ايران و مثلث جديد بازار نفت‌ عليرضاسلطاني

ايران و مثلث جديد بازار نفت‌

به نظر مي‌رسد از اين پس بايد کم‌کم به جاي کلمه اوپک از کلمه کشورهاي عمده توليدکننده نفت استفاده و به کاربرد آن عادت کرد
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - 2020 August 05
کد خبر: ۱۲۰۴۵۹
تاریخ انتشار: ۰۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۴
وزیر اطلاعات:
وزیر اطلاعات با بیان اینکه ترس از مرگ، بستر را برای ذلت فراهم می‌کند، تصریح کرد: اسلام پذیرش ذلت از ترس مرگ را نمی پذیرد.
تدبیر24»حجت‌الاسلام سیدمحمود علوی صبح امروز (سه شنبه)در مراسم بزرگداشت شهیدان باهنر، رجایی، لاجوردی، آیت الله قدوسی، مهدی عراقی، سید اسدالله مدنی، سیدعلی اندرزگو و سرتیپ وحید دستجردی از شهدای شهریور در مدرسه رفاه با گرامیداشت یاد شهدای شهریورماه اظهار کرد: امروز عزت و سربلندی ایران اسلامی ریشه در خون شهدا دارد، امروز دنیا با دیده عزت و حرمت به ایران نگاه می کنند.

وی همچنین تصریح کرد: قدرت یک کشور با توان دفاعی آن کشور گره خورده است و وقتی کشوری قدرت دفاعی داشته باشد به عنوان قدرت مقتدر شناخته می شود. ایران قدرت نظامی عظیمی دارد و این قدرت موجب بازدارندگی دشمن از تجاوز شده است.  توان نظامی ایران پایین تر از خیلی کشورهاست اما آن استقلال سیاسی آن کشورها در حد استقلال ایران نیست. توان نظامی کشورهای اروپایی از ایران بیشتر است اما اراده و استقلال سیاسی ندارند و بدون هماهنگی با آمریکا نمی توانند تصمیمی بگیرند. آنها خودشان به تنهایی نمی‌توانند تصمیم بگیرند، اما ایران براساس منافع ملی، استقلال و آرمان های انقلابی خود از جمله عزت دنیای اسلام عمل کرده و معطل جایی نمی ماند و دنیا این را امروز فهمیده است.

وی تصریح کرد: در واقع اراده سیاسی مستقل یک ملت منحصر به توان نظامی نیست، بلکه نگاه و روحیه یک ملت در برابر تهدیدها، بسترساز استقلال و اراده سیاسی یک ملت  است.  فرهنگ شهادت، ملت را در برابر قلدری دیگران مقاوم می کند. این چنین ملتی دیگران را تسلیم خود می کند.

وی ادامه داد: ما برکت مقاومت در برابر کافران را از آموزه های اسلام، قرآن و ائمه اطهار داریم. تسلیم در برابر کافر در اسلام جایی ندارد. امام حسین(ع) در دو کلمه راهبرد خود را اعلام کرد یعنی مرگ آری، تسلیم هرگز. این دو راهبرد یک ملت را در برابر کافران مقاوم می کند اما ترس از مرگ، بستر را برای ذلت فراهم می کند. اسلام پذیرش ذلت از ترس مرگ را نمی پذیرد. اسلام می‌گوید برای دفاع از استقلال شرافت و امت واحده خود به استقبال شهادت بروید.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه در 14خرداد42امان خمینی(ره) تهدید به مرگ شده بود، اما فرمود که تهدید به مرگ را می پذیرد اما ذلت را نه، تصریح کرد: شهید رجایی و باهنر را تهدید به مرگ کرده بودند،اما چون فرهنگ شهادت داشتند از تهدیدها نهراسیدند. در آن مقطع پذیرفتن مسئولیت به معنای رفتن به قتلگاه بود.

علوی در ادامه خاطرنشان کرد: رهبری فرمودند زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست. ما 17هزار شهید ترور به دست منافقین داریم اما اگر فرهنگ شهادت فراموش شود، شهدا تاثیری برای ما ندارند ولی وقتی فرهنگ شهدا زنده باشد، شهدا در پیمودن مسیرمان راهنمای ما خواهند بود.

وی با اشاره به اینکه لبنان همیشه مورد تجاوز رژیم صهیونیستی بود چون این کشور قدرت دفاعی نداشت، افزود: امروز اسرائیل جرات تعدی به لبنان را ندارد. آیا بنیه دفاعی لبنان تفاوت کرده است؟فرهنگ شهادت لبنان را تغییر داد زیرا از مرگ دیگر نمی هراسد و اراده خود را بر دشمن تحمیل می کند.

وی در پایان گفت: امروز جمهوری اسلامی ایران تحت هدایت رهبر انقلاب، اراده خود را بر امریکا و رژیم صهیونیستی تحمیل می کند. این ثمره خون شهداست. باید فرهنگ شهدا را حفظ کنیم چون این فرهنگ موجب عزت کشور ماست.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها