ويروس بي‌اعتمادي تاجرنیا

ويروس بي‌اعتمادي

موضوع ويروس كرونا و نگراني كه از ابتلا به آن مطرح شده است، به نظر مي‌رسد تبعات بيشتري از خطرات و پيامدهاي ناشي از فراگير شدن آن داشته باشد.
نگاه جناحي ،آفت عدالت هاشمی

نگاه جناحي ،آفت عدالت

يكي از آفاتي كه همواره دستگاه قضا را تهديد مي‌كند همين غلبه نگاه سياسي جناحي بر نگاه عدالت‌محور است.
پنجشنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۸ - 2020 February 20
کد خبر: ۱۲۰۴۱۷
تاریخ انتشار: ۰۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۶
کارشناسان محیط زیست بر نقش عامل انسانی در شروع آتش‌سوزی‌های جنگلی در منطقه آمازون تاکید کردند.


تدبیر24»به گزارش ایسنا، سازمان‌ها و محققان محیط زیستی اظهار داشتند که حریق در جنگل‌های آمازون رو به گسترش است و این اقدام توسط افرادی انجام گرفته که به دنبال پاکسازی زمین از درختان و گونه‌های گیاهی بوده تا فعالیت‌های خود را گسترش دهند.

به گفته کارشناسان، در فصول خشک سال نیز جنگل‌های آمازون برخلاف مناطق جنگلی در کالیفرنیا و استرالیا از رطوبت کافی برخوردار هستند تا به سرعت دچار حریق گسترده نشوند و به همین دلیل بخش عظیمی از این آتش‌سوزی‌ها به عمد انجام گرفته است.

پیش از این نیز مرکز تحقیقات فضایی برزیل اعلام کرد که تعداد حریق‌های جنگلی در این کشور ۸۰ درصد بیش از سال گذشته بوده‌است که بیش از نیمی از آن‌ها در منطقه آمازون رخ داده‌است.

جنگل‌های آمازون حدود ۲۰ درصد از اکسیژن مورد نیاز جهان را تولید کرده و اغلب با عنوان "ریه‌های زمین" شناخته می‌شوند. به گفته کارشناسان در صورت تخریب این جنگل‌ها شاهد تولید آلاینده کربن که عامل اصلی تغییرات اقلیمی است خواهیم بود.  

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری CNN، وزارت محیط زیست برزیل اعلام کرده خشکی هوا، وزش باد و گرما عامل این آتش‌سوزی‌های گسترده بوده؛ هرچند کارشناسان معتقدند این آتش‌سوزی‌ها قطعا از عامل انسانی نشات گرفته‌اند.

انتهای پیام

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها