ويروس بي‌اعتمادي تاجرنیا

ويروس بي‌اعتمادي

موضوع ويروس كرونا و نگراني كه از ابتلا به آن مطرح شده است، به نظر مي‌رسد تبعات بيشتري از خطرات و پيامدهاي ناشي از فراگير شدن آن داشته باشد.
نگاه جناحي ،آفت عدالت هاشمی

نگاه جناحي ،آفت عدالت

يكي از آفاتي كه همواره دستگاه قضا را تهديد مي‌كند همين غلبه نگاه سياسي جناحي بر نگاه عدالت‌محور است.
جمعه ۰۲ اسفند ۱۳۹۸ - 2020 February 21
کد خبر: ۱۲۰۲۲۵
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۲
قیمت دلار در صرافی‌های بانکی امروز ۱۲ هزار تومان، قیمت یورو ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان و قیمت درهم امارات در بازار آزاد ۳ هزار و ۲۸۲ تومان و قیمت پوند ۱۴ هزار و ۶۵۸ تومان تعیین شده است.
تدبیر24»هم‌اکنون هر گرم طلای ۱۸عیار ۴۰۸ هزار تومان و هر قطعه سکه تمام‌بهار آزادی ۴میلیون و ۱۶۰ هزار تومان قیمت خورده است.

در حالی که انتشار آمار‌های ضعیف از بازار کار آمریکا موجب تضعیف ارزش دلار شده، قیمت طلا روز در بالای ۱۴۴۰ دلار تثبیت شد و همزمان با شدت گرفتن جنگ تجاری، بهترین عملکرد هفتگی ۶ هفته اخیر را به ثبت رساند.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با ۰.۳۰ درصد کاهش به ۱۴۴۰ دلار و ۸۳ سنت رسید. قیمت فلز زرد در این هفته نزدیک به ۲ درصد افزایش داشت.

قیمت طلا در بازار آمریکا هم در پایان معاملات روز جمعه با ۱.۷۵ درصد افزایش به ۱۴۵۷ دلار و ۵۰ سنت رسید.

به گفته ادوارد میر، تحلیلگر بازار طلا در موسسه اف سی استون، عامل اصلی افزایش قیمت طلا در این هفته «تلاش بانک‌های مرکزی بزرگ جهان برای کاهش نرخ بهره به دلیل افت شاخص‌های اقتصادی بوده است.»

وی افزود: «عاملی که مانع از رشد بیشتر قیمت شده، ارزش بالای دلار است.»

روز پنجشنبه پس از آنکه ترامپ اعلام کرد که بر ۳۰۰ میلیارد دلار دیگر از کالا‌های چینی تعرفه ۱۰ درصدی وضع خواهد کرد و در صورت عدم پیشرفت در مذاکرات این تعرفه‌ها بیشتر خواهد شد، قیمت طلا بیش از ۲ درصد افزایش یافته بود.

آمار‌های منتشر شده از کند شدن آهنگ رشد بازار کار آمریکا در ماه جولای و شدت گرفتن جنگ تجاری احتمالا فدرال رزرو را مجاب خواهد کرد که در ماه آینده نیز مجددا دست به کاهش نرخ بهره بزند. کاهش نرخ بهره موجب پایین آمدن هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا، افت ارزش دلار و تقویت قیمت طلا می‌گردد.

امروز در بازار سبزه‌میدان، قیمت طلا نسبت به روز کاری قبل، افزایش داشته است؛ هر گرم طلای ۱۸ عیار با قیمت ۴۰۸ هزار و ۹۰۰ تومان، هر گرم طلای ۲۴ عیار با قیمت ۵۴۵ هزار و ۱۰۰ تومان و هر مثقال طلا با قیمت یک میلیون و ۷۷۰ هزار تومان مورد معامله قرار می‌گیرد.

سکه‌فروشان سبزه‌میدان، امروز قیمت سکه بهار آزادی طرح جدید را ۴ میلیون و ۱۶۰ هزار تومان، سکه بهار آزادی طرح قدیم را ۴ میلیون و ۹۴ هزار تومان، نیم‌سکه بهار آزادی را ۲ میلیون و ۲۶۸ هزار تومان، ربع‌سکه بهار آزادی را یک میلیون و ۴۶۹ هزار تومان و سکه گرمی را ۹۷۰ هزار تومان اعلام کرده‌اند.

نوع

قیمت لحظه

قیمت سکه بهارآزادی طرح جدید

4 میلیون و 160   هزار تومان

قیمت سکه بهارآزادی طرح قدیم

4 میلیون و 94  هزار تومان

قیمت نیم سکه بهارآزادی

2 میلیون و 268  هزار تومان

قیمت ربع سکه بهارآزادی

یک میلیون و 469  هزار تومان

قیمت سکه گرمی

970 هزار تومان

قیمت هرگرم طلای 18 عیار

408  هزار و 900 تومان

قیمت هر گرم طلای 24 عیار

545  هزار و 100 تومان

قیمت هر مثقال طلا

یک میلیون و 770 هزار تومان

قیمت هر اونس طلای جهانی

1440 دلار


قیمت خرید و فروش انواع ارز امروز نسبت به روز قبل، نوسان جزئی داشته است به‌نحوی که قیمت دلار در صرافی‌های بانکی با افزایش ۱۰۰ تومانی و دلار آزاد نیز با افزایش نسبت به روز کاری قبل مورد معامله قرار می‌گیرد.

قیمت دلار در بازار آزاد بعد از آنکه تا نزدیکی ۱۱ هزار تومان سقوط کرد روند صعودی را در پی گرفت و طی هفته گذشته قیمت دلار در خیابان فردوسی با عبور از کانال ۱۲ هزاری در محدوده‌های قیمتی ۱۲ هزار و ۲۰۰ تا ۱۲ هزار و ۴۰۰ تومان هم معامله می‌شد.

قیمت دلار در صرافی‌های بانکی برای فروش به مردم با افزایش ۱۰۰ تومانی نسبت به روز کاری قبل ۱۲ هزار تومان و قیمت دلار برای خرید از مردم ۱۱ هزار و ۹۰۰ تومان تعیین شده است.

گفتنی است، امروز قیمت دلار در صرافی‌های بانکی اندکی بیشتر از قیمت دلار در صرافی‌های آزاد است؛ هم اکنون قیمت دلار برای فروش به مردم در بازار آزاد با رشد اندک نسبت به روز کاری قبل ۱۲ هزار و ۸۰ تومان تعیین شده است.

قیمت یورو در صرافی‌های بانکی نسبت به روز کاری قبل، تغییر نداشته و برای فروش به مردم با قیمت ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان ارزش‌گذاری شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۳ هزار و ۴۰۰ تومان است.

قیمت درهم امارات نیز امروز در بازار آزاد، ۳۲۸۲ تومان ارزش‌گذاری شده و مورد معامله قرار می‌گیرد؛ فعالان بازار ارز معتقدند نوسانات قیمتی درهم عامل بسیار مهمی برای قیمت دلار است. قیمت پوند هم ۱۴ هزار و ۶۵۸ تومان تعیین شده است.

گفتنی است، امروز بانک‌های عامل قیمت دلار را ۱۱ هزار و ۶۵۴ تومان و یک ریال، قیمت یورو را ۱۲ هزار و ۹۵۰ تومان و ۹ ریال و قیمت پوند انگلیس را ۱۴ هزار و ۱۹۲ تومان برای خرید از مردم اعلام کرده‌اند.

شعب منتخب فروشنده ارز مسافرتی در نظام بانکی فروش ارز مسافرتی را طبق روال روز‌های قبل، بعد از ساعت ۱۱ آغاز کرده و به مسافران یورو را با قیمت ۱۳ و ۶۰۲ تومان و یک ریال می‌فروشند که با احتساب کارمزد ۷ در هزار به رقمی حدود ۱۳ هزار و ۷۰۰ تومان می‌رسد. قیمت ارز مسافرتی نسبت به روز کاری قبل افزایش یافته است.


نوع ارز

قیمت

قیمت دلار صرافی بانکی

12  هزار  تومان

قیمت دلار در بازار آزاد

12 هزار و 80  تومان

قیمت یورو

13 هزار  و 500 تومان

قیمت درهم امارات

3 هزار و 282  تومان

قیمت پوند

14 هزار و 658 تومان

قیمت ارز مسافرتی

13 هزار و 602 تومان

قیمت خرید دلار در بانک‌ها

11 هزار و 654  تومان

قیمت خرید یورو در بانک‌ها

12 هزار و 950 تومان

قیمت خرید پوند در بانک‌ها

14 هزار و 192  تومان
برچسب ها: قیمت طلا
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها