بسیج همه امکانات وزارت کار شریعتمداری

بسیج همه امکانات وزارت کار

در این میان، درحالی‌که در ایران در شرایطی به جنگ کرونا رفته‌ایم که شدیدترین و ظالمانه‌ترین تحریم‌ها را هم تحمل می‌کنیم، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بسیج همه امکانات...
در این وانفسا روحانی کجاست؟ ربیعی

در این وانفسا روحانی کجاست؟

روز شنبه سوم اسفند در جمع مدیران مطبوعات در وزارت ارشاد که با حضور آقای حریرچی، معاون وزارت بهداشت برگزار شد، اولین سخنم این بود که برای عبور از بحران کرونا، آن را سیاسی نکنیم.
سه‌شنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۹ - 2020 April 07
کد خبر: ۱۲۰۴۹۳
تاریخ انتشار: ۰۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۲
یک شهرساز در یادداشتی به ضرورت وجود زیست شبانه در کلانشهرهایی مانند تهران پرداخت.
تدبیر24»نگار بزرگ زاده یزدی، شهرساز و برنامه ریز شهر در یادداشتی به تشریح ضرورت ها و فواید طرح زیست شبانه پرداخته که در ادامه امده است:
در در راستای معرفی رویکرد شهر۲۴ ساعته و یا همان زیست شبانه باید گفت که در شهرهای امروز، کارکرد اصلی خدمات، اوقات فراغت و فعالیت های اجتماعی- فرهنگی بر اساس نظم زمانی ترسیم شده بر پایه ساعت کاری مشخص و منحصر به ساعات خاصی از شبانه روز تعریف شده است.

برونداد این امر، شکل گیری مراکز شهری به صورت مکان های موقت و زمان مندی است که طی ساعات خاصی از روز، مخاطبان را به خود جلب نموده و پس از آن، به محدوده هایی خالی از جمعیت و فعالیت بدل می‌شود.

برای مواجهه با این مشکلات، امروزه یکی از اهداف تجدیدحیات مراکز شهری فعال نمودن زندگی شبانه، به واسطه یکپارچه کردن مشاغل روزانه با اقتصاد عصرگاهی و شبانه، در قالب شهرهای 24 ساعته است.شهر 24 ساعته، نمودی از ارتباط پیچیده، پویا و فزاینده میان اقتصاد، جامعه و فرهنگ بوده که گرایش به احیای زندگی شبانه شهر از طریق توسعه سیاست های فرهنگی دارد.

شهر 24 ساعته، شامل فعالیت های گوناگون مربوط به زندگی شبانه، مانند کافه و رستوران ها، اجرای موسیقی شبانه، برگزاری فستیوال، بازارهای کنار خیابانی، سینما، تیاتر و سایر فعالیت هایی است که در خیابان ها و فضای میان آنها رخ می دهد.

این فعالیت ها، فضاهای شهری را به مکان هایی برای تجلی مصرف با تاکید بر مصرف فرهنگی، بدل کرده و تحرک و فعالیت را در هنگام شب به خیابان ها و محلات بازمی گرداند.

به طور کلی برخی از فضاهای شهری تا ساعات خاصی فعالیت دارند و بعد از آن به دیواره های صلب و غیرفعال تبدیل می شوند که عدم وجود ناظر بیرونی و روشنایی آنها را به مکان های غیر قابل دفاع و ناامن بدل می گرداند. زیست شبانه وسرزندگی در تمامی ساعات شبانه روز به امنیت شهروندان کمک خواهد کرد.

انتهای پیام
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها