سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب دکتر عشایری

سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب

از زمان روی کارآمدن دولت یازدهم و دوازدهم درایران؛ اصلی ترین دغدغه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، مدیریت سیاست هسته ای و پیگیری آن از طریق دیپلماتیک است.
نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۴ آرشیو
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
آرشیو نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۴
شنبه ۰۸ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 28
کد خبر: ۱۲۱۴۰۶
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۳
بلیط هواپیما تهران دبی و سفر به آن یکی از پرفروش ترین بلیط های هوایی کشور است. البته این امر که بیشترین پروازهای خارجی ایران امارات بین این دو شهر باشد بدیهی بنظر می رسد! دبی یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری نه تنها میان ایرانیان بلکه در تمام دنیا می باشد. به همین دلیل قصد داریم تا اطلاعات مربوط به سفر هوایی به این شهر را در اختیار مسافرانش قرار دهیم.

2 مسیر پروازی بین ایران و امارات وجود دارد. یکی شارجه و دیگری دبی. البته سهم مسافران دبی و فرودگاه بین المللی آل مکتوم بسیار بیشتر از شارجه است. مسافران می توانند با هواپیماهای شرکت هایی مانند ایران ایر، ماهان، قشم ایر، زاگرس و یا امارات به این مقاصد سفر کنند.

از لحاظ زمانی این پرواز حدود 2 ساعت و 10 دقیقه به طول می انجامد. از لحاظ فاصله مکانی نیز حدود 1189 کیلومتر فاصله بین تهران و دبی است.

معماری شهر دبی بسیار جذاب و زیباست. در کنار زیبایی های مدرن و برج های بلند این شهر، شاهد قسمت هایی با معماری سنتی هم هستیم. در دبی اقشار مختلف و فرهنگ های مختلف را می بینیم که به دلیل مهاجرت اقوام مختلف به این شهر است. به همین دلیل عموما سفر به این شهر با هیجانات و کسب تجارب زیادی همراه است.

نکات مهم در دریافت ویزای دبی

اعتبار پاسپورت شما باید حداقل 6 ماه باشد.

اگر ویزای شما به واسطه ویزای همرهتان صادر شده است، شما بدون حضور همراه اجازه ورود به دبی را ندارید. به این نکته توجه کنید چرا که رعایت نکردن آن جریمه سنگین و زندان به دنبال دارد.

توجه کنید برای دریافت ویزای دبی نیازی به مصاحبه حضوری ندارید. چرا که سفارت هیچ دخالتی در صدور آن ندارد.

نکات مهم سفر به دبی

ممکن استبلیط هواپیما تهران دبیرا بخاطرشرکت در جلسه کاری در دبی تهیه می کنید و یا زمان حضورتان در این شهر اهمیت دارد، به فاصله زمانی بین تهران و دبی توجه کنید. دبی از لحاظ زمانی، تنها نیم ساعت از تهران عقب تر است.

زبان رسمی این کشور عربی و پول رایج آنها درهم است. بنابراین بهتر است قبل از سفر مقداری پول رایج این کشور را تهیه کنید تا در آنجا با مشکل روبه رو نشوید.

این شهر آب و هوایی کویری دارد. بهتر است گول برج های بلند و ظاهر مدرن آن را نخورید! در واقع پر از ریزگرد و مشخصات بیابانی است! بنابراین بهتر است اگر به قصد تفریح به این شهر سفر می کنید در زمستان باشد. البته در زمستان نیز نباید انتظار هوایی سرد در این شهر را داشته باشید. اما در این از گرمای آزاردهنده تابستان نیز خبری نیست!

البته سفر در تابستان به دلیل کاهش تعداد سفر به این شهر عموما ارزانتر است البته به شرطی که توانایی تحمل گرمای این شهر را داشته باشید!

برای رزرو بلیط و هتل می توانید از مشاوران سامانهسفرمیکمک بگیرید.

هزینه های سفر به دبی

هزینه های ناشی از سفر به دبی شامل هزینه های مربوط به تهیه بلیط هواپیما، رزرو هتل یا هاستل و خورد و خوراک و تفریحات می شود که در ادامه به بررسی هر کدام می پردازیم.

داستان از خرید بلیط هواپیما شروع می شود. چه نوع بلیط هواپیمایی و در چه فصلی خرید می کنید! اگر در تعطیلات به دبی می روید نباید انتظار داشته باشید بلیط ارزان پیدا کنید! البته قیمت بلیط هواپیما دبی در سایت های ارایه کننده متفاوت است. اما می توانید در سایت سفرمی از قیمت مناسبی که تهیه می کنید اطمینان داشته باشید.

نوع بلیط انتخابی شما اگر اکونومی باشد قیمت کمتری نسبت به بیزینس و فرست کلاس دارد. با توجه به بودجه سفرتان می توانید انتخاب کنید که چه نوع بلیطی را تهیه کنید! البته درست است که اکونومی ارزانترین نوع بلیط را شامل می شود اما فراموش نکنید که این موضوع به معنی سطح پایین خدمات نیست!

اگر بلیط هواپیما دبی خود را رزرو کرده اید بهتر است قبل از رسیدن به دبی هتل را نیز انتخاب کنید. خوشبخناته در سامانه رزرواسیون سفرمی، هتل های مختلف با قیمت های متفاوتی در دبی ثبت شده اند. به راحتی می توانید با توجه به بودجه خود رزرو هتل کنید.

در دبی امکان رزرو هتل و هاستل وجود دارد. اگر نمی خواهید که هزینه زیادی را متحمل شوید می توانید از هاستل استفاده کنید که بسیار اقتصادی تر است.

دبی شهر کوچکی است و متروی کوچکی نیز دارد. ولی می توانید با استفاده از این وسیله به راحتی در شهر سفر کنید. البته قیمت تاکسی ها در دبی خیلی گران نیست و می توانید به راحتی از آنها نیز استفاده کنید.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها