عادلانه و بدون تبعيض رسيدگي شود عباس عبدي

عادلانه و بدون تبعيض رسيدگي شود

پس از انتشار خبر اظهارات دادستان محترم تهران درباره رييس كل سابق بانك مركزي و ايراد اتهام به او مبني بر تضييع 30 ميليارد دلار و 60 تن طلا، دولت نيز بيانيه‌اي در نقد اين رفتار و گزارش منتشر كرد كه در جاي خود قابل توجه بود، به ‌ويژه آنجا كه به زمان اعلام آن اشاره كرده است. بدون در نظر گرفتن اعتبار نكات ذكر شده عليه او، به نظر مي‌رسد كه پاسخ به چند نكته ضروري است.
نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۲۸ آرشیو
تحلیلی پیرامون تنش آذربايجان و ارمنستان و پیامدهای داخلی آن حمید یزدانیان

تحلیلی پیرامون تنش آذربايجان و ارمنستان و پیامدهای داخلی آن

در بین ایرانیان چنان سخن از پیوندهای باستانی قوم یهود و ایرانی و عظمت شاهان هخامنشی میزند و مردم ایران را به باستان گرایی سوق می دهد که...
آرشیو نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۱۲
چهارشنبه ۰۶ بهمن ۱۴۰۰ - 2022 January 26
کد خبر: ۱۲۲۸۸۵
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۵
سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب از اعلام اسامی کاندیداهای این شورا در نیمه دوم خرداد ماه خبر داد.
تدبیر24»ابراهیم رسولی در نشست خبری امروز شنبه در تشریح فرایند فهرست نهایی شورای شهر تهران در شورای ائتلاف گفت: همان طور که اعلام شده تمام کاندیداهایی که می خواهند وارد لیست نهایی شورای ائتلاف شوند باید فرایند اعلام شده از سوی این شورا را طی کنند و خارج از این فرایند هیچ گروه و فردی وارد لیست نخواهد شد. قطعا این طور نیست که افراد در دقیقه ۹۰ وارد لیست شوند و براساس تصمیم شورای ائتلاف با چنین موضوعی مقابله خواهیم کرد و مانع ورود این افراد و گروه ها خواهیم شد.

وی افزود: با احزاب و گروه های مختلف در تعامل هستیم و تلاش خواهیم کرد با وفاق به پیش ببریم. قطعا در صورتی که نیاز باشد سیاست اشتراک صفر را در شورای ائتلاف به تصویب خواهیم رساند که براساس این تصمیم هیچ یک از افراد و کاندیداهایی که در فهرست نهایی شورای ائتلاف قرار بگیرند حق ندارند در سایر گروه ها و لیست های انتخاباتی شورای شهر تهران قرار داشته باشند.

وی ادامه داد: در صورت صلاحدید طی دو هفته آینده این تصمیم در شورای ائتلاف اخذ و اجرا خواهد شد و قطعا اطلاع رسانی لازم نیز انجام می شود که هیچ یک از گروه ها و احزاب حق ندارند از نام کاندیداهای شورای ائتلاف استفاده کنند و اسم آن ها را در لیست خود بیاورند.

رسولی با بیان اینکه هر کسی که شایستگی و توانمندی لازم را داشته باشد در لیست نهایی شورای ائتلاف قرار خواهد گرفت، افزود: در مورد سرلیستی شورای ائتلاف هیچ مشکلی وجود ندارد و افرادی که مطرح می شوند از جمله آقایان چمران و سروری هر دو بزرگوار هستند و تجربیات لازم را دارند اما بحث ما به هیچ عنوان سرلیستی و وسط لیستی و ته لیستی نیست. تأکید بر این است که افراد کارآمد و شایسته در لیست قرار بگیرند و افرادی که در لیست نهایی شورای ائتلاف قرار گیرند به طور مستقیم و غیرمستقیم و با نظر مردم وارد این لیست خواهند شد.

ثبت نام ۹۲ هزار نفر در سامانه شورای ائتلاف

وی با بیان اینکه تا شب گذشته ۹۲ هزار نفر از اقشار، گروه ها و احزاب مختلف در سامانه شورای ائتلاف ثبت نام کردند، افزود: از امروز نیز فرایند بررسی کاندیداها آغاز و ۶۳ نفر در نهایت به شورای ائتلاف معرفی و سرانجام لیست ۲۱ نفره کاندیداهای شورای ائتلاف برای ششمین دوره انتخابات شورای شهر تهران مشخص خواهد شد. در این دوره از مدیریت شهری تلاش خواهیم کرد افرادی کارآمد و متخصص وارد شورای شهر تهران شوند.

رسولی در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه آیا گزینه ای از سوی شورای ائتلاف برای شهردار تهران بررسی شده یا خیر؟ گفت: هنوز وارد این موضوع نشده ایم. علاوه بر اینکه در این بخش سیاست گذاری داریم اما انتخاب شهردار حق اعضاست و قاعدتا مطالعاتی در این بخش صورت گرفته و ادامه خواهد داشت اما باید بگذاریم شورا تشکیل و در زمان مشخص در رابطه با گزینه شهردار تهران صحبت کنیم.

وی تأکید کرد: همکاران ما در جریان نیروهای انقلاب در شورای ائتلاف هستند که به صورت جهادی در جلسات حاضر می شوند و در واقع از وقت خانواده و تفریح خود گذشته ودر این جلسات حضور پیدا می کنند که کاری قابل تقدیر است. قطعا افرادی که در این شورا هستند هیچ وقت حیثیت خود را نخواهند فروخت و تلاش آن ها بر این بوده که افراد کارآمد و متخصص وارد شورای شهر تهران شوند که البته روزهای اخیر اظهارات متعددی از افراد داشته ایم اما هر کسی می تواند در این زمینه صحبت کند ولی حرف ما این است که به هیچ عنوان سهمیه ای خارج از فرایند به شورای ائتلاف از گروه ها و افراد داده نخواهد شد.

عجله ای برای معرفی ایست نهایی شورای ائتلاف نداریم

وی در رابطه با زمان اعلام لیست نهایی شورای ائتلاف در انتخابات نیز گفت: سیاست ما در حوزه های انتخاباتی در هر سطحی از جمله ریاست جمهوری و شورای شهر متفاوت است و براساس پروتکل ها حرکت خواهیم کرد و عجله ای هم برای معرفی لیست نهایی شورای ائتلاف نداریم چرا که رقبای مقابل ما دست به تخریب می زنند. طبق زمانبندی عمل خواهیم کرد و از ساعت ۸ صبح امروز مجمع عمومی به سه برابر لیست نهایی یعنی ۶۳ نفر رأی خواهد داد و تا ۱۳ خرداد این ۶۳ نفر مشخص و به هیأت انتخابی شورای ائتلاف معرفی می شوند که در نهایت در نیمه خردادماه لیست آماده و اعلام خواهد شد.

توضیح درباره حضور چمران در لیست شورای ائتلاف

رسولی در رابطه با حضور مهدی چمران در لیست شورای ائتلاف تصریح کرد: آنچه که ما از چمران می دانیم این است که وی فردی باتجربه است و حتی در بسیاری از جلسات از دوستان جوان ما پیش قدم تر است. اگرچه در شورای ائتلاف یکی از اصول ما جوان گرایی است اما این مسئله به معنای حذف باتجربه ها نیست. در این مسیر محدودیت هایی ایجاد کرده ایم و بر این اساس در شورای ائتلاف تأکید کردیم که ۵ نفر از باتجربه ها در کنار جوانان برای شورای شهر حضور پیدا کنند که این باعث افزایش بهره وری خواهد شد.

وی درباره فعالیت شورای ائتلاف در سایر استان ها گفت: در این بخش براساس برنامه ریزی شورای ائتلاف تهران هیچ دخالتی را در شورای استان ها نخواهد داشت و در واقع هر شورای ائتلاف استان لیست کاندیداهای خود را اعلام خواهد کرد و در صورتی که اختلافی وجود داشته باشد شورای ائتلاف تهران وارد خواهد شد.

وی ضمن ابراز تأسف از برخی اظهارنظرها در چند ماه گذشته درباره ورود قالیباف در انتخابات ریاست جمهوری گفت: پیش از این و در یک سال گذشته اعلام می کردند که رئیس مجلس می خواهد وارد انتخابات ریاست جمهوری شود و کارهای وی برای ورود به این عرصه است اما با عدم ثبت نام قالیباف در انتخابات ریاست جمهوری روسیاهی به زغال ماند ضمن اینکه نمایندگان مجلس بر این مسئله تأکید دارند که کمک کنیم تا وضعیت مردم تغییر کند و بر این اساس نیز عمل خواهند کرد.

ممانعت از ورود افراد سیاسی در شورای ائتلاف

استقبال جبهه پایداری  و ایستادگی از شورای ائتلاف

رسولی با تأکید بر اینکه تلاش در شورای ائتلاف این است که از ورود افراد سیاسی به پارلمان محلی جلوگیری کنیم، افزود: تلاش می کنیم که کار سیاسی انجام ندهیم. شورای ائتلاف حزب نیست و از جریان ها و گروه های مختلف در این شورا حضور دارند. گروه های مختلف از این شورا استقبال کرده اند که از جمله آن ها می توان به جبهه پایداری، ایستادگی و... اشاره کرد.

وی با اشاره به پایان ثبت نام در سامانه شورای ائتلاف گفت: شب گذشته ثبت نام در این سامانه به پایان رسید و افراد مختلف و کارآمدی در این سامانه ثبت نام کردند. از ۸ صبح امروز فرایند معرفی نامزدها به مجمع آغاز شده است. بر این اساس ۶۳ نفر به مجمع معرفی و در نهایت لیست ۲۱ نفره برای شورای شهر تهران معرفی خواهد شد.

رسولی با اشاره به عملکرد محمدباقر قالیباف به عنوان شهردار تهران در دوره های گذشته گفت: مردم این دوران را به هیچ وجه فراموش نخواهند کرد. ما شاهد اجرای پروژه های عمرانی بزرگ از جمله امام علی (ع) و صدر بودیم و جالب است که مدیران شهری فعلی اظهار نظر می کنند که برای احداث پل صدر چهار صفحه مطالعات هم صورت نگرفته است در حالی که حتی یک بچه دبستانی می داند این حرف ها خنده دار است چرا که برای پختن قورمه سبزی هم باید مطالعه کرد. تنها چیزی که ذهن ما در این دوره از مدیریت شهری به یادمانده است دوچرخه سواری نمادین شهردار تهران است که البته این موضوع نیز خوب است.

سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب ادامه داد: معرفی کاندیداها در ششمین دوره انتخابات شوراها براساس فرایند پیش بینی شده خواهد بود و به هیچ عنوان خارج از این فرایند عمل نخواهیم کرد و در مقابل جریان های نزدیکی که بخواهند از مسیر غیرمستقیم و انحرافی وارد این فرایند شوند ایستادگی خواهیم کرد.

برچسب ها: تدبیر24
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها