سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب دکتر عشایری

سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب

از زمان روی کارآمدن دولت یازدهم و دوازدهم درایران؛ اصلی ترین دغدغه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، مدیریت سیاست هسته ای و پیگیری آن از طریق دیپلماتیک است.
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
سه‌شنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۹ - 2020 September 22
کد خبر: ۱۲۱۰۳۴
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۸
جهانگیری:
معاون اول رییس جمهور با بیان این‌که بانک مرکزی در بهترین شرایط از نظر ذخائر ارزی و اسکناسی است، گفت: روند نزولی نرخ ارز باید ادامه یابد.
تدبیر24»اسحاق جهانگیری در جلسه امروز ستاد تنظیم بازار با بیان اینکه مسئولان کلان اقتصادی باید راهکارهای اقتصادی برای اداره اقتصاد کشور پیشنهاد کرده که منجر به کاهش تورم شود، اظهار کرد: نقدینگی یکی از اصلی‌ترین عواملی است که منجر به تشدید تورم می‌شود. ما از طریق بودجه باید به گونه‌ای عمل کنیم که بار جدیدی به نقدینگی کشور تحمیل نشود. ما این مساله را در دستور کار دولت قرار داده‌ایم.

معاون اول رییس جمهور خاطرنشان کرد: برای کاهش نقدینگی هزینه‌های دستگاه‌ها و دولت باید به شدت کاهش یابد. بودجه دولت باید تعادل داشته باشد و هیچ هزینه‌ اضافی در دستگاه‌ها وجود نداشته باشد. تلاش دولت هم بر این است که حقوق‌ها را به موقع پرداخت کند.

جهانگیری تاکید کرد: روند نزولی نرخ تورم باید ادامه یابد. بانک مرکزی در بهترین شرایط از نظر ذخائر ارزی و اسکناسی قرار دارد. سامانه نیما هم در شرایطی است که می‌تواند به تقاضاها پاسخ دهد. بانک مرکزی هیچ وقت در تاریخ مثل امروز از چنین پشتوانه اسکناسی برخوردار نبوده است. با وجود آنکه اعداد و ارقام برای افزایش تورم بابت تصمیم اخیر (افزایش قیمت بنزین) اعلام شده است، ولی انتظار دولت این است که روند کاهنده نرخ تورم باید ادامه یابد.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها