روزهاي سخت پزشكان خداکرمی

روزهاي سخت پزشكان

جامعه پزشكي هيچ انتظاري از مردم ندارد به جز اينكه در خود مراقبتي و رعايت بهداشت و مشاركت در برخورد هدفمند با كرونا ويروس مشاركت كنند.
موارد آماري در مورد كرونا شکوری راد

موارد آماري در مورد كرونا

در مورد كرونا چندين آمار وجود دارد و يا مي‌تواند وجود داشته باشد ولي نوعا جابه‌جا مطرح و موجب اضطراب و سردرگمي مي‌شود.
شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ - 2020 February 29
کد خبر: ۱۲۰۰۸۹
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۲
هر اندازه که به زمان انتخابات نزدیک‌تر می‌شویم، گمانه‌زنی‌ها درباره گزینه‌های جریان اصولگرا به ویژه علی‌اکبر ناطق‌نوری افزایش می‌یابد.
تدبیر24»انتخابات مجلس پیش رو به تدریج از راه می‌رسد به همین دلیل نیز این روزها هر اندازه که به زمان انتخابات نزدیک‌تر می‌شویم، گمانه‌زنی‌ها درباره گزینه‌های جریان اصولگرا به ویژه علی‌اکبر ناطق‌نوری افزایش می‌یابد. او از انتخابات ریاست جمهوری دهم به دلیل اتهامات احمدی‌نژاد سکوت اختیار کرد، اکنون با توجه به انتخابات مجلس یازدهم یکبار دیگر نام او برای حضور در انتخابات مجلس مطرح است و برخی از خبرها حکایت از فعال شدن او برای انتخابات اسفندماه دارد. بر این اساس باید اذعان داشت که حضور برخی از اشخاص نظیر ناطق‌نوری در عرصه سیاست همواره جذاب بوده است. چراکه سابقه اجرایی در بخش‌های مختلف و حساسی داشته و افرادی نظیر او هیچ‌گاه بازنشست نخواهند شد. به خصوص اینکه طی سال‌های گذشته در میان اصولگرایان، جریان نوپایی مانند احمدی‌نژاد بروز کرد که به هیچ روی نتوانست نمایندگی این جریان را در عرصه سیاست بر عهده بگیرد. امروز جریان اصولگرا از عدم مقبولیت و عدم وجود لیدر رنج می‌برد. لیدری که توانایی ایجاد انسجام و وحدت در میان این جریان را داشته باشد. به همین دلیل احتمال حضور او در انتخابات پیش رو وجود دارد. از این رو به عرصه آوردن برخی از شخصیت‌ها نظیر او‌ که به نحوی مورد اتفاق نظر جریان اصولگرا و نیز مورد مقبولیت بخش وسیعی از جریان اصلاح‌طلبی است، می‌تواند یکبار دیگر شرایط را برای تشکیل دولتی مانند روحانی البته با گرایش به سمت اصولگرایی فراهم کند. اما با این همه باید دید که فضای سیاسی کشور به کدام سمت و سو خواهد رفت. به هر روی، دو مساله مهم جامعه ایران را به نحوی خسته کرده است. نخست، بحث برخی از منازعات بی‌حاصل میان بخشی از جریانات که تلاش‌شان بر این است ژست رادیکال اتخاذ کنند و فضا را به سمت ماجراجویی سوق دهند. سپس، بحرانی تحت عنوان کارآمدی در سپهر سیاسی کشور مردم را به شدت خسته کرده است. به همین دلیل آنچه که بسیار اهمیت دارد این است که به این دو دغدغه مهم مردم پاسخ داده شود. چنانچه حضور افرادی نظیر ناطق‌نوری بتواند اجماعی در میان نیروهای مقبول ایجاد کند و مناسبات قدرت را به عرصه منطقی‌تری سوق دهد در این صورت حضور او در برگزاری یک انتخابات باشکوه موثر خواهد بود. اما چنانچه قرار باشد دو جریان در همین مرتبه کنونی آنهم بحث و جدل انتخاباتی و حزبی باقی بمانند در این صورت حضور حتی افرادی معتدل و شناخته شده نظیر ناطق نوری هم در میدان، کارآمد نخواهد بود. بر این اساس، آنچه که بیش از فرد مهم به نظر می‌رسد گفتمان و رویکرد انتخاباتی جریان اصولگراست. در نهایت باید اذعان داشت اگرچه مسائلی که درباره علی لاریجانی مطرح است در مورد ناطق نوری نیز وجود دارد، اما در صورتی که برخی از این جریان نخواهند واکنش شدید منفی نشان دهند، به نظر یکبار دیگر حضور او در عرصه قدرت مطرح خواهد بود. چراکه افزایش تحرکات او در دو سال اخیر نسبت به یک دهه گذشته نشان از بازگشت ناطق‌نوری به عرصه سیاست دارد.


علی تاجرنیا، فعال سیاسی اصلاح‌طلب
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها