سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب دکتر عشایری

سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب

از زمان روی کارآمدن دولت یازدهم و دوازدهم درایران؛ اصلی ترین دغدغه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، مدیریت سیاست هسته ای و پیگیری آن از طریق دیپلماتیک است.
نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۴ آرشیو
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
آرشیو نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۴
جمعه ۰۷ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 27
کد خبر: ۱۲۱۴۱۰
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۵

تدبیر24»آیا شما هم جز افرادی هستید که در جمع های دوستانه و خانوادگی دوست دارید بیشتر زمان خود را صرف بازی و سرگرمی های گوناگون کنید؟ شما می توانید در دورهمی های خود بازی های جذابی مانند اسم فامیل، پانتومیم، مافیا و یا ..... را انجام دهید. در این نوشته می خواهیم به بازی جذاب و پرطرفدار مافیا بپردازیم. لطفا تا پایان ما را همراهی کنید.

بازی اسم فامیل

وقتی اسم بازی های گروهی به میان می آید، قطعا اولین گزینه بازی پرطرفدار و پرهیجان اسم فامیل است. این بازی در زندگی کودکی ما نقش مهمی داشته است. برای انجام این بازی نوستالژیک نیاز به وسایل چندانی ندارید و می توانید با تعدادی از دوستان خود و با قلم و کاغذ این بازی را انجام دهید. برای مرور این بازی قدیمی با ما همراه باشید.

بازی اسم فامیل علاوه بر این که یک سرگرمی محسوب می شود، می تواند سرعت عمل، تمرکز و دقت شما را افزایش دهد. علاوه بر این می تواند دامنه لغات شما را نیز افزایش دهد. این بازی به صورت گروهی با جمعیت 20 نفر و یا حتی به صورت دو نفره نیز قابل انجام است.

قبل از شروع بازی همه بازیکنان باید جدول بازی را رسم کنند. این جدول مطابق با خواسته ی افراد حاضر در بازی تکمیل می شود و موارد آن نیز می تواند متغیر باشد و از قانون خاصی پیروی نمی کند. معمولا مواردی مانند اسم دختر، اسم پسر، فامیل، رنگ، شهر، کشور، نام ماشین، نام حیوان، نام گل، نام غذا، نام میوه، اعضای بدن، نام بازیگر، نام فوتبالیست و .....است. هر چه تعداد موارد انتخابی بیشتر باشد، بازی به نسبت سخت تر و هیجان انگیزتر است.

حال زمان آن رسیده است که بازی شروع شود. همه افراد باید به ترتیب حروف الفبا مورد نظرشان را بگویند تا دیگر بازیکنان مطابق با حرف اعلام شده جدول خود را پر کنند. هر فرد یا گروهی که سریع تر بتواند همه موارد موجود در جدول را پر کند باید کلمه استپ را بگوید تا دیگران دست از نوشتن بردارند و بازی متوقف و روند امتیازدهی آغاز شود. حال باید تمامی برگه ها در وسط قرار بگیرد تا در حضور همه بازیکنان و بدون تقلب امتیازدهی آغاز شود.

روش امتیازدهی

برای هر مورد صحیح در بازی اسم فامیل 10 امتیاز در نظر گرفته می شود. در صورتی که کلمه ای با دیگر بازیکنان مشترک باشد هر دو گروه به جای 10 امتیاز، عدد 5 را دریافت می کنند.

موفقیت بیشتر در بازی

برای موفقیت بیشتر در این بازی باید دامنه لغات مناسبی داشته باشید تا بتوانید کلمات مرتبط با هر حروف را به خاطر بیاورید و یادداشت کنید. ما در سایت بازیزا راهنمای کاملی از تمام حروف را برای شما عزیزان گردآوری نموده ایم تا شما بتوانید در دورهمی های خود از آن استفاده کنید و لحظات خوبی را در کنار یکدیگر رقم بزنید.

شما می توانید توضیحات تکمیلی در مورد این بازی را از طریق سایت بازیزا بخوانید همچنین در قسمت مرتبط با فروشگاه اینترنتی و اسباب بازی این سایت مدل های مختلف ماشین شارژی مناسب کودکان دختر و پسر و انواع مختلف موتور شارژی همچنین سایر اسباب بازی دخترانه و پسرانه به همراه توضیحات تکمیلی و تصاویر محصول در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها