قيمتش چند؟ مهرداد احمدي شيخاني

قيمتش چند؟

به يكي از آشنايان ملكي به ارث رسيده كه با دو تن ديگر آن را شريك هستند. ساختماني قديمي است كه به خرج افتاده و از هر طرف كه مي‌گيرند، يك طرف ديگرش به خرج مي‌افتد و هر روز براي ساكنينش كه اين سه تن با خانواده‌هاي‌شان باشند، دردسر تازه‌اي درست مي‌كند.
اصناف؛ راه‌حل یا بخشی از مشکل؟ حمزه نوذری

اصناف؛ راه‌حل یا بخشی از مشکل؟

گروه‌های ثانوی که میان دولت و افراد جامعه قرار می‌گیرند، نقش مهمی در حیات اقتصادی و اجتماعی جامعه ایفا می‌کنند؛
آرشیو نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۲
پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - 2021 March 04
کد خبر: ۱۲۱۷۴۲
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۲
سازمان بهداست جهانی WHO پیشنهاد کرده است که برای کاهش خطر ابتلا به بیماری های غیر قابل انتقال ، میوه و سبزیجات بیشتری مصرف کنیم.
تدبیر24»سازمان بهداشت جهانی اغلب به ما می گوید که برای سالم بودن باید چه بخوریم. در این مقاله به مهم‌ترین دلایل آن اشاره می‌کنیم.
همانطور که می دانید ، خوردن مقدار مناسب سبزیجات یکی از عادات غذایی با وضعیت مالی مناسب رابطه مستقیمی دارد. عادتی که می تواند به پیشگیری از بیماری های خاص کمک کند.آمار‌ها خود گویای این مطلب هستند.
بر اساس گزارش های WHO ، فقط با افزایش مقدار میوه و سبزیجات مصرفی ما می توانیم در سراسر دنیا ۱.۷ میلیون نفر را نجات دهیم به نظر می رسد که فقط با مصرف ۱۴ اونس از این مقدار در رژیم روزانه ، می توانیم از مشکلات مزمن سلامتی مانند دیابت و بیماری های قلبی جلوگیری کنیم.
به همین ترتیب ، WHO محاسبه کرده که رژیم های غذایی دارای مقدار کافی میوه و سبزیجات باعث کاهش تقریباً ۱۹٪ سرطان دستگاه گوارش ، ۳۰٪ بیماری ایسکمیک قلب و ۱۱٪ سکته مغزی در سراسر جهان می شود. 
 
آیا خوردن میوه و سبزیجات شیوه زندگی است؟
اگرچه  اخیراً تعداد افرادی که رژیم غذایی غنی از میوه و سبزیجات را انتخاب می کنند افزایش یافته است ، اما انتخاب آنها فراتر از یک روند معمولی است.
افراد بیشتر ترجیح می دهند رژیم گیاهخواری یا وگان را دنبال کنند ، احتمالا دلیل این کار مد شدن این نوع رژیم است . برخی دیگر هم به دلایل مختلف ، از دلایل مذهبی گرفته تا احترام به حیوانات از این رژیم تبعیت می‌کنند. 
خوردن میوه ها و سبزیجات یک رژیم مد شده باشد یا نباشد ، استفاده از آنها برای حفظ سلامتی و جلوگیری از بیماری ها ضروری هستند. ترکیب این مواد با غذاهای دیگر که بخشی از یک رژیم غذایی متعادل را تشکیل می دهند ، تأمین کلیه مواد مغذی و ضروری بدن‌را تضمین می کند.
 
میوه و سبزیجات روزانه
سازمان بهداشت جهانی نکات زیر را به ما یادآور می‌شود:
حداقل ۱۴ اونس یا پنج قسمت میوه و سبزیجات در روز بخورید.
 سبزیجات را در هر وعده بگنجانید .
تنقلات با میوه های تازه و سبزیجات خام تهیه کنید.
 بهترین نوع خوردن میوه ها و سبزیجات انتخاب متنوعی از انواع فصلی آنهاست.
 
جیره غذایی هر فرد معادل  با سبزیجات و سبزیجات (۴.۹۰ تا ۵.۳۰ اونس خام و تمیز)است.
آنها همچنین تأکید می کنند که شما باید ۲ جیره در روز از این مواد غذایی بخورید. میوه (۴.۹۰ تا ۵.۳۰ اونس خام و تمیز). بهتر است ۳ جیره در روز مصرف کنید.
در مورد حداکثر میزان مصرف ، نوع میوه یا سبزیجات یا روش تهیه ای که استفاده می کنید ، محدودیتی وجود ندارد. در میان این توصیه ها  پیشنهاد می‌شود انواع میوه ها و سبزیجات را استفاده کنید ، محصولات تازه را به‌خاطر تازه بودن و قیمت مناسب استفاده کنید.
اگر میوه یا سبزی وجود دارد که از خوردن آن لذت نمی‌برید مجبور نیستید آن را بخورید. شما فقط باید آن‌هایی را که دوست دارید بخورید انتخاب کنید و مقدار مصرفی خود را در طول روز تقسیم کنید.
 
به طور منظم میوه بخورید
همانطور که مشاهده می کنید ، خوردن میوه و سبزیجات برای تضمین وضعیت سلامتی ضروری است. به همین دلیل ، شما باید سعی کنید این غذاها را هر روز در رژیم غذایی خود بگنجانید ، هدف از این کار تاخیر پیری و جلوگیری پیشرفت بیماری های پیچیده است.
 
اگر طعم و مزه میوه و سبزیجات را دوست ندارید ، سعی کنید آنها را با غذاهای دیگر ترکیب کرده و به تدریج در رژیم خود اضافه کنید. دستورالعمل های زیادی وجود دارد که می توانند بافت و طعم سبزیجات را تغییر دهند ، مخصوصاً برای افرادی که عادت به خوردن این مواد ندارند.
به عنوان نکته آخر ، به یاد داشته باشید که در صورت نیاز به ارزیابی رژیم غذایی فعلی یا ایجاد یک منوی سالم ، همیشه می توانید به یک متخصص تغذیه مراجعه کنید.
برچسب ها: تدبیر24
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها