عادلانه و بدون تبعيض رسيدگي شود عباس عبدي

عادلانه و بدون تبعيض رسيدگي شود

پس از انتشار خبر اظهارات دادستان محترم تهران درباره رييس كل سابق بانك مركزي و ايراد اتهام به او مبني بر تضييع 30 ميليارد دلار و 60 تن طلا، دولت نيز بيانيه‌اي در نقد اين رفتار و گزارش منتشر كرد كه در جاي خود قابل توجه بود، به ‌ويژه آنجا كه به زمان اعلام آن اشاره كرده است. بدون در نظر گرفتن اعتبار نكات ذكر شده عليه او، به نظر مي‌رسد كه پاسخ به چند نكته ضروري است.
نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۲۸ آرشیو
تحلیلی پیرامون تنش آذربايجان و ارمنستان و پیامدهای داخلی آن حمید یزدانیان

تحلیلی پیرامون تنش آذربايجان و ارمنستان و پیامدهای داخلی آن

در بین ایرانیان چنان سخن از پیوندهای باستانی قوم یهود و ایرانی و عظمت شاهان هخامنشی میزند و مردم ایران را به باستان گرایی سوق می دهد که...
آرشیو نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۱۲
شنبه ۰۹ بهمن ۱۴۰۰ - 2022 January 29
کد خبر: ۱۲۲۸۴۸
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۴
کارنامه سه‌ساله حضور شریعتمداری در وزارت کار نشان می‌دهد که افراد منصوب شده در این وزارت‌خانه از متولدین سال ۱۳۵۵ به بعد در رده‌های شغلی معاون مدیرکل، مدیرکل، معاون وزیر، رییس سازمان، عضو هیات مدیره، مدیرعامل و معاون شرکت‌های بزرگ حدود ۶۸۳ نفر بوده‌اند که از این تعداد انتصاب ۴۴نفر اهل سنت و ۱۲۶ نفر نیز از زنان بوده‌اند.
تدبیر24»اولین مرتبه در جلسه رای اعتماد مجلس بود که شریعتمداری اولین وعده در مورد استفاده از جوانان را داد. او در این جلسه گفته بود: «در مسائل عمومی اصل شایسته سالاری و به کارگیری مدیران شایسته را در وزارت کار انجام خواهم داد تا جوانان دانشمند و فرهیخته کشور در پشت میزهای مدیریتی حاضر شوند و تعهد می‌کنم که بین زنان و مردان برای انتصاب مدیران تفاوت قائل نشوم». 

کارنامه سه‌ساله حضور شریعتمداری در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هم نشان می‌دهد که افراد منصوب شده در این وزارت‌خانه از متولدین سال ۱۳۵۵ به بعد در رده‌های شغلی معاون مدیرکل، مدیرکل، معاون وزیر، رییس سازمان، عضو هیات مدیره، مدیرعامل و معاون شرکت‌های بزرگ حدود ۶۸۳ نفر بوده‌اند که از این تعداد انتصاب ۴۴نفر اهل سنت و ۱۲۶ نفر نیز از زنان بوده‌اند. همین انتصاب‌ها هم باعث شده است که میانگین سنی مدیران وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیش از ده سال و در هیات مدیره شرکت‌های تخصصی نیز ۱۲ سال کاهش داشته باشد. 

پس تا اینجای کار شریعتمداری در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی توانسته است جوانان، زنان و اهل سنت را در پست‌های مدیریتی بکار گیرد و باید دید که وعده انتخاب یک سوم وزرای دولت احتمالی‌اش از میان جوانان چقدر عملیاتی می‌شود. 

در جدول زیر می‌توانید روند استفاده از جوانان، زنان و اهل سنت در پست‌های مدیریتی وزارت کار را مشاهده کنید:

photo_۲۰۲۱-۰۵-۱۸_۱۳-۰۲-۱۰

برچسب ها: تدبیر24
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها