سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب دکتر عشایری

سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب

از زمان روی کارآمدن دولت یازدهم و دوازدهم درایران؛ اصلی ترین دغدغه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، مدیریت سیاست هسته ای و پیگیری آن از طریق دیپلماتیک است.
نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۴ آرشیو
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
آرشیو نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۴
جمعه ۰۷ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 27
کد خبر: ۱۲۰۸۹۸
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۶
حرکات کششی جزء جدا نشدنی تمرین‌های ورزشی هستند و علاوه بر بهبود عملکرد ورزشی، بهبود فعالیت مفاصل و گردش خونه بهتر در ماهیچه، میزان آسیب ورزشی را نیز کاهش می‌دهند.

تدبیر24»گرم کردن بدن پیش از انجام حرکات ورزشی بسیار مهم است چراکه قابلیت انعطاف‌پذیری و انسجام ماهیچه‌ها را افزایش می‌دهد؛ به عبارت دیگر ریسک آسیب‌دیدگی در زمان انجام حرکات کششی را که خود به‌عنوان حرکات جلوگیری‌کننده از صدمه‌دیدگی شناخته می‌شوند را کاهش می‌دهد و می توان جهت سلامت و انعطاف عمومی بدن نیز از آن بهره برد.

نخستین هدف تمرینات کششی افزایش حرکت مفاصل بدن و روان‌تر شدن آن‌هاست. یکی از اصول مهم برای بهبود وضع جسمانی اشخاص روان‌تر شدن کار مفاصل است و با شروع برنامه آمادگی جسمانی،  افزایش توانایی اجرایی (افزایش توان- سرعت- زمان- برگشت به حالت اولیه- کاهش کشش عضلات)، کاهش صدمات (کاهش کشیدگی و کوفتگی عضلات و تاندون‌ها و صدمات ناشی از کار مفرط-کاهش درد و گرفتگی ‌های عضلانی) به دست می‌آید.

اجرای منظم تمرینات کششی نقش مهمی در کاهش صدمات مفاصل و عضلات دارد و در خلال اجرایی تمرینات، باید به آرامی تنفس کرد و روند دم و بازدم  باید یکسان باشد. همچنین به هنگام انجام تمرینات کششی، نباید درد احساس کرد و فقط باید کشیدگی عضلات حس شوند چرا که ایجاد درد به معنای این است که بدن خواستار توقف تمرین است.

گرم کردن بدن قدم اول از اجرای حرکات ورزشی است، سپس باید حرکات کششی انفعالی در حالت سکون و بعد در حال حرکت انجام شوند، در عین حال باید توجه داشت که حتما در ابتدا حرکات کششی در حالت سکون انجام شوند، تا آمادگی لازم برای انجام مسابقه و تمرین به نحو بهتر ایجاد شده و بعد با انجام حرکات کششی دینامیک یا در حال حرکت تکمیل شود. در واقع این حرکات دینامیک پل ارتباطی بین حرکات کششی استاتیک و انجام مسابقات یا تمرینات ورزشی است.

در ذیل تصویر ۳۰ حرکت کششی آورده شده که برخی از آن‌ها شبیه به یکدیگر بوده و تفاوت آن‌ها صرفا در کشیدگی بیشتر عضلات است.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها