سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب دکتر عشایری

سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب

از زمان روی کارآمدن دولت یازدهم و دوازدهم درایران؛ اصلی ترین دغدغه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، مدیریت سیاست هسته ای و پیگیری آن از طریق دیپلماتیک است.
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
شنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - 2020 September 19
کد خبر: ۱۲۱۲۰۲
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۴
اعضای شورای شهر تهران به دو فوریت تغییر نام بزرگراه رسالت به شهید سردار «قاسم سلیمانی» رای مثبت دادند.
 تدبیر24»صبح امروز طرح نامگذاری معبری به نام سردار شهید قاسم سلیمانی با قید دو فوریت به صحن شورای شهر آمد و اعضای شورای شهر بعد از بحث و تبادل نظر، نهایتا از بین سه گزینه تغییر نام بزرگراه فتح، آزادگان و رسالت به تغییر نام بزرگراه رسالت به نام شهید سردار قاسم سلیمانی رأی دادند.

بنابراین گزارش، براین اساس با رای اکثریت آرا اعضای شورای شهر ، نام بزرگراه رسالت حدفاصل کردستان تا بزرگراه یاسینی به نام شهید سردار قاسم سلیمانی تغییر می‌یابد.

در ادامه بررسی دو فوریت تغییر نام بزرگراه رسالت به شهید سردار «قاسم سلیمانی» حجت نظری در دفاع از این دو فوریت گفت: جایگاه شهید قاسم سلیمانی برای ما مشخص است و چرایی اینکه معبر یا بزرگراهی را به نام ایشان اختصاص دهیم خیلی عجیب نیست. سردار سلیمانی تنها در مرزهای ایران خلاصه نشد و در کل ایران محبوب بود. باید حتما این زحمات را قدر بدانیم و امیدواریم راه ایشان ادامه یابد.

نظری گفت: علت انتخاب بزرگراه رسالت این بود که سه بخش دارد و غربی ترین قسمت به نام حاج حسین همدانی است و هم رزم ایشان است که در عراق به شهادت رسید، آیت الله حکیم در مرکز این اتوبان است که ایشان هم در عراق ترور شد و با نامگذاری این قسمت به نام سردار سلیمانی که او نیز در عراق به شهادت رسید، کل معبر از ابتدا تا انتها پیامی را می تواند به همگان مخابره کند. دقت داشته باشید که نامگذاری بدون تغییر نام تونل و میدان انجام شود.

سید محمود میرلوحی در ادامه گفت: اگر قرار است نامگذاری انجام شود بدون تغییر نام تونل و میدان نباید باشد و باید این نظر اصلاح شود.

احمد مسجدجامعی همچنین اظهار داشت: رسالت نام رسول الله است و همه اینها ذیل نام ایشان است که معنا می یابد، در نتیجه باید سعی شود نام رسالت حفظ شود.

به گزارش ایسنا، سرانجام دو فوریت طرح تغییر نام بخش غربی بزرگراه رسالت به سردار شهید حاج قاسم سلیمانی با ۱۷ رأی موافق تصویب شد.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها