مردم با انتخابات قهر نكردند رجایی

مردم با انتخابات قهر نكردند

انتخابات دوره يازدهم مجلس شوراي اسلامي و اولين ميان‌دوره‌اي دوره پنجم مجلس خبرگان رهبري، روز گذشته برگزار شد.
نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۲ آرشیو
با ليست‌سياه چه كنيم؟ فلاحت پیشه

با ليست‌سياه چه كنيم؟

تصميم گروه ويژه اقدام مالي و قرار گرفتن جمهوري اسلامي در ليست‌سياه يا به ‌عبارتي صحيح‌تر، پايان تعليق اقدامات تنبيهي عليه ايران در نشست اخير FATF امري قابل پيش‌بيني بود.
آرشیو نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۲
شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ - 2020 February 29
کد خبر: ۱۲۰۴۷۰
تاریخ انتشار: ۰۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۳
توجه به جايگاه مجمع روحانيون مبارز و فراكسيون اميد ايجاب مي‌كرد كه جلسه‌اي مشترك ميان اين دو نهاد برگزار شود.
تدبیر24»مجمع روحانيون مبارز به عنوان يكي از مجموعه‌هايي كه در جريان اصلاحات مرجعيت داشته و تلاش‌هايي ارزنده براي انسجام و فعاليت هرچه قدرتمندتر و ... اثربخش‌تر اين جريان سياسي در بزنگاه‌هاي انتخاباتي و غيرانتخاباتي داشته، به اين دليل، نقشي كليدي و راهبردي دارد.

 از ديگرسو فراكسيون اميد مجلس شوراي اسلامي نيز به عنوان برآيند چهره‌ها و تشكل‌هاي فعال در زيرمجموعه جريان اصلاحات و احزاب و گروه‌هايي كه تلاش كردند در سال 94 از آراي مردم در مجلس شوراي اسلامي نمايندگي كنند، در اين جلسه حضور يافت.

بنابراين توجه به جايگاه مجمع روحانيون مبارز و فراكسيون اميد ايجاب مي‌كرد كه جلسه‌اي مشترك ميان اين دو نهاد برگزار شود. 
هرچند انتظار مي‌رفت كه اين جلسه بسيار زودتر از اين برگزار شود اما از جهت ارايه گزارش عملكرد فراكسيون اميد به مجمع و يافتن راه‌حل‌هاي مشترك اين جلسه برگزار شد و اعضاي شوراي مركزي مجمع روحانيون مبارز و همچنين اعضاي هيات‌رييسه و برخي ديگر از اعضاي فراكسيون اميد نيز با حضور در اين نشست، به بيان ديدگاه‌ها و نقطه‌نظرات خود پرداختند.

 همچنين گزارش مبسوط آقاي عارف از عملكرد سه‌ساله فراكسيون اميد بسيار مورد توجه اعضاي مجمع روحانيون مبارز قرار گرفت و نقطه‌عطفي در اين نشست بود. به‌نحوي كه شاهد استقبال اعضاي مجمع روحانيون مبارز از گزارش اين عملكرد بوديم. 

همچنين آقاي خاتمي نيز اظهاراتي حائز اهميت داشتند و آن‌، اينكه ما علاوه بر اهميت فراكسيون اميد در مركز قانونگذاري، بايد بر اهميت، نقش و جايگاه نهاد مجلس نيز توجه داشته باشيم و بايد رويكردمان بازگرداندن مجلس به جايگاه واقعي خود باشد. 

مجلس تنها مركز قانونگذاري در كشور است و چنان‌كه در قانون اساسي مورد تاكيد قرار گرفته است، قانونگذاري بايد زيرنظر مجلس شوراي اسلامي و با حضور نمايندگان ملت انجام شود. 

بحث ديگر اينكه همگي بايد به آنچه مجلس بايد در راس امور باشد، توجه داشته باشيم و همگي در اين مسير گام برداشته و تمام تلاش‌مان را براي افزايش تاثيرگذاري مجلس به‌كار ببنديم. 

به هر تفسير، مجموعه اعضاي شوراي مركزي مجمع روحانيون مبارز پس از ارايه گزارش عملكرد فراكسيون اميد، ضمن ابراز رضايت‌مندي، تاكيد كردند كه آنچه به ‌تفصيل ارايه شد، نسبت به آنچه در رسانه‌ها بازتاب داشت، متفاوت بوده و اين، نشان مي‌دهد كه برخي جريان‌ها به‌نحوي سعي دارند كه عملكرد فراكسيون اميد را تحت‌الشعاع قرار دهند. بر اين اساس، يكي ديگر از نتايج اين نشست آن بود كه ظاهرا حلقه مفقوده در عملكرد فراكسيون ضعف رسانه‌اي بوده و لازم است اين مشكلات برطرف شود.


علیرضا رحیمی،نماینده مجلس
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها