مردم با انتخابات قهر نكردند رجایی

مردم با انتخابات قهر نكردند

انتخابات دوره يازدهم مجلس شوراي اسلامي و اولين ميان‌دوره‌اي دوره پنجم مجلس خبرگان رهبري، روز گذشته برگزار شد.
نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۲ آرشیو
با ليست‌سياه چه كنيم؟ فلاحت پیشه

با ليست‌سياه چه كنيم؟

تصميم گروه ويژه اقدام مالي و قرار گرفتن جمهوري اسلامي در ليست‌سياه يا به ‌عبارتي صحيح‌تر، پايان تعليق اقدامات تنبيهي عليه ايران در نشست اخير FATF امري قابل پيش‌بيني بود.
آرشیو نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۲
جمعه ۰۹ اسفند ۱۳۹۸ - 2020 February 28
کد خبر: ۱۲۰۴۷۷
تاریخ انتشار: ۰۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۵
رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ با تشریح آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده سرقت سردیس قیصر امین پور از ارائه بسته پیشنهادی پلیس برای جلوگیری از تکرار سرقت های مشابه خبر داد.
تدبیر24»سردار علیرضا لطفی در گفت وگو با ایسنا درباره سرقت سردیس قیصر امین پور و اقدامات پلیس در این خصوص، گفت:  ما یک بحثی را به طور جدی با شهرداری تهران داریم و آن هم این است که باید موضوع را به موقع به ما اطلاع دهند و پلیس به موقع مطلع شود که این سردیس چه موقع سرقت شده است، چراکه در پیگیری و تعقیب پرونده سرقت، زمان امر بسیار مهمی است.

وی در مورد اینکه مگر در مورد سرقت سردیس قیصرامین پور اطلاع رسانی به موقع نبود، گفت:  مسئولان شهرداری یک تاریخی را در مورد سرقت تندیس قیصر امین پور به ما گفته اند، در واقع عصر روز یکشنبه وقوع این سرقت به ما اطلاع داده شد، اما پیش بینی ما این نیست که سرقت نیز همان موقع رخ داده باشد، البته نمی خواهم قطعی دراین مورد اظهارنظر کنم و باید تحقیقات کامل شود.

رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ در مورد اینکه آیا پلیس به سرنخ‌هایی در مورد سارق مجسمه ها رسیده است، اظهارکرد: در این مورد به سرنخ‌هایی رسیدیم  و ما تمام انرژی خود  را می گذاریم تا عامل یا عاملان این سرقت را پیدا کنیم، اما در خواست ما از شهرداری نیز این است که دقیق تر در این موارد عمل کند.

لطفی در مورد ارتباط سرقت این سردیس با سرقت مجسمه ها و سردیس های پایتخت در سال های قبل، گفت: بعد از ماجرای آن سرقت ها دیگر مورد زنجبره واری از سرقت مجسمه و سردیس نداشتیم و فکر نمی کنم که این سرقت ها به هم ارتباط داشته باشند، البته باید تحقیقات ما کامل شود.

وی با تاکید بر اینکه پلیس به طور جدی به مساله سرقت این سردیس ورود کرده تا از تکرار چنین مواردی هم جلوگیری کند، گفت: ما سازو کارهایی را آماده کردیم که در جلساتی مشترک با مسئولان شهرداری آن را ارائه خواهیم کرد. علاوه بر آن به ماموران پلیس هم تاکید کردیم که توجه ویژه ای به مجسمه ها و سردیس ها در پایتخت داشته باشند.

رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ از تشکیل کارگروهی برای پیشگیری از سرقت مجسمه ها در پلیس آگاهی خبر داد و گفت: ما یک بسته و راهکارهای پیشنهادی برای شهرداری تهران داریم که آن را به مسئولان شهرداری ارائه خواهیم داد.

وی در مورد جزئیات این بسته نیز گفت: پیشنهاداتی داریم که طبیعتا بخشی از آن نباید به شکل عمومی اعلام شود، بخشی هم برمی گردد به برنامه ریزی شهرداری تهران برای نظارت کافی بر این مجسمه ها و سردیس ها و اینکه موضوع به موقع به پلیس اطلاع داده شود.

شهرداری اطلاعات محل و جنس مجسمه ها را به پلیس بدهد

لطفی با بیان اینکه شهرداری تهران تا کنون جزئیات مجسمه های تهران را به پلیس نداده است، گفت: ما اطلاعی از محل نصب مجسمه ها و جنس آن ها نداریم، درخواست ما این است که شهرداری محل نصب این مجسمه ها و جنس آن ها را در اختیار پلیس قرار دهد.

وی در مورد ضرورت نصب دوربین های مداربسته برای نظارت بر مجسمه ها نیز گفت: در برخی موارد باید این کار انجام شود و نصب دوربین می تواند تاثیر زیادی داشته باشد.

رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: در مجموع ما یک‌سری پیشنهاد از جنس مجسمه و محل نصب آن گرفته تا شرایط ایمنی و ... به شهرداری تهران ارائه خواهیم کرد.

وی در پایان تاکید کرد: لازم است پلیس و شهرداری مشترکا به یک سازوکاری برسند که اولا سرقتی مانند سرقت مجسمه قیصر امین پور تکرار نشود و ثانیا اگر هم چنین سرقتی هم رخ داد به راحتی امکان کشف آن وجود داشته باشد.

انتهای پیام

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها