پس از امضا؛ حمايت مشروط عباس عبدي

پس از امضا؛ حمايت مشروط

توافق راهبردي ايران و چين امضا شد. البته مجلس موجود ايران در عمل فاقد جايگاهي است كه در اين باره ورود كند و اطلاعات مفيدي را در اختيار افكار عمومي قرار دهد
نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۲ آرشیو
همكاري ايران و چين مهرداد پشنگ‌پور

همكاري ايران و چين

امضا و اعلام برنامه جامع همكاري ايران و چين موج گسترده‌اي از اعترض‌هاي مردمي را به وجود آورد.
آرشیو نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۱
يکشنبه ۲۲ فروردين ۱۴۰۰ - 2021 April 11
کد خبر: ۱۲۱۹۴۴
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۵
عضو کمیته علمی کرونا گفت: افراد واکسینه شده حتما باید ماسک بزنند و حتی بعد از واکسیناسیون برای اکثریت قریب به اتفاق جمعیت کشور باز هم تا یکسال استفاده از ماسک توصیه می‌شود.
تدبیر24»با واردات واکسن اسپوتنیک وی روسی به کشور، واکسیناسیون علیه کرونا در ایران در تاریخ ۲۱ بهمن آغاز شد و تعدادی از کادر درمان که در آی سی یوو‌های کشور مشغول فعالیت بودند در اولویت تزریق این واکسن قرار گرفتند و به گفته علیرضا رییسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا روز پنجشنبه ۷ اسفند با حضور وزیر بهداشت در سرای سالمندان کهریزک، نیز واکسیناسیون گروه جدید آغاز شد.

رییسی افزود: در این دوره جدید افراد مقیم خانه سالمندان و افراد دارای معلولیت جسمی و ذهنی در مراکز نگهداری در سراسر کشور، جانبازان شیمیایی بالای ۵۰ درصد و بویژه جانبازان تنفسی و غسال‌ها در آرامستان‌ها واکسینه می‌شوند. علاوه بر آن باقی مانده پرسنل آی سی یو کرونا و بخش‌های ویژه کرونا، بخش‌های بستری کووید آزمایشگاه‌هایی که آزمایش کووید انجام می‌دهند و همچنین مراکز منتخب کووید در بخش سرپایی و بهداشت و همچنین اورژانس‌های بیمارستان جزو گروه جدید واکسیناسیون هستند و به این ترتیب امیدواریم واکسیناسیون گروه پرخطر را که شامل یک میلیون و ۳۰۰هزار نفر هستند، قبل از پایان سال شروع کنیم و تا فروردین ماه واکسیناسیون گروه پرخطر مرحله اول را انجام دهیم. بقیه واکسیناسیون هم به تدریج بر اساس سند ملی واکسیناسیون مصوب ستاد ملی انجام می‌شود.

با توجه به برنامه واکسیناسیون کشور این سوال مطرح می‌شود که آیا افرادی که واکسینه شده اند، می‌توانند دیگر از ماسک استفاده نکنند و به زندگی عادی بر گردند و واکسینه شدن گروه‌های پر خطر می‌تواند نوید بخش دنیای بدون ماسک باشد؟

مسعود مردانی عضو کمیته علمی ستاد ملی مبارزه با کرونا در گفت‌وگو با میزان گفت:  همه افراد باید واکسنی که در دسترس دارند تزریق کنند تا مقابل کرونا ایمن شوند.

وی افزود: امید است با تنوع واکسن‌های کرونا در ایران مردم حق انتخاب بیشتری داشته باشند.

مردانی عنوان کرد: افراد واکسینه شده حتما باید ماسک بزنند و حتی بعد از واکسیناسیون اکثریت قریب به اتفاق جمعیت کشور باز هم تا یکسال استفاده از ماسک توصیه می‌شود.

برچسب ها: تدبیر24 ، واکسن
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها