قيمتش چند؟ مهرداد احمدي شيخاني

قيمتش چند؟

به يكي از آشنايان ملكي به ارث رسيده كه با دو تن ديگر آن را شريك هستند. ساختماني قديمي است كه به خرج افتاده و از هر طرف كه مي‌گيرند، يك طرف ديگرش به خرج مي‌افتد و هر روز براي ساكنينش كه اين سه تن با خانواده‌هاي‌شان باشند، دردسر تازه‌اي درست مي‌كند.
اصناف؛ راه‌حل یا بخشی از مشکل؟ حمزه نوذری

اصناف؛ راه‌حل یا بخشی از مشکل؟

گروه‌های ثانوی که میان دولت و افراد جامعه قرار می‌گیرند، نقش مهمی در حیات اقتصادی و اجتماعی جامعه ایفا می‌کنند؛
آرشیو نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۲
چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - 2021 March 03
کد خبر: ۱۲۱۷۳۵
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۱
رهبر اپوزیسیون بلاروس اذعان کرده که جنبش اعتراضی علیه رئیس جمهوری این کشور که سال گذشته میلادی در آستانه براندازی دولت مینسک بود، به نظر شکست خورده است.
تدبیر24»به نوشته روزنامه تلگراف، سوتلانا تیخانوفسکایا، رهبر اپوزیسیون بلاروس که پس از دریافت تهدیدهایی علیه فرزندانش در بحبوحه سرکوب خشونت آمیز علیه معترضان در تابستان سال گذشته میلادی مجبور شد از کشور فرار کند، گفت: راه به سوی آزادی و دموکراسی طولانی‌تر و سخت‌تر از آن چیزی است که فکرش را می‌کردیم.

وی در گفتگو با روزنامه سوئیسی "لو تمپ" و پیش از سفر برنامه ریزی شده‌اش در ماه آتی میلادی به این کشور گفت:‌ باید اذعان کنم که ما اعتراضات را باختیم. ما دیگر راهی برای مقابله با سرکوب و خشونت رژیم بلاروس علیه معترضان نداریم. آنها قوی هستد و سلاح دارند. می‌دانم بلاروسی‌ها خسته شده‌اند و می‌ترسند.

صدها هزار تن از مردم بلاروس در اوت سال گذشته میلادی و در پی اعلام پیروزی الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهوری این کشور در انتخابات ریاست جمهوری به خیابان‌ها ریخته و مدعی شدند که پیروزی وی در این انتخابات با تقلب همراه بوده است.

پلیس با خشونت در مقابل مخالفان ایستاد و از نارنجک صوتی، گلوله‌های پلاستیک و گاز اشک آور علیه معترضان استفاده کرد. چندین نفر در این اعتراضات کشته و بسیاری هم به بازداشتگاه‌ها فرستاده شدند.

پرونده‌های کیفری مربتط با اعتراضات همچنان در جریان هستند و دو خبرنگار جوان نیز این اعتراضات را پوشش می‌دادند هر کدام به دو سال حبس محکوم شدند.

رهبر اپوزیسیون بلاروس در ادامه این گفتگو عنوان کرد: ما زیر ساختی را برای چالش‌های آینده ایجاد می‌کنیم. استراتژی ما سازماندهی بهتر خودمان و تحت فشار قرار دادن رژیم تا زمانی است که مردم آماده باشند بار دیگر به خیابان‌ها بیایند. شاید این اتفاق در بهار بیفتد.

تیخانوفسکایا در تبعید دفتری دارد و با مقام‌های اروپایی به منظور حفظ فشار بر لوکاشنکو دیدار می‌کند. رهبر اپوزیسیون بلاروس در گفتگوی سال گذشته خود با تلگراف گفته بود که می‌ترسد اما نمی‌تواند به امید مردم کشورش خیانت کند.

برچسب ها: تدبیر24
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها