قيمتش چند؟ مهرداد احمدي شيخاني

قيمتش چند؟

به يكي از آشنايان ملكي به ارث رسيده كه با دو تن ديگر آن را شريك هستند. ساختماني قديمي است كه به خرج افتاده و از هر طرف كه مي‌گيرند، يك طرف ديگرش به خرج مي‌افتد و هر روز براي ساكنينش كه اين سه تن با خانواده‌هاي‌شان باشند، دردسر تازه‌اي درست مي‌كند.
اصناف؛ راه‌حل یا بخشی از مشکل؟ حمزه نوذری

اصناف؛ راه‌حل یا بخشی از مشکل؟

گروه‌های ثانوی که میان دولت و افراد جامعه قرار می‌گیرند، نقش مهمی در حیات اقتصادی و اجتماعی جامعه ایفا می‌کنند؛
آرشیو نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۲
پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - 2021 March 04
کد خبر: ۱۲۱۶۷۰
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۴
تازگي باب شده كه اعضاي كابينه هر يك از كانديداهاي احتمالي رياست‌جمهوري را در قالب پوستري در فضاي مجازي پخش مي‌كنند.
تدبیر24»تازگي باب شده كه اعضاي كابينه هر يك از كانديداهاي احتمالي رياست‌جمهوري را در قالب پوستري در فضاي مجازي پخش مي‌كنند. مثل همه‌ چيزهاي مهم و غيرمهم كه در اين مملكت پاي‌شان به شوخ طبعي مردم باز مي‌شود، پاي اين موضوع هم به دنياي طنز كشيده شده است. در بين اين پوسترها، كابينه‌اي خيالي به رياست اميركبير منتشر شده است كه كابينه‌اي سزاوار درنگ و دريغ است. 
شوخي دردناكي است، اسامي را كه مرور مي‌كنيم آنان كه رفته‌اند و سال‌هاست روي در نقاب خاك كشيده‌اند براي‌شان هيچ بديلي يافت نمي‌شود و اصلا در سال‌هاي پس از آنان همچون اين بزرگان تربيت نشده‌اند.
 اين همه در بوق‌هاي رسمي دميده مي‌شود كه در تحقيقات فلانيم و در بهمان جايگاهيم. يك متتبع و محقق مثل مرحوم ايرج افشار تربيت نكرده‌ايم. 
كابينه اميركبير را كه مي‌نگري تنها آه است و افسوس، درد است و حرمان، كه جهان‌ِمان از آدم‌هايي به اين بزرگي خالي است و چه چيدن جالبي شده است. 
وزير نفت امير، مصدق است و وزير دفاعش حاج قاسم. وزير خارجه‌اش احمد قوام است و وزير اطلاعاتش محمد ابراهيم همت. دكتر صديقي، لقمان ادهم، صور اسرافيل، رضا نيازمند و علي‌اصغر حكمت.
سواي نيت طراحان اين كابينه، اين نام‌ها تلنگري است به ما كه چه داشته‌ايم و اينك چه داريم. به جاي چه كساني قرار است چه كساني انتخاب كنيم و راستي معاون اميركبير هم مرحوم مهندس مهدي بازرگان است و دبير شوراي امنيت ملي‌اش عباس ميرزاست.
برچسب ها: تدبیر24 ، درنگ
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها