) و هر شب ساعت ۲۱ (صحنه گران - مرور آثار) و ساعت ۲۳ (سینمایی جذاب) و ساعت یک بامداد (سینمای کلاسیک) را پخش می‌کند که مخاطبان در انواع ژانرهای مختلف می‌توانند فیلم‌های سینمایی خود را دنبال کنند.

وی افزود: یکی دیگر از ماموریت‌های شبکه نمایش پوشش افتتاحیه و اختتامیه جشنواره های سینمایی است که با نظر معاون محترم سیما به صورت اختصاصی به این شبکه واگذار شده است. از جمله جشنواره‌های فیلم فجر، کودک، عمار، شهر و ... .

مدیر شبکه نمایش از بخش‌های اصلی و تولیدی این شبکه گفت: در فواصل میان فیلم‌های سینمایی که از این شبکه پخش می‌شوند میان برنامه‌هایی پخش می‌شوند که در شبکه تولید می‌شود که می‌توان به برنامه «پیش نمایش»، «سینما گونه»، «سینما ایکیو» و «موسیقی فیلم» اشاره کرد و همچنین برنامه «سینمای نو» که کار مشترکی با دانشگاه صدا و سیما است که یک کار دانشجویی ۲۵ دقیقه‌ای است که به معرفی دانشگاه صدا و سیما و هنرمندانی مثل مرحوم علی معلم، مهدویان، جواد افشار و بهروز افخمی و ... که در این دانشگاه تحصیل کرده اند می پردازد و شاید مخاطبان کمتر از این موضوع اطلاع داشته باشند.

محمد احسانی در پاسخ به این سوال که آیا شبکه نمایش فیلم‌هایی جدید در تابستان خواهد داشت یا خیر چنین گفت: شبکه نمایش معمولا فیلم‌هایی سینمایی را پخش می‌کند که دیگر شبکه‌ها پخش کرده‌اند اما با تعامل و همکاری اداره کل تامین برنامه خارجی، فیلم‌هایی جدید نیز در ایام تابستان از این شبکه پخش می شوند.

در پایان، احسانی از طی مراحل آخر اچ‌دی شدن شبکه و همچنین رونمایی از بسته گرافیکی جدید شبکه در هفته جاری خبر داد.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها