ايران و مثلث جديد بازار نفت‌ عليرضاسلطاني

ايران و مثلث جديد بازار نفت‌

به نظر مي‌رسد از اين پس بايد کم‌کم به جاي کلمه اوپک از کلمه کشورهاي عمده توليدکننده نفت استفاده و به کاربرد آن عادت کرد
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹ - 2020 July 13
کد خبر: ۱۲۰۵۳۴
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۷
18 اردیبهشت 97 روزی بود که آمریکا با تصمیم ترامپ از توافق بین‌المللی برجام خارج شد. و بی‌سابقه‌ترین تحریم‌های اقتصادی را به کمک هم‌پیمانانش علیه ایران وضع کردند. در این 16 ماه و در چندین نوبت، بازار ایران گرفتار مشکلات جدی شد که در نهایت این اتفاقات باعث تورم سنگین در جامعه شد.
تدبیر24»18 اردیبهشت 97 روزی بود که آمریکا با تصمیم ترامپ از توافق بین‌المللی برجام خارج شد. و بی‌سابقه‌ترین تحریم‌های اقتصادی را به کمک هم‌پیمانانش علیه ایران وضع کردند.

در این 16 ماه و در چندین نوبت، بازار ایران گرفتار مشکلات جدی شد که در نهایت این اتفاقات باعث تورم سنگین در جامعه شد.

یکی از کالاهایی که با قیمت‌های نجومی روبرو شد، خودرو بود؛ از این‌رو خودورسازان برای فروکش کردن این وضعیت چندین بار روی به پیش‌فروش محصولات خود آوردند اما گذشت زمان نشان داد که نه‌تنها این روند التیام‌بخش این زخم نبوده که حتی به‌واسطه نوع پیش‌فروش‌ها از طریق سایت، بسیاری از افراد موفق به ثبت‌نام نشدند و افرادی هم که ثبت‌نام کردند نتوانستند خودروهای خود را در زمان مشخص‌شده تحویل بگیرند.

در همین خصوص، رمضانعلی سبحانی‌فر عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس به سایت روزنو گفت: خودروسازان ما باید و حتماً افزایش تولید را به‌طور جدی در دستور کار خود قرار دهند. هرچند که دو خودروساز کشور در تامین مواد اولیه خود با مشکلات جدی روبرو هستند ولی برای فروکش کردن التهابات بازار خودرو که بیش از یک سال است در جامعه دیده می‌شود می‌باید مسیرهای ورود این مواد را به کشور پیدا و تسریع کرد.

وی افزود: زمانی که تولید افزایش پیدا می‌کند دیگر با قیمت‌های نجومی و دلالی در این حوزه روبرو نخواهیم شد زیرا عرضه و تقاضا با هم، همخوانی دارند.

نماینده سبزوار تصریح کرد: از طرفی، برای اینکه قیمت خودروهای داخلی واقعی و منطقی شود باید اجازه واردات خودروهای خارجی با تعرفه‌های پایین‌تر از گذشته را داد، زیرا رقابت باعث رفع التهابات بازار و رشد و بالندگی خودروسازان داخلی خواهد شد. زمانی که خودروسازان خود را بدون رقیب می‌بینند خیلی روی کیفیت محصول حساسیت نشان نمی‌دهند که این موضوع سال‌هاست مورد انتقاد مشتریان قرار گرفته است.

سبحانی‌فر اظهار داشت: ماه‌هاست که خودرو به‌عنوان کالای سرمایه‌ای و نه مصرفی تلقی می‌شود و متاسفانه برخی خانواده‌ها چندین خودرو را ثبت‌نام و تحویل گرفتند و بدون آنکه از آن استفاده کنند در گوشه‌ای پارک کردند؛ به امید آنکه قیمت آن بالا برود تا روی به فروش و درآمد بیشتر بیاورند که این روند کاملاً با اقتصاد سالم مغایرت دارد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر اورژانسی‌ترین تصمیم، افزایش تولید است که این موضوع نه فقط در حوزه خودرو بلکه در تمام حوزه‌هایی که با افزایش غیرمنطقی قیمت‌ها روبرو هستیم، جواب می‌دهد. توازن عرضه و تقاضا علمی‌ترین روش برای بستن راه سودجویان و دلالان است که امیدوارم در رویکرد جدید مدیران خودروساز لحاظ شود.منبع:روزنو
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها