کد خبر: ۱۲۲۵۱۸
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۷
مدیرکل امور کمیسیون‌های تخصصی سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: بیشترین شکایات از کادر بهداشت و درمان به ترتیب از جراحان زنان و زایمان، دندانپزشکان و جراحان عمومی است.
تدبیر24»آقای بابک سلحشور افزود: با توجه به شرایط فعلی کشور که درگیر ویروس کروناست از تلاش‌های خستگی ناپذیر کادر درمان که در سال گذشته به شدت درگیر بودند و تعدادی هم جان خود را از دست دادند، تشکر می‌کنیم.

وی افزود: شرایط سیستم سلامت کشور ما به گونه‌ای است که در مقایسه با کشور‌های دیگر و با توجه به اقدامات متعدد درمانی که در کشور انجام می‌شود شاهد قصور کمتر پزشکان در مقایسه با کشور‌های اطراف هستیم.

آقای سلحشور افزود: در یازده ماه سال گذشته ۹ هزار و ۹۲۹ مورد پرونده مربوط به قصور پزشکان در کمیسیون‌های پزشکی قانونی سراسر کشور به نتیجه رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۸ حدود ۵ درصد افزایش داشت.

وی گفت: از این تعداد پرونده به نتیجه رسیده ۵۵ درصد از موارد شکایت از پزشکان منجر به تبرئه و ۴۵ درصد منجر به محکومیت آن‌ها شده است.

مدیرکل امور کمیسیون‌های تخصصی سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: بیشترین شکایت‌ها به ترتیب از جراحان زنان و زایمان، دندانپزشکان و جراحان عمومی بوده است.

آقای سلحشور درباره اقدامات سازمان پزشکی قانونی برای پیشگیری از قصور پزشکی یا کاهش پرونده‌های آن گفت: هر ماه برنامه‌های آموزشی به صورت حضوری یا وبینار برای کادر درمان برگزار می‌کنیم تا این آموزش‌ها منجر به کاهش پرونده‌های قصور پزشکی بشود.

برچسب ها: تدبیر24 ، شکایات
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها