سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب دکتر عشایری

سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب

از زمان روی کارآمدن دولت یازدهم و دوازدهم درایران؛ اصلی ترین دغدغه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، مدیریت سیاست هسته ای و پیگیری آن از طریق دیپلماتیک است.
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
شنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - 2020 September 19
کد خبر: ۱۱۹۹۴۵
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۹
مدیرکل دفتر حقوقی آموزش و پرورش با اعلام تفاهم آموزش ‌و پرورش و کانون وکلا برای حمایت حقوقی رایگان از فرهنگیان گفت: متن تفاهم‌نامه نهایی شده و تنها قرار است تشریفات امضای آن برگزار شود.
تدبیر24»منصور اردستانی با اشاره به  ماده ۸۸ قانون مدیریت خدمات کشوری و قانون حمایت قضایی از کارکنان دولت، اظهارکرد: باید در دعاوی یا شکایاتی که برای همکاران فرهنگی و مدیران انجام می‌شود، حمایت قضایی را در قالب مشاوره، معاضدت و حتی در قامت یک وکیل در مراجع قضایی انجام دهیم. ما دامنه این حمایت را توسعه دادیم و با هماهنگی‌هایی که با نهادهای حرفه‌ای مربوط به حوزه‌های مشاوره حقوقی وارد مذاکره شدیم و به‌زودی تفاهم‌نامه حمایت حقوقی از همکاران فرهنگی به‌صورت رایگان با کانون وکلای مرکز امضا می‌شود.

وی افزود:متن تفاهم‌نامه نهایی شده است و منتظر برگزاری تشریفات آیینی هستیم تا مراسم امضای آن برگزار شود. طبق این تفاهم‌نامه به‌صورت رایگان فرهنگیان می‌توانند از مجرب‌ترین وکلای کانون برای حل مسائل حقوقی درباره قراردادها، مسائل خانوادگی، معاملات و… مشاوره بگیرند. سطح تفاهم به صورتی است که فرهنگیان می‌توانند حتی درباره مسائل غیرسازمانی و غیر اداری هم در شرایط خاصی که ما تائید می‌کنیم، به‌صورت رایگان از وکلا استفاده کنند.

نماینده تام‌الاختیار وزیرآموزش‌وپرورش در مراجع قضایی خاطرنشان کرد: ظرفیت بسیار خوبی ایجادشده است که ان‌شاءالله در آستانه انعقاد تفاهم‌نامه هستیم.

اردستانی بابیان اینکه نگاه اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران (اسکودا) هم بر این است که حتی فراتر از این‌ها هم به ما کمک کند، گفت: کانون وکلای مرکز و اتحادیه سراسری کانون‌های وکلا گفته‌اند که حتی ما آمادگی داریم در زمینه آگاهی‌بخشی‌های حقوقی و آموزش حقوق به زبان ساده، در تربیت شهروند قانون‌مدار، درباره مسائل حقوقی معلمان و دانش‌آموزان و جامعه‌پذیر کردن آن‌ها با آموزش‌وپرورش همکاری کنیم. مؤلفه حاکمیت قانون با اصطلاحی که من به کار می‌برم یعنی بهداشت حقوقی خیلی می‌تواند در بهتر زندگی‌کردن کمک کند. این بهداشت حقوقی هدف آموزش‌وپرورش هم هست یعنی آدمی تربیت کنند که به سمت زندگی بهتر سوق داده شود.

به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت آموزش‌وپرورش، مدیرکل دفتر حقوقی، املاک و حمایت قضایی وزارت آموزش‌وپرورش در پایان تصریح کرد: کانون‌های وکلا ۳۵ هزار وکیل دارد که حداقل ۳ معاضدت در هر سال باید داشته باشند و این یعنی حدود ۱۱۰ هزار ظرفیت برای معلمان؛ فرهنگیان به کمک وکلا می‌توانند مسائل خود را کامل برطرف کنند تا مسائل مبتلابه ‌معلم باعث نشود تمرکز او در کلاس کم شود.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها