قيمتش چند؟ مهرداد احمدي شيخاني

قيمتش چند؟

به يكي از آشنايان ملكي به ارث رسيده كه با دو تن ديگر آن را شريك هستند. ساختماني قديمي است كه به خرج افتاده و از هر طرف كه مي‌گيرند، يك طرف ديگرش به خرج مي‌افتد و هر روز براي ساكنينش كه اين سه تن با خانواده‌هاي‌شان باشند، دردسر تازه‌اي درست مي‌كند.
اصناف؛ راه‌حل یا بخشی از مشکل؟ حمزه نوذری

اصناف؛ راه‌حل یا بخشی از مشکل؟

گروه‌های ثانوی که میان دولت و افراد جامعه قرار می‌گیرند، نقش مهمی در حیات اقتصادی و اجتماعی جامعه ایفا می‌کنند؛
آرشیو نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۲
چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - 2021 March 03
کد خبر: ۱۲۰۶۵۰
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۱
امیر محمد صفرانداقی - روان‌درمانگر
تدبیر24»اکثر ما در زندگی روزمره احساسات ناخوشایند و ناخواسته را تجریه کرده‌ایم. این احساسات ناخوشایند به هردلیلی ممکن است ایجاد شده باشد مثل مشکلات زندگی روزمره، مشکل در رابطه عاطفی یا هر موضوع دیگر که حال انسان را بد کند.
افراد مختلف در مواجهه با این احساسات بد راهکارهای خود را دارد: مثلا بعضی ها اصطلاحا به لاک خودشان فرو می روند، بعضی ها حواسشان را به هرشکلی از موضوع دور میکنند و بعضی ها هم تمایل دارن د با افراد دیگری راجع به موضوع صحبت کنند.

اکثر افرادی که صحبت کردن را انتخاب میکند، معمولا انتظارشان از صحبت کردن، سبک شدن و تسکین احساس بد است و در مرحله  بعد شاید گرفتن راهکار برای بهتر شدن باشد. اما معمولا دیگران در این موقعیت ها با قضاوت کردن و راهکار دادن به احساسات بد طرف مقابل بی توجهی میکنند و این پیام را می دهد که داشتن این احساسات اشتباه است.

این نوع رابطه معمولا در مخاطب این احساس را به وجود میاورد که فهمیده نشده و با همان حال بدش طرف مقابل را ترک میکند.

همدلی ، مهارتی است که به ما یاد میدهد چطور احساسات طرف مقابل را درک کنیم و این پیام را به او بدهیم که در داشتن این احساسات تنها نیست و همراهش هستیم.

همدلی باعث تسکین و خالی شدن احساسات مخاطب می‌شود و به بهتر شدن رابطه کمک می‌کند.

انتهای پیام

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها