سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب دکتر عشایری

سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب

از زمان روی کارآمدن دولت یازدهم و دوازدهم درایران؛ اصلی ترین دغدغه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، مدیریت سیاست هسته ای و پیگیری آن از طریق دیپلماتیک است.
نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۱۰ آرشیو
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
آرشیو نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۸
شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ - 2021 January 16
کد خبر: ۱۲۱۴۳۴
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۲:۱۱

کتاب روابط فرد و سازمان دکتر میثم شکری ساز مختص مدیران نوشته شده است مدیرانی که تمایل دارند روابط حرفه ای با سازمان و کارمندان خود را به نحوه بسیار مطلوب حفظ کرده و در این مسیربهموفقیت‌های نیز دست پیدا کند در این کتاب ارزشمند مباحثی مانند مهارت های مدیریتی، برقراری ارتباطات کاری و سازمانی، چگونگی حل چالش‌های روابط سازمانی، مدیریت روابط فردی و سازمانی و مباحثی از این دست مطرح شده است.

همانطور که در این کتاب نوشته است هر مدیر موفقی مانند یک قهرمان شطرنج می باشد.بازی که قهرمانی در آن قطعاً مهارت و درایت خاص خودش را می طلبد به همین دلیل توصیه شده است کهتمامی مدیران و کسانی که می‌خواهند به نوعی روابط سازمانی و فردی خود را گسترش دهند و حتماً بایستی به این باین بازی فکری تسلط کامل داشته و از چم و خم آن به خوبی آگاه باشند.

مهارت بازی حرفه ای شطرنج میتواند،مهارت های مدیریت های مدیران را بهبود بخشیده و به آن ها در تاثیر مدیریت ایشان کمک شایانی کند.

نگرش مدیران حرفه‌ای به منابع انسانی تحت مدیریتشان درست به مانند مهره های شطرنج است و یک مدیر موفق باید بتواند که تمامی این مهره ها را در صفحات سیاه و سفید بازی شطرنجبه گونه‌ای بچیند که نهایتاً برد و موفقیت را را از آن خود کند.

آنچه که با مطالعه کتاب روابط سازمان و فرد نوشته دکتر میثم شکری ساز در می‌یابید، آموزه هایی است که یک مدیر موفق باید در مسیر موفقیت و چگونگی به کارگیری مهارت های منابع انسانی فرا بگیرد.اما متاسفانه کمتر مدیری بر این نکات مهم اشراف دارد و به همین دلیل است که همه یمدیران لزوماً موفق نمی‌شوند.


با مطالعه کتاب روابط فرد و سازمان می‌توان به اصولی دست پیدا کرد که با به کارگیری تمامی این اصول به راحتی می شود شرکت های بزرگ و کوچک را به گونه‌ای مناسب مدیریت کرد و در مسیر موفقیت هدایت نمود.

به طور کلی با مطالعه این کتاب، دریچه ای جدیدی از دنیای کسب و کار به رویتان گشوده می شود که به کمک آن به راحتی خواهید توانست کسب و کار خود را چه کوچک چه بزرگ رونق ببخشید. در هر حال چه مدیر سازمانی باشید و یا در حال حاضر به عنوان یک کارمند ساده در سازمانی مشغول به کار باشید، این کتاب به درد شما خواهد خورد، در هر صورت فراگیری مهارت های برقراری روابط مناسب سازمانی برای هر فردی ضروری بوده و تاثیر ویژه ای بر شیوه ی زندگی اش خواهد گذارد.

بیشتر بخوانید: آیا ادعای کلاهبرداری میثم شکری ساز صحت دارد؟

کتاب روابط فرد و سازمانبه چه نکالتی اشاره می کند؟

در این کتاب در مرحله اول با تعریف و مفهوم ارتباط آشنا می شوید، هنگامی که یاد می گیرید برقراری ارتباطات مناسب، تلاشی آگاهانه از سویی فردی استکه می‌خواهدارتباط موثری با شما داشته و می خواهد در این مسیر تفاهم و سازگاریهایی را ایجاد کند، قطعا ضرورت خواندن این کتاب برای تان مشخص خواهد شد.
به هر حال ارتباطات جزئی از زندگی اجتماعی ماست و بدون آن معنای زندگی اجتماعی شکل نخواهد گرفت، اهمیت ایجاد ارتباطات در شرایط فعلی به گونه ای است که در عصر جدید تکنولوژی های پیشرفته در مسیر برقراری ارتباطات اجتماعی به کار گرفته شده اند.


به منظور یادگیری مهارتهایبرقراری ارتباط لازم است که با الگوهای زیادی در این حوزه آشنا شوید آشنایی با این الگوها در کتاب روابط سازمان وفرد،نوشته ی دکتر میثم شکری ساز به خوبی امکان پذیراست.آشنایی با الگوها با ذکر مورد های خاص در این کتاب به بهترین شکل ممکن تشریح شده است ضمن آن که توضیح داده شده است که رکن اساسی و برقراری یک ارتباط خوب نحوه پذیرش و بازخوردآناست.بازخورد ها چه منفی باشند چه مثبت تاثیر بسیار زیادی بر ارتباطات بین فردی دارند که واقعاً غیر قابل انکار است. اما در این میان از موانع ارتباطی هم نباید غافل ماند، موانعی که اجازه نمی دهند یک رابطه خوب و تاثیرگذار ایجاد شود. خوشبختانه با ارائه ی مطالب این کتاب توسط دکتر میثم شکری ساز به راحتی یاد خواهید گرفت که چگونه موانع را برطرف کرده و ارتباطاتی موثر ایجاد کنید.

یکی از آموزنده ترین مطالب این کتاب قسمت انواع ارتباطات است که شامل ارتباط با محیط زیست و ارتباط ماشینیاست. بر خلاف تصور عموم، برای برقراری یک ارتباط موثر و سازنده بایستی توانست ارتباطات ویژه ایجاد کرد که تشریح کامل آنها در حوصله این مقاله نمی گنجد اما به طور کاملاً جامع و واضح در کتاب روابط فرد و سازمان توضیح داده شده است.

در این کتاب به خوبی با اهداف ارتباطات آشنا می شوید و در می یابید که چگونه ارتباطات میان فردی تان را با هدفی خاص مدیریت کنید و البته برای برقراری روابط سازمانی موثر، روش های ارتباطی زیادی عنوان شده است که به کارگیری آنها منوط بر شناخت و تسلط کافی بر این روش هاست. اینکه بدانید چه زمان و در چه شرایطی روش های ارتباطی را به کار گیرید، شما را در برقراری و ایجاد روابط سازنده بسیار کمک خواهد کرد.

همه افراد به نوعی به دنبال موفقیت در کارها و اموراتشان هستند و دوست دارند که ارتباطات اجتماعی و کاری خود را ارتقا دهند برای دستیابی به این هدف، در کنار تلاشهای مداوم تان، مطاالعه ی کتاب روابط فرد و سازمان کمک ارزنده ای برای شما محسوب می شود.

با افزایش آگاهی در زمینه ی مطالب این کتاب و همچنین نبه کارز گیری تکنیک های موجود در آن به راحتی می توانید به موفقیت مورد نظرتان دست پیدا کنید.


بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها