بسیج همه امکانات وزارت کار شریعتمداری

بسیج همه امکانات وزارت کار

در این میان، درحالی‌که در ایران در شرایطی به جنگ کرونا رفته‌ایم که شدیدترین و ظالمانه‌ترین تحریم‌ها را هم تحمل می‌کنیم، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بسیج همه امکانات...
در این وانفسا روحانی کجاست؟ ربیعی

در این وانفسا روحانی کجاست؟

روز شنبه سوم اسفند در جمع مدیران مطبوعات در وزارت ارشاد که با حضور آقای حریرچی، معاون وزارت بهداشت برگزار شد، اولین سخنم این بود که برای عبور از بحران کرونا، آن را سیاسی نکنیم.
دوشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ - 2020 April 06
کد خبر: ۱۲۱۱۲۲
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۷
عضو هیأت رئیسه مجلس گفت: با توجه به افزایش حقوق ۱۵ درصدی حقوق بگیران در سال ۹۹ و تورم ۳۵ درصدی عملا قدرت خرید حقوق بگیران در سال آینده نه تنها افزایشی به همراه ندارد بلکه ۲۰ درصد کاهش می‌یابد.
تدبیر24»علی‌اصغر یوسف‌نژاد نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی گفت: در لایحه بودجه سال ۹۹ حقوق حقوق بگیران ۱۵ درصد افزایش پیدا می‌کند و این در حالی است که ما با تورم ۳۵ درصدی در کشور مواجه هستیم، یعنی عملا در سال ۹۹ قدرت خرید حقوق بگیران نه تنها افزایش نمی‌یابد بلکه ۲۰ درصد هم کاهش خواهد داشت.

وی افزود: ما باید تلاش کنیم تا لااقل اگر قدرت خرید حقوق بگیران را افزایش نمی‌دهیم از کاهش قدرت خرید آن‌ها جلوگیری کنیم و افزایش حقوق‌ها متناسب با تورم باشد.

عضو هیأت رئیسه مجلس اظهار داشت:‌در بحث درآمد‌های مالیاتی در بودجه ۹۹ درآمدی معادل ۱۹۵ هزار میلیارد تومان برای این بخش پیش‌بینی شده که از این میان سهم حقوق بگیران ۱۵ هزار میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است که حقوق آن‌ها همانطور که در بالا ذکر شد تنها ۱۵ درصد افزایش را برای سال ۹۹ نشان می‌دهد.

یوسف‌نژاد خاطرنشان کرد: مسئله اینجاست که در کنار این موضوع شرکت‌های دولتی که بیش از دو سوم بودجه به آن‌ها تخصیص یافته سهم‌شان از مالیات‌ها تنها ۷ هزار میلیارد تومان از ۱۹۵ هزار میلیارد تومان است و با وجود تخصیص بودجه هنگفت به آنان سهم‌شان از مالیات کمتر از نیمی از سهم حقوق بگیران و سه و نیم درصد از کل درآمد‌های مالیاتی در سال آینده است.

به گزارش فارس، لایحه بودجه سال ۹۹ هفته گذشته توسط رئیس‌جمهور برای بررسی به مجلس تقدیم شد و کار بررسی این لایحه از هفته جاری در مجلس آغاز می‌شود.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها