ايران و مثلث جديد بازار نفت‌ عليرضاسلطاني

ايران و مثلث جديد بازار نفت‌

به نظر مي‌رسد از اين پس بايد کم‌کم به جاي کلمه اوپک از کلمه کشورهاي عمده توليدکننده نفت استفاده و به کاربرد آن عادت کرد
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
چهارشنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 May 27
کد خبر: ۱۲۰۳۱۶
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۱
حج الگويي براي زيست مسالمت‌آميز بين‌المللي با دستاوردهاي زياد است
تدبیر24»رهبر معظم انقلاب، صبح ديروز در پيامي به زائران بيت‌الله الحرام، برائت از مستكبران و در رأس آن امريكا را به ‌معني برائت از مظلوم‌كشي و جنگ‌افروزي، محكوم كردن كانون‌هاي تروريسم از قبيل داعش و بلك‌واتر امريكايي دانستند و تاكيد كردند كه معامله قرن با همت و ايمان جبهه مقاومت محكوم به شكست است.

شايد اين سوال پيش بيايد كه فلسفه انتشار هر ساله چنين پيامي كه از زمان امام خميني (ره)، معمار كبير انقلاب مرسوم بوده‌، چه اهميتي دارد و مي‌تواند منجر به چه اتفاقاتي شود؟ بايد توجه داشته‌باشيم كه دنيا تنها دنياي سلاح و قدرت و موشك و ماشين نيست. هنر، سخن و كلام و گوش سپردن نيز بخشي از اين دنيا است كه مي‌تواند ما را رشد دهد و به معراج و كمال برساند. جهانيان براي سخن و كلام به خصوص اگر مبتني بر صلح باشد ارزش قائل هستند و به آن توجه نشان مي‌دهند. بنابراين نبايد پنداشت كه تنها با ثروت و سلاح مي‌توان افراد و كشورها را به انجام كاري واداشت بلكه مي‌توان با تكيه بر معجزه كلام نيز پيامي به گوش مردم جهان رساند. پيام برائت در موسم حج از زمان رهبر انقلاب اسلامي و موسس جمهوري اسلامي مرسوم شد و در زمان رهبري نظام ادامه يافت تا فتح بابي شود براي اعلام اينكه مراسم حج تنها براي محرم شدن، طواف كردن، قرباني دادن و رمي جمرات و... نيست ؛ بلكه همه آنان كه در اين مراسم شركت مي‌جويند، حامل پيام بيزاري از كفر، شرك، ظلم، اجحاف، تبعيض و.... هستند و مي‌خواهند اين پيام به گوش همه مسلمانان و جهانيان برسد. در واقع پيام‌هاي امام خميني و رهبري نوعي دعوت است، نوعي چراغ سبز به همه مسلمانان جهان كه سرمايه ارزشمندي چون «وحدت» دارند كه در حج مصداق عيني آن تحقق مي‌يابد. دعوت به هم‌زيستي و هم‌نشيني براي شكست جبهه‌اي كه مقابل مسلمان ايستاده است. همچنين حج الگويي براي زيست مسالمت‌آميز بين‌المللي با دستاوردهاي زياد است كه كافي است همت كنيم و در اين عصر ارتباطات و اطلاعات اين پيام هر‌ساله را به گوش نظام بين‌الملل برسانيم.


سیدرضا اکرمی
برچسب ها: وحدت ، حج
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها