عادلانه و بدون تبعيض رسيدگي شود عباس عبدي

عادلانه و بدون تبعيض رسيدگي شود

پس از انتشار خبر اظهارات دادستان محترم تهران درباره رييس كل سابق بانك مركزي و ايراد اتهام به او مبني بر تضييع 30 ميليارد دلار و 60 تن طلا، دولت نيز بيانيه‌اي در نقد اين رفتار و گزارش منتشر كرد كه در جاي خود قابل توجه بود، به ‌ويژه آنجا كه به زمان اعلام آن اشاره كرده است. بدون در نظر گرفتن اعتبار نكات ذكر شده عليه او، به نظر مي‌رسد كه پاسخ به چند نكته ضروري است.
نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۲۸ آرشیو
تحلیلی پیرامون تنش آذربايجان و ارمنستان و پیامدهای داخلی آن حمید یزدانیان

تحلیلی پیرامون تنش آذربايجان و ارمنستان و پیامدهای داخلی آن

در بین ایرانیان چنان سخن از پیوندهای باستانی قوم یهود و ایرانی و عظمت شاهان هخامنشی میزند و مردم ایران را به باستان گرایی سوق می دهد که...
آرشیو نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۱۲
چهارشنبه ۰۶ بهمن ۱۴۰۰ - 2022 January 26
کد خبر: ۱۲۲۹۳۹
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۷
رییس جمهور کنونی آلمان اعلام کرد که آماده است تا یک دور دیگر برای این پست نامزد شود. فرانک والتر اشتاین‌مایر از سال ۲۰۱۷ رییس جمهور آلمان است. این مقام از سوی مجمع فدرال انتخاب می‌شود.
تدبیر24»فرانک والتر اشتاین مایر رسما اعلام کرد که برای دور بعدی ریاست جمهوری آلمان آمادگی دارد. او در نشست مطبوعاتی که به همین دلیل برنامه ریزی شده بود گفت: «می‌خواهم کشورمان را در مسیر به سوی آینده همراهی کنم.»

رییس جمهوری آلمان در ادامه سخنانش گفت: « پس از یک دوران سخت پاندمی، آلمان در مقطع حساسی قرار دارد. کرونا زخم به جا گذاشت و ما برای یافتن مسیر مقابله با آن درگیر کشمکش شدیم. من می‌خواهم برای ترمیم این زخم‌ها کمک کنم.»

اشتاین مایر تاکید کرده که نمی‌خواهد جامعه آلمان پس از پاندمی دوپاره شود و بی‌اعتمادی و ترس بر آن حکمفرما باشد. او گفته "با استفاده از تمامی تجاربی که به دست آورده‌ایم باید با هم آینده را بسازیم."

رییس جمهوری آلمان از مردم این کشور خواست تا در این راه و بیش از هرچیز برای مقابله با تغییرات اقلیمی همراه باشند.

به گزارش دویچه‌وله، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان غیرمستقیم از تصمیم اشتاین‌مایر استقبال کرده است. سخنگوی دولت، اشتفان زایبرت گفته که صدراعظم با رییس جمهور تلفنی صحبت کرده و مراتب "احترام فوق‌العاده" خود برای او و همینطور برای پست ریاست جمهوری را به آگاهی رسانده است.

تا کنون یکی از اعضای بلندپایه حزب چپ‌ها و دبیرکل حزب دم‌وکرات‌های آزاد نیز از نامزدی اشتاین مایر برای دوره بعدی ریاست جمهوری حمایت کرده‌اند.

اشتاین‌مایر عضو حزب سوسیال دموکرات و به مدت چهار سال رییس فراکسیون این حزب در پارلمان آلمان بود. او در دولت گرهارد شرودر، جانشین صدراعظم و رییس کاخ صدراعظم و در دو کابینه آنگلا مرکل وزیر امور خارجه بود.

او به عنوان وزیر خارجه، نماینده آلمان در مذاکرات اتمی با ایران بود که منجر به توافق برجام در سال ۲۰۱۵ شد.

مجمع فدرال آلمان در فوریه ۲۰۱۷ با ۷۵ درصد آرا اشتاین‌مایر را به عنوان دوازدهمین رییس جمهوری آلمان برگزید.

رییس جمهور در آلمان قدرت اجرایی ندارد اما بر اساس نتایج انتخابات و توازن قوا در مجلس، نامزد صدراعظمی را به مجلس معرفی می‌کند و رسمیت یافتن مقام صدراعظم هم مشروط به تایید کتبی رئیس جمهور است. او قراردادهای میان کشوری را امضا می‌کند و قوانین مجلس نیز پس از تایید او به اجرا درمی‌آیند. اعلام وضعیت جنگی هم در اختیارات رئیس جمهور است.

برچسب ها: تدبیر24
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها